Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin Jobda

Wybór subwoofera do kina domowego na wysokim poddaszu 50m2

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Na wstępie chciałbym się przywitać z forum oraz podziękować za zainteresowanie moim tematem :).

Do rzeczy, chciałbym wymienić subwoofer w moim kinie domowym, ponieważ obecny to leciwy już SONY SA-WMSP50, Jego bas w moim salonie jest dudniący i zbyt słaby. Subwoofer wpadł w moje ręce przypadkiem, niejako z odzysku :), zresztą podobnie jak reszta mojego kina domowego - które odkupiłem okazyjnie od lokatora.

Na kino domowe składa się:
Amplituner Denon - X1000
Zestaw głośników - Eltax Monaco 5,0
Sub - SONY SA-WMSP50

Pomieszczenie jest nietypowe, ponieważ jest to salon na poddaszu, który w najniższym punkcie ma 1,40m, natomiast w najwyższym aż 4,20m.

Salon ma wymiar około 7x7m, ale łączy się również z aneksem kuchennym 2,70x3,5m. Miejsce odsłuchu jest mniejsze. Całość na poniższym rysunku (przepraszam za jego jakość :))obraz.thumb.png.78dd92087f77390205445f3f55950d2f.png

Tutaj natomiast zdjęcie owego salonu dla lepszego poglądu stuacji:
obraz.png.70300a1c6ec2563c8d5ac8b23d3beb24.png

Na subwoofer chciałbym przeznaczyć około 1200 zł. Nie chcę inwestować nie wiadomo ile, ponieważ zdaję sobie sprawę, że cały zestaw to raczej dolna półka :).
W oczy wpadły mi następujące modele:
klipsch r-100sw
Magnat Monitor Supreme Sub 302A

Z racji, że większego pojęcia na temat marek i modeli nie mam, to zwracam się prośbą o pomoc do Was :). Co myślicie o tych modelach, a może wybrać coś innego?
Ogólnie kino domowe służy mi przede wszystkim do codziennego oglądania nc+ (dźwięk tylko przez kino domowe, głośniki tv wyłączone), netflixa, hbo go oraz do słuchania muzyki ze spotify.

Gdyby trzeba było wskazać dodatkowe szczegóły, to proszę o podpowiedzi :).

Edytowano przez Marcin Jobda

Przeczytaj ten artykuł:

https://sound-au.com/subcon.htm

W małej odległości odsłuchu i w małych pomieszczeniach propagacja fal dźwiękowych w zasadzie nie zachodzi, ale zachodzi sprężanie i rozprężanie powietrza, dlatego najlepiej sprawdzi się subwoofer o konstrukcji zamkniętej (bez bas refleksu i bez membrany pasywnej). Tyle że masz u siebie stosunkową dużą powierzchnię i na pewno dużą kubaturę przy dość niewielkiej odległości odsłuchu.

Rozważ SVS SB-1000 i SB-2000. Z używanych Monitor Audio Radius R370HD.

Napisano (edytowany)
22 minuty temu, yahoo111 napisał:

Rozważ SVS SB-1000 i SB-2000. 

Tylko że te suby przynajmniej dwukrotnie przekraczają budżet autora.

Wg.mnie kup 2 Magnaty 302a i do tego rozgałęźnik z filtrem aby podłączyć je do jednego wyjścia w amplitunerze i powinieneś być zadowolony.Budżet przekroczysz minimalnie.

Edytowano przez Marioxxl74

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Dwa subwoofery raczej nie wchodzą w grę... W kącie, gdzie teraz stoi soniacz jest jedyne miejsce na taki głośnik.
To nie jest też tak, że z tego subwoofera sony w ogóle nie ma basu. Na kanapie bliżej ściany, gdzie sufit jest niższy jest go aż za dużo. Na środku kanapy na przeciwko tv jest go ani dużo, ani mało. Natomiast są miejsca w mieszkaniu, gdzie go nie ma praktycznie wcale :). Nie jest ustawiony na maxa, tylko na połowę.

Mi bardziej zależy na jakości tego basu, gdyż ten obceny subwooferek ma głośnik może 15 cm i brakuje mu dynamiki. Wydaje mi się, że w modelu Klipsch r-100sw, gdzie głośnik ma 25 cm dźwięk powinien byc ladniejszy? Czy może jednak lepiej dołożyć parę groszy to modelu r-120sw?

Zawsze można chyba również podkręcić głośność subwoofera w ustawieniach amplitunera, oraz podbić bas?

P.S. Używane sprzęty średnio wchodzą w grę, bo mam sobie to wybrać na prezent...

Edytowano przez Marcin Jobda

Jeżeli chcesz dobry subwoofer nie przekraczając wiele budżetu,to pomyśl nad tym tannoy ts2.12 ,jest używany ,ale moim zdaniem jest dużo lepszy od tych co podałeś  w tej cenie warto go rozważyć.

https://m.olx.pl/oferta/tannoy-ts2-12-audio-mix-krakow-CID99-IDAPEwY.html#position=1&page=1

Edytowano przez maverick2005

Masz olbrzymie pomieszczenie.

Jeden duży sub nic tu nie da.

Moim zdaniem 2x magnat 302a to jest to na co jesteś skazany w tym budżecie 

Klipsch wyjdzie przy tym blado