Skocz do zawartości

Kolumny stereo do onkyo do 35m2


netshooter

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Prosze o rade ponieważ troche czytałem troche pytałem sklepy ale każdy mówi co innego. Kupilem onkyo 8220 i magnat supreme 2002. Grało słabo, po pytałem więc i zmieniłem wzmacniacz na onkyo tx-nr686, zagrało dużo lepiej jednak mam wrażenie że kolumny magnata są poprostu słabe nie schodzą zbyt nisko, przy większej głośności szybko się męczą. Kolega ma duzo słabszy model onkyo z mojej serii i kolumny klipsch chyba 28f i gra super. Moj salon ma okolo 35m2 5x7m, głośniki stoją na krotszej scianie. Myslalem o klipsch r820f ale moze na kierujecie mnie na inne modele, glosniki maja byc nowe, nie bede juz rozbudowywać zestawu. Sluza do słuchania muzyki tzw top hits jak wpadną znajomi wiec szeroko pojęte gatunki i filmy. Klipsch widze ze jest teraz dosc drogi ale moze taniej nie da sie uzyskać jakosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trafiłeś na swojej drodze bardzo nieżyczliwych ludzi. 

Gdzie nastąpiły problemy:

1. Potężne kolumny o wielkim mocarnym dźwięku do słabszego amplitunera stereo. Nie wystartował ich.

2. Wymiana na amplituner kinowy. Zapewne podbicia spowodowały że poczułeś się lepiej. Ale on wciąż nie jest tym czego szukasz.

Teraz jesteśmy w kropce bo masz dwa urządzenia nie pasujące do siebie i nie grzeszace jakością w stereo.

Pierwsze rozwiązanie to zostawić magnaty a wymienić na mocny wydajny wzmak. Nad 356 jako przykład. Efekt. Dźwięk mocny, basowy, głosny. Rozluźniony bass i mało przestrzenna góra. 

Rozwiązanie drugie to zostawić amplituner kinowy do stereo. Sam nie wierzę że to mówię 😭 i wymienić kolumny. Dlaczego u kolegi odnosisz wrażenie że gra lepiej? Bo klipsch to wysokoskuteczne granie, pełne ach i uch w pierwszych chwilach. Moim zdaniem z klipscha tylko seria premier zasługuje na miano stereo. Oraz modele wyższe :)

oporcz tego można by do Onkyo podłączyć magnaty serii 727. 

trzecia opcja to wymiana całości.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami że poczyniłeś dziwne kroki. Miałeś stereo wymieniłeś na kino, a chcesz fajne stereo? Sam Onkyo TX-NR686 to niezły kinowy kombajn i z Klipschem zagra dobrze jak na kino. Jeśli chcesz jednak czegoś więcej wymień to na wzmacniacz z tanich na pewno Nad, plus jakiś odtwarzacz sieciowy np. Yamaha WXAD10. Jeśli chciałbyś jednak amplituner to popatrz na Yamahę RN803 czy Onkyo 8250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sprzedawalem cerwin vege i earthqueka ale nawet juz nie pamietam jak to gralo. W weekend przywiozłem te klipsche 28 do siebie, slaba roznica vs magnat schodziły tylko troche nizej. Oglądałem 280 ale ostatecznie zaryzykowalem i zamowilem xls12 i mam nadzieje ze sie nie zawiode. Ciezko o odsluch w Warszawie jeszcze tego modelu, w pamieci mam ze robiły robote. Jak dojdą dam znac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, podepne sie pod temat bo tez sie zastanawiam nad wyborem wlasnie zestawu 5.0 Magnat 1002 lub bardziej 2002 z amplitunerem Onkyo TX-NR686. Z tego co czytam to mam wrazenie jakby zestaw do siebie nie pasowal ? Czy ktos potrafi powiedziec w czym jest problem? Glosniki sa zbyt mocne dla tego amplitunera, cos ze soba koliduje sprzetowo i gra nieladnie. Dodam tylko iz pomieszczenie w ktorym bede umieszal zestaw kina domowego ma ok 16 m2., z gory dzieki za wszelkie informacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Właśnie wrecz odwrotnie. Pasuje bardzo. Magnat gra poteznym bardzo rozluznionym basem i stłumioną górą z kolei Onkyo gra solidnym twardszym basem i gra jaśniej. Idealnie.

Na moc sie nie patrz. to wymysły producentów!

Na 16 metrów 2002 będa zdecydowanie za duże.

1002 + Sub 302A. Bo bez suba nie masz kina.

 

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie. Na razie chcialbym wlasnie odpuscic kwestie zakupu suba. Zobaczyc jak beda graly same glosniki, glownie w chwili obecnej do sluchania muzyki. Co do wielkosci to nie ma kosmicznych roznic w wielkosci glosnikow podstawkowych patrzac na katalog producenta, bardziej sie ona tyczy satelitek :). Roznica w cenie jest tez znikoma. No mam dylemat nie ukrywam.. Na sprzecie tez nie bede robil dyskoteki. Ma to ladnie grac/przyzwoicie grac.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...