Skocz do zawartości

Nowe KD 5.1, salon 50m2, bezprzewodowe tyly. Do 9/10k


Mateusz Arian

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. To moj pierwszy post, mam nadzieje ze napisze go zgodnie z regulaminem.

Posiadam salon okolo 50m2w ksztalcie prostokata, 3sciany + na 4ej schody i przestrzal do kuchni/jadalni. Telewizor wisi na przeciwleglej scianie w odleglosci okolo 6/7m, sofa przy drugiej scianie okolo pol metra od niej. Aktualnie korzystam z quadral quintas 5000 + yamaha rx v571, brak subwoofera. Z uwagi na to ze sofa stoi w dosyc duzej odleglosci od tv nie mam mozliwosci puszczenia kabli do efektowych glosnikow wszystkie 5 glosnikow stoi pod tv. Dzwiek mowiac delikatnie jest slaby. Przymierzam sie do wymiany sprzetu, bede go uzywal w 90% do tv (netflix, nc+ 4k itp), od czasu do czasu xbox one x i cos z bluraya. Muzyka okazjonalnie (youtube, eska tv ewentualnie jakies Spotify). Prosze o pomoc w wyborze sprzetu. Na ta chwile rozwazam apli yamaha z uwagi na to ze moglbym wpiac bezprzewodowe musiccasty 20 na tyl, rx v685 lub rx a860( mam okazje kupic uzywany w podobnej cenie jak 685). Na tyl 2x musiccast 20? Sub sw 700? I kwestia kolumn i centralnego, nie mam kompletnie pomyslu co sprawdzi sie w takim salonie do moich potrzeb. Bede z gory wdzieczny za jakas pomoc. Czy jest cos ciekawszego na tyl niz musiccasty 20, co sadIcie wogole o tych amplitunerach oraz subwooferze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przepraszam że brutalnie ale ale totalnie źle podchodzisz do tematu.

Polasiles się na gadżety kosztem jakości.

W cenie 10k zbudujesz system taki jak masz teraz. 

Olbrzymi salon wymaga olbrzymiego , mocnego sprzętu.

A tutaj bezprzewodowe tyły zagrają gorzej niż tytuł od serii quadral a kosztują masę. To dobre rozwiązanie dla mniejszych, znacznie pomieszczeń. Co zrobisz jeśli będziesz mieć zbyt duże opóźnienie dźwięku?

Druga sprawa to amplituner. Model 860 to zwykły prosty amplituner.

Moim zdaniem zakup 685 + dodatkowy wzmacniacz chociażby nad ,326 znacznie poprawi brzmienie.

Co do kolumn to cały set heco Aurora 1000.

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli nie ma możliwości puszczenia przewodów do tylnych głośników to chyba music cast 20 są jedynym wyjściem. Osobiście uważam, że to nie są złe głośniki, przecież chodzi tylko o głośniki efektowe.. Jeśli siedzimy daleko od przednich kolumn to mniemam, że siedzimy bliżej tylnych głośników więc ewentualnej mocy na pewno wystarczy. Co do opóźnień, przecież od tego są procesory dźwięku wbudowane w amplitunery, kalibracja opóźnień automatyczna czy ręczna. Amplituner 685 powinien wystarczyć, zwłaszcza jeśli zestaw nie jest nastawiony głównie na odsłuch muzyki tylko raczej na zastosowania multimedialne.  Na przód Heco Aurora 1000 jak najbardziej wchodzą w grę, Klipsch R820f lub Polk Audio S60e. Myślę, że wato pomyśleć o odsłuchu w dobrym salonie audio.

Pozdrawiam,

Michał.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jak pisałe kable za sofe odpadaja, nie ma kompletnie jak ich puscic a po drugie nawet jakby cos wymyslil to nie bedzie to wygladalo za estetycznie (po jednej stronie przestrzal na kuchnie, a po drugiej kominek). Stad rozwazanie musiccastwo z mojej strony. dzieki za doradzenie kolumn, koniecznie bede musial ich odsluchac razem z 685 w takim razie, co powiedzie na temat subwoofera? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 21:23, S4Home napisał:

No to jesli nie masz możliwość to tyły od Musicast ale amplituner 685!

Co do suba to do kompletu Do Aurora 1000 jest modele Aurora Sub. Bardzo udany. Możesz dobrać dwa zamiast na przykład SVS SB2000 czy Klipsch 115SW.

No chyba że finalnie inny set kolumn. Słuchałeś czegoś?

Nie, jestem z Krakowa. W piatek chcialbym podjechac do Was do Oswiecimia. Chetnie cos bym posluchal. Do zrobienia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...