Skocz do zawartości

[6000A + MA 6 bronze] podpiecie subwoofera


micusek

Recommended Posts

czołem, ponieważ pare miesięcy temu - mimo średnio sprecyzowanych preferencji - nadal pare osób starało mi się pomóc to powracam z pytaniem - może i tym razem zakonczy sie pomyślnie. Zdecydowałem się na zestaw audiolab 6000A i monitor audio 6 bronze. Ogólnie brzmieniowo bardzo mi podpasowało w większości słuchanych gatunków, ale po jakimś czasie brakuje mi jednak niskich, zwłaszcza, kiedy zestaw robi za naglośnienie do netflixa lub w elektronice. Niektórzy mogą się pewnie oburzyć, ale czy jest opcja podpięcia subwoofera do tego wzmacniacza? W przypadku rotela A14 (którego rozważałbym, gdyby nie budżet) znalazłem info, że można wpiąć sub do wyjścia pre out lub w ogóle razem z kablami głośnikowymi. Pytanie jak to wygląda tutaj? Wyjście pre out jest, ale w internecie nie znalazłem jakiegokolwiek zestawienia audiolaba z subwooferem, natomiast dźwiękowo, całościowo cały zestaw odpowiada mi na tyle, że nie chciałoby mi się znowu jeździć po sklepach i robić dziesiątki odsłuchów. Zwłaszcza, że sub dodałby trochę koloru i przy muzyce elektronicznej, no i w trakcie oglądania filmów. Ew. są jakieś inne opcje? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Oczywiśćie subwoofer z wejściem wysokoprądowym jest opcją (chodzi o podpięcie przewodu sygnałowego do terminali głośnikowych we wzmacniaczu) i tutaj w grę wchodzi firma REL. Nic nie stoi na przeszkodzie również aby podłączyć subwoofer klasycznie pod wyjście pre out (właśnie p to ono jest we wzmacniaczu) i wtedy mamy pełen wybór subwooferów. Jeśli miałby on poprawić brzmienie a nie tylko narobić basowego hałasu, poza Rel-em zdecydowanie polecam SVS np. SB1000. Znakomity, stosunkowo niedrogi subwoofer, który poradzi sobie nie tylko w filmach ale również w muzyce.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home, u Was dostanę tego SVS? Wcześniejsza wersja lepsza z jakiego względu? :) Zależy mi, żeby przy obecnym stereo w muzyce nie dudniło tragicznie, a z kolei 2500 czy więcej za subwoofer też nie chciałbym dawać, więc to brzmi jak coś pośrodku. I czy sterując głośnościa na wzmacniaczu subwoofer też normalnie się dostosowuje? widziałem, że ma jakieś ustawienia na tylnej ścianie, a nigdy z aktywnym (?) nie miałem do czynienia.

Edytowano przez micusek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...