Skocz do zawartości

Jeden kanał gra ciszej


CoconutJellyMan

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Borykam się od paru dni z problemem jak w temacie. Jeden kanał (lewy) gra odczuwalnie ciszej. Próbowałem zmieniać źródło dźwięku, zmieniałem kable. Na pewno to nie problem głośników (tannoy f4), ponieważ podłączyłem lewą kolumnę do prawego kanału i prawą kolumnę do lewgo kanału -  teraz prawa strona grała ciszej. Wnioskuję, że to wina wzmacniacza (marantz 6004). Obstawiam potencjometr, ale mogę się mylić. Dźwięk nie wyrównuję się podczas głośniejszego odsłuchu. Pokrętło balance aktualnie w pozycji na 9 (w tej pozycji na kulawe ucho jest "ok"), a i tak słychać, że prawa kolumna gra głośniej. Nie jest to wina akustyki, bo zamieniałem kolumny miejscami i nadal ten sam marny efekt. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem szybko potencjometrem glośnosci, ale bez zmian. Spróbowałem poruszać w prawo, w lewo, do góry, na dół, aż w pewnym momencie zaskoczyło i działa dopóki nie zmienie głośności. Czyli ewidentnie potencjometr tutaj focha strzelił. Spróbuję przeczyścić go i zobaczymy czy to coś pomoże. Znacie w takim razie jakiś sklep internetowy w którym znajdę potencjometr do mojego wzmacniacza ? Ew. namiar na jakiegoś magika na śląsku też mile widziany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...