Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 w miejsce starego amplitunera - czy to dobry wybór?


MasterD23337

Recommended Posts

10 minut temu, fluid81 napisał:

Grubo . Albo TV,  albo amplituner . Ale na starszym ampku nie miałeś takich problemów.  

Na starym nie. Ale miałem podłączone wszystko do wejść w TV ( ampli, fire stick, konsolę i Zidoo). Do ampli szedł jeden przewód z Earc Tv fo Arc ampli. Do ampli miałem tylko podłączony dekoder sat, bo i tak mam NC+ full hd. Nie było nigdy problemów. 

Po zakupie nowego i podłączeniu go już w pierwszy dzień zanikał obraz. Ale na początku myślałem, że to przewód. Potem po dwóch dniach oglądałem film z Zidoo i też mi znikało. Z dekodera sat też zanika, mimo, że ustawiłem sygnał wyjściowy na FHD. 

Na starym Ampli sygnał z dekodera przechodził przez niego i było dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluid81 napisał:

No to chyba wszystko jasne , bo w zasadzie sprawdziłeś /zrobiłeś,  co mogłeś i nadal jest Lipa  .

Zwracaj ten amplituner , póki masz jeszcze taką możliwość. 

W jakim salonie go kupiłeś? Dopytuję,  bo są takie , gdzie po zakupie właśnie  pojawiają się tego typu problemy .

Kupowałem w Elektropunkt w Bydgoszczy. Ul. Białogardzka 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilson nie robi kabli. To jest jakiś chiński produkt sygnowany tym logiem.

Nigdy nie miałem go w rekach nie mam poejcia co to.

Coś jest z amplitunerem.

Albo się nie dogaduje z TV przez HDCP? Nie wiem. Ale sprawdził bys może u jakiegoś znajomego? Nie trzeba podłączać kolumn. Tylko źródło obrazu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wilson nie robi kabli. To jest jakiś chiński produkt sygnowany tym logiem.

Nigdy nie miałem go w rekach nie mam poejcia co to.

Coś jest z amplitunerem.

Albo się nie dogaduje z TV przez HDCP? Nie wiem. Ale sprawdził bys może u jakiegoś znajomego? Nie trzeba podłączać kolumn. Tylko źródło obrazu.

 

Sprawdzałem też na certyfikowanym kablu i obraz dalej zanika. 

Kabel HDMI Reinston Ultra EK031 8K HDMI 2.1

Certyfikat posiada, bo go sprawdziłem apką. Zwracam go jutro.

 

Screenshot_2023-03-21-19-29-59-905_com.authenticvision.android.hdmi.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Certyfikat kabla to jedno a dogadywanie się protokół HDCP miedzy urządzeniami to inna sprawa.

Wiem co to HDCP. Ale bezpośrednio do TV miałem wpięte wszystkie urządzenia i nie było żadnych problemów. Ja obstawiam amplituner. Skorzystam z prawa zwrotu, bo nie po to kupuję sprzęt za 6 tysięcy, żeby nie móc z niego korzystać normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam ale na tv nie tylko na pc po HDMI wejście game , i naklejek nie miałem tez 🤷 życie 

Jednak nie przypominam sobie żeby to się działo jak film ogladalem ,tylko jak odpalony miałem Tidal na pc i raz na jakiś czas obraz zniknie na sekundę i się pojawi .

Na starym Xboxie i blu-ray też to chyba nie występuje ale ja mało korzystam i może nie zauważyłem  i to od początku było .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dedal75 napisał:

Ja też to mam ale na tv nie tylko na pc po HDMI wejście game , i naklejek nie miałem tez 🤷 życie 

Jednak nie przypominam sobie żeby to się działo jak film ogladalem ,tylko jak odpalony miałem Tidal na pc i raz na jakiś czas obraz zniknie na sekundę i się pojawi .

Na starym Xboxie i blu-ray też to chyba nie występuje ale ja mało korzystam i może nie zauważyłem  i to od początku było .

A jaki masz kabel hdmi i ilu metrowy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

W sumie to nie wiem . Alpharda który u mnie gości długo już i jakieś tanie

Spróbuj jakiś z certyfikatem hdmi 2.1. Np. jakiś AOC. Bo u Ciebie może to być wina kabla. U mnie była wina ampli. Bo bez niego wszystko działa. Na dodatek z każdego źródła które oglądałem zanikał obraz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 18:44, MasterD23337 napisał:

Onkyo TX-NR7100 oddany do sklepu. Na razie podłączę swój stary TX-NR709. Ale dzisiaj jak patrzyłem na ceny modelu TX-RZ50 to chyba troszkę staniał. Poczekam chyba troszkę, dozbieram i kupię TX-RZ50 lub VSX-LX505.

Ogólnie chyba w audio się mniej dzieje teraz ze sprzedażą. Słyszałem że sprzedaż w każdym segmencie wyhamowuje. Ratunkiem będzie właśnie korekta cen.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ogólnie chyba w audio się mniej dzieje teraz ze sprzedażą. Słyszałem że sprzedaż w każdym segmencie wyhamowuje. Ratunkiem będzie właśnie korekta cen.

 

 

Więc może to i dobrze, że tak się stało😀. Kupię po prostu lepszy model za niewiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
18 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Witam. Nie kupiłem jeszcze nowego ampli. Nadal posiadam Onkyo TX-NR709. Ale przeglądając strony widzę, że można dostać Yamahę MusicCast RX-V6A w cenie 3300 zł. Jak ten ampliyuner wypada w stosunku do Onkyo, którego posiadam?

Posiadam zestaw kolumn 5.1 Heco Aurora 700.

Model 709 to brzmieniowo 609 tylko miał inne wyjścia. Był pod tym kątem bogatszy. Natomiast Yamaha 685 czy wlaśnie późniejsza 6A to odpowiednik Onkyo serii 6.

Wiec finalnie :)

Na brzmieniu nie stracisz. Zyskasz na nowszych HDMI.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Model 709 to brzmieniowo 609 tylko miał inne wyjścia. Był pod tym kątem bogatszy. Natomiast Yamaha 685 czy wlaśnie późniejsza 6A to odpowiednik Onkyo serii 6.

Wiec finalnie :)

Na brzmieniu nie stracisz. Zyskasz na nowszych HDMI.

 

A kalibracja YAPO jak się ma do kal;ibracji w moim amplitunerze 709?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MasterD23337 napisał:

A kalibracja YAPO jak się ma do kal;ibracji w moim amplitunerze 709?

Z tego co pamiętam to Onkyo 709 ma Audyssey MultEQ XT. To dobra kalibracja. Jej odpowiednikiem jest faktycznie YPAO. Ustawienia są nieco inne. Ale finalnie nie odczujesz negatywnego odbioru.

Może to że Audyssey Dynamic EQ działa delikatnie lepiej od YPAO Volume. Na ile to stosowałeś?

Sama kalibracja jest porównywalnej klasy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...