Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 w miejsce starego amplitunera - czy to dobry wybór?


MasterD23337

Recommended Posts

8 godzin temu, MasterD23337 napisał:

A jak masz ustawione CEC w pozostałych urządzeniach? 

Wyłączone. To jeszcze zaszłość z etapu kiedy bawiłem się z Trinnovem. Ten procesor włączał się ponad minutę, wspólne on/off zbytnio było irytujące przy próbie przełączania się między konsolami albo by obejrzeć film. Zbieram się do kupna programowalnego wielofunkcyjnego pilota i sobie sam zdefiniuję co ma się włączać, a co nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Finalnie kupiłem jednak Onkyo TX-NR7100. Jutro będzie u mnie. Dostałem w swoim mieście dobrą ofertę cenową i bardzo dobre raty 0 %. Ale mniejsza z tym.

Posiadam zestaw kolumn 5.1 set Heco Aurora 700. Moje pytanie jest następujące. Ile omów ustawić w amplitunerze 4 czy 6?

Zostaw 6 na razie i sprawdzaj czy jest bardzo gorący po 2 filmie.

17 godzin temu, pawel250 napisał:

Odnośnie Onkyo to już wiem dlaczego dużo osób mówi że Onkyo ma gorszą kalibrację niż denon. Zauważyłem u siebie że co kalibracja to potrafi być finalnie inna jakość dźwięku przy tym samym ustawieniu kolumn. 

To Onkyo ma Dirac a Denon ma Audysseya to jak gorszą ? :)

9 godzin temu, pawel250 napisał:

Orientuje się może ktoś jakie parametry są modyfikowane przez proces kalibracji ? Na pewno kalibracja wylicza odległości i crossover dla każdego kanału. Akurat te parametry to mogę dokładniej podać ręcznie.

Pytanie jest czy kalibracja modyfikuje jakoś equalizer lub inne ukryte parametry które wpływają na jakość lub barwę dźwięku? Odnoszę wrażenie że uciekło mi trochę basu a dźwięk stał się płaski po ostatniej kalibracji. 

 

 

No masz całą  krzywa do edycji. Jak Ty zrobiłeś ta kalibrację Dirac?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zostaw 6 na razie i sprawdzaj czy jest bardzo gorący po 2 filmie.

To Onkyo ma Dirac a Denon ma Audysseya to jak gorszą ? :)

No masz całą  krzywa do edycji. Jak Ty zrobiłeś ta kalibrację Dirac?

 

Ja mam Onkyo 696.  on nie ma Diraca i chyba tutaj tkwi cały problem. Generalnie nie słyszę jakieś dużej różnicy pomiędzy nim a radmorem 5102. Spodziewałem się większej mocy a tutaj na co dzień słucham na ustawieniu głośności 45-55 (w nocy 35). Powyżej 70 kolumny już zaczynają delikatnie charczeć a wcale bardzo głośno to nie jest. Spodziewałem się szerszego zakresu użytecznego regulacji głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawel250 napisał:

Ja mam Onkyo 696.  on nie ma Diraca i chyba tutaj tkwi cały problem. Generalnie nie słyszę jakieś dużej różnicy pomiędzy nim a radmorem 5102. Spodziewałem się większej mocy a tutaj na co dzień słucham na ustawieniu głośności 45-55 (w nocy 35). Powyżej 70 kolumny już zaczynają delikatnie charczeć a wcale bardzo głośno to nie jest. Spodziewałem się szerszego zakresu użytecznego regulacji głośności.

Aaaa

NA poprzedniej stronie pisało wybrałem 7100. Myslałem że to Twoj post.

A to tak.

45 do 65 (żeby jednak nie charczało) To jest jednak zakres. Nie wystarcza na codzień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Aaaa

NA poprzedniej stronie pisało wybrałem 7100. Myslałem że to Twoj post.

A to tak.

45 do 65 (żeby jednak nie charczało) To jest jednak zakres. Nie wystarcza na codzień?

Może powiem tak nie przeszkadza ale spodziewałem się innego zachowania czyli pełnego zakresu. Bardzo cicho powinno być w okolicy 10-20 a bardzo głośno 80-90. 

Tutaj jest 25-35 oraz 60-70. To jest tak jakby w samochodzie gazem trzeba było operować tylko w środkowym zakresie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawel250 napisał:

Może powiem tak nie przeszkadza ale spodziewałem się innego zachowania czyli pełnego zakresu. Bardzo cicho powinno być w okolicy 10-20 a bardzo głośno 80-90. 

Tutaj jest 25-35 oraz 60-70. To jest tak jakby w samochodzie gazem trzeba było operować tylko w środkowym zakresie. 

To cie uspokoje. To nigdzie tak nie działa.

Jeśli na ampli jakiej kolwiek firmy bez kolumn kręcisz gałką od 0 do 100 to na żadnym nie słuchasz w skali 0 do 100 :)

Gaz w samochodzie to inna sprawa tu jest to normalne.

:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

trochę dziwne, że zaczynają charczeć ale w takim wypadku co to są za kolumny?

Złe się wyraziłem. To nie jest charczenie jak luźna membrana. Raczej jak przesterowany wzmacniacz gdzie zniekształcenia są już duże. 

Kolumny Klipsch rp-6000f ampli Onkyo 696. Dzieje się to nie przy jakieś ogromnej głośności.  Dla porównania jak sąsiad uzyskał taki efekt to głośność była taka że w pomieszczeniu nie mozna było wysiedzieć i na pewno było słychać kilka domów dalej. Zestaw budżetowy, dał 3000 za używkę. Nie wiem jaki ampli. Głośniki 5.1 jamo, nie wiem jaki model. 

Dlatego jestem rozczarowany, nie wiem tylko czym, bo musiałbym porównać aby potwierdzić moje przypuszczenia ale raczej stawiam że amplituner kiepski pomimo że ma opinie nie najgorsze. Natomiast co do jakości dźwięku przy niskich głośnościach myślę że Klipschom trochę brakuje. Przy wyższej glosnosci jest ok. Potrafią zatrząść podłogą. Niestety ciężko opisać to słowami, tym bardziej gdy nie ma się bezpośredniego porównania w tym samym pomieszczeniu.

Dzisiaj doznałem olśnienia. W pewnym biurze w Sztokholmie miałem okazję posłuchać zestawu kali lp-6 z wbudowanym wzmacniaczem. Takie niepozorne głośniki są grały przepięknie. Mimo bardzo niskiej głośności ( taka Muzyka w tle ) bas był wyraźny, czysty a cała reszta średnica i wysokie idealnie zbilansowane i krystalicznie wyraźne. Nie wiem może to kwestia dużego pomieszczenia i braku odbić ale ten dźwięk mnie urzekł. Chciałbym aby tak grały moje klipsche. 

IMG_20230315_103840.jpg

Edytowano przez pawel250
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel250 napisał:

To nie jest charczenie jak luźna membrana. Raczej jak przesterowany wzmacniacz gdzie zniekształcenia są już duże.

proponuje uważać zatem bo tutaj jest spora szansa na uszkodzenie gwizdków.

 

1 godzinę temu, pawel250 napisał:

Nie wiem może to kwestia dużego pomieszczenia i braku odbić ale ten dźwięk mnie urzekł. Chciałbym aby tak grały moje klipsche. 

pokaż może zdjęcia swojego pomieszczenia. Jeżeli nie możesz to popracuj nad jego akustyką bo tutaj może być właśnie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomieszczenia to jest dużo do zrobienia  i wiem że jakaś/duża poprawa na pewno będzie. Już mam plan skonsultowany z akustykiem Bartkiem.  Jak tylko poskładam szafki to zabieram się za montaż dwóch pułapek basowych (jedna za kolumną w rogu druga w rogu za kanapą) i rozpraszaczy na tylnej ścianie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6ohm. W odsłuchu różnic za bardzo nie słychać. Musiałbym pewnie spróbować wychwycic przy jakim poziomie głośności wchodzą zniekształcenia. Z testów laboratoryjnych które analizowałem wychodzi że onkyo generuje zbliżona moc dla obydwu tych ustawień. Gorzej pod tym względem zachowują się  amplitunery  denon ktore obcinaja znacznie moc dla 4ohmow. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dzisiaj dopiero mogłem się troszkę pobawić amplitunerem. Na początku potwierdzę, że TX-NR7100 ma pre out na fronty.

Zrobiłem na razie podstawowa kalibrację AccuEQ na szybko. I powiem, że wyszła bardzo dobrze, w porównaniu do kalibracji na moim starym TX-NR709 gdzie miał lepszą kalibrację. Słyszę w filmach efekty lepiej i wyraźniej. W starym onkyo musiałem ręcznie poprawić odległości i suba miałem mocno skręconego, aby finalnie wyszło koło 0 db. 

Tutaj w TX-NR7100 odległości ustawił mi idealnie. Suba przy pokrętle na środku ustawił mi koło zera. 

Jak będę miał więcej czasu to się pobawię Dirac i będzie jeszcze lepiej. 

Za to w stereo jakby grał troszkę gorzej. Nie jest źle, ale nie gra tak jak NR709.

A teraz minusik. Jak mam ustawione na wejście GAME , do której podłączony mam Xbox Series X, to mam co jakiś czas  zanik sygnału.  Nagle obraz robi się ciemny, potem jakby znikał ( włącza mi się galeria obrazów w TV na sekundę ) po czym z powrotem się pojawia. Raz jest to po 30 minutach, raz po godzinie. Dzieje się tak na włączonym ampli jak i wyłączonym ( tylko przechodzi obraz ).

Jak włączę odtwarzacz Zidoo Z1000 pro, to przy odpalaniu obraz robi się czarny i pojawia. Tak samo jak włączę film. Film się włączy, raz obraz zgaśnie i się pojawi. Jaak wyłączę film to to samo. Ale tutaj może być zły EDID lub coś. Musze dojść do tego. Może to wina też kabli hdmi, ale kupowałem takie

Z Ampli do TV mam 3M

Kabel Bocian PVC 2.1 3M HDMI - HDMI 3 m

a konsolę, Zidoo i Dekoder SAT Gigablue mam podłączone do ampli tymi kablami

Kabel Bocian PVC 2.1 HDMI - HDMI 0,5 m

Jeszcze mam wpięty bezpośrednio w wejście Stream - Fire Stick 4k Max ( przez ta małą przedłużkę co była w zestawie )

 

Może to też kwestia jakiś ustawień. Mój TV do Oled Lg 65C11.

 

IMG_20230315_085123.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MasterD23337 napisał:

Jak włączę odtwarzacz Zidoo Z1000 pro, to przy odpalaniu obraz robi się czarny i pojawia. Tak samo jak włączę film. Film się włączy, raz obraz zgaśnie i się pojawi. Jaak wyłączę film to to samo

Też tak mam. Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, wydaje mi się że następuje wówczas negocjacja połączenia i synchronizacja obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2023 o 21:47, Butler napisał:

Też tak mam. Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, wydaje mi się że następuje wówczas negocjacja połączenia i synchronizacja obrazu.

W sobotę oglądałem film i nawet podczas oglądania filmu zanikł mi obraz 3 razy. Zresztą na każdym HDMI mam ten sam problem z obrazem. 

Więc:

Na wejsciu BD/DVD - podłączony Zidoo Z1000 pro - co jakiś czas zanika na chwilę całkowicie obraz ( wtedy włącza mi się wygaszacz w TV )

Na wejściu GAME - podłączony Xbox Series X - co jakiś czas zanika na chwilę całkowicie obraz

Na wejściu CBL/SAT - podłączony dekoder gigablue uhd ue 4k - co jakiś czas zanika na chwilę całkowicie obraz. Nawet w dekoderze wczoraj obniżyłem rozdzielczość do 1080p i w ciągu 1,5h obraz zanikł 2 razy. 

Już zmieniałem w amplitunerze hdmi na 8k enhanced czy 4k enhanced i dalej to samo.

Czy możliwe, że moduł hdmi jest zrypany od nowego?.

 

Uprzedzę pytanie: Podłączałem wszystko na wyłączonym całym sprzęcie czy to TV, dekoder, router itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MasterD23337 napisał:

Czy możliwe, że moduł hdmi jest zrypany od nowego?.

W pierwszej kolejności zmienił bym przewód HDMI amp->TV, ale na jakiś pewny z certyfikatem. Może i ten Bocian ok, ale wolałbym wykluczyć ten problem niż bujać się z ampli w serwisach.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

W pierwszej kolejności zmienił bym przewód HDMI amp->TV, ale na jakiś pewny z certyfikatem.

Ok. Zobaczę jeszcze przewód. Chociaż przy starym ampli, jak miałem bezpośrednio podłączoną konsolę pod TV oraz Zidoo Z1000 pro przez extractor audio do TV, a dekoder miałem wpięty pod TX-NR709 to nie miałem nigdy takiego problemu. Używałem tych samych przewodów. No ale zobaczę. 

A te krótkie przewody HDMI 2.1 długość 0,5m to też mogą mieć wpływ? 

 

A czy ten przewód będzie dobry?

Kabel HDMI Reinston Ultra EK031 8K HDMI 2.1

No chyba, że pójść w ten przewód

Claroc AOC przewód światłowodowy HDMI 2.1 8K 3 m

Edytowano przez MasterD23337
Dodatkowe informacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to siędzieje nie tylko na początku to nie jet dobrze.

Bo faktycznie na samym początku odtwarzania to jeszcze tak. ale potem już nie. To dziwne bo słyszałem wiele dobrego o tych kablach.

Ale wypozycz ze sklepu jakieś kabelki i sprawdź. Albo z salonu audio albo z RTV Euro, Media Expertt itp tam możesz zwrócić.

Te same kable miałeś przy poprzednim Onkyo?

Tylko że była mniejsza rozdzielczość puszczana tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli to siędzieje nie tylko na początku to nie jet dobrze.

Bo faktycznie na samym początku odtwarzania to jeszcze tak. ale potem już nie. To dziwne bo słyszałem wiele dobrego o tych kablach.

Ale wypozycz ze sklepu jakieś kabelki i sprawdź. Albo z salonu audio albo z RTV Euro, Media Expertt itp tam możesz zwrócić.

Te same kable miałeś przy poprzednim Onkyo?

Tylko że była mniejsza rozdzielczość puszczana tak?

 

Poprzednio miałem wszystko podłączone do TV. A dźwięk szedł z Zidoo Z1000 pro przez extractor do amplitunera. I to był amplituner bez 4k ( TX-NR709 ). Wtedy wszystko działało. Tak kable te same mam.

Mam pożyczony taki przewód hdmi i dzisiaj sprawdzę

Kabel HDMI-HDMI Wilson Premium 8K / 120Hz / HDR / eARC - 3 m

 

a jeszcze czeka na odbiór w RTV AGD jeden na sprawdzenie gdyby z pierwszym było coś nie tak.

Kabel HDMI Reinston Ultra EK031 8K HDMI 2.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MasterD23337 napisał:

Mam pożyczony taki przewód hdmi i dzisiaj sprawdzę

nie widzę by się tam chwalili certyfikatem, zatem byłbym ostrożny z optymizmem.

23 minuty temu, MasterD23337 napisał:

a jeszcze czeka na odbiór w RTV AGD jeden na sprawdzenie gdyby z pierwszym było coś nie tak.

tutaj przynajmniej widać na pudełku certyfikat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MasterD23337 napisał:

Ten pierwszy to mi polecił sprzedawca z salonu audio. Spróbować można.

tym bardziej bym uważał, on ma interes w tym byś kupił kable na których ma największą prowizję. Poszukaj sobie na allegro. 3m kabla hdmi 2.1 z certyfikatem to koszt około 45,-

Należy zadać pytanie, dlaczego kabel dwa razy droższy nie posiada certyfikatu który gwarantuje spełnianie norm i parametrów gdy kabel dwa razy tańszy ten certyfikat posiada.

Uprzedzając głupie docinki, wyższa cena kabla nie gwarantuje nam zupełni nic poza lżejszym portfelem:

https://linustechtips.com/topic/1387053-i-spent-a-thousand-dollars-on-hdmi-cables-for-science/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

tym bardziej bym uważał, on ma interes w tym byś kupił kable na których ma największą prowizję. Poszukaj sobie na allegro. 3m kabla hdmi 2.1 z certyfikatem to koszt około 45,-

Czy ma interes to nie wiem. Nie sprzedał mi go tylko pożyczył. Kupowałem w tym salonie ten amplituner przez internet. Więc mogę im go zwrócić. Mam jeszcze 7 dni. No ale sprawdzę dla spokoju go dzisiaj.

Miałem przewody hdmi 2.1 z certyfikatem firmy bocian. I na tym kablu dzieją się cuda.

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...