Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Boguś,
przeszło mi przez myśl, że do Ferrari pasował również Raikkonen (Rudolf) Czerwononosy (po alkoholu) 🙂

Zapewne Ferrari wyjdzie obronną ręką i nic nie wyjdzie z protestów konkurencji:
"Światowa Rada Sportów Motorowych wyraziła sprzeciw wobec żądań siedmiu zespołów Formuły 1 i w pełni poparła FIA, która podpisała tajne porozumienie z Ferrari po przeprowadzeniu kontroli silnika włoskiego producenta.
"Rada jednogłośnie poparła prezydenta FIA i dział techniczny federacji w zakresie zarządzania tą sprawą. Zdecydowanie sprzeciwiła się wszelkim uwagom i komentarzom, które podważają reputację i wizerunek FIA oraz mistrzostw świata Formuły 1" - napisano w komunikacie prasowym po piątkowym spotkaniu."
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/873269/f1-mocne-poparcie-dla-fia-w-aferze-z-ferrari-dobra-wiadomosc-dla-jeana-todta

Od tego sezonu znowu będzie możliwość zmiany malowania kasków kierowców więcej niż 1 raz (pojedyńcza zmiana obowiązywała jeszcze w sezonie 2019).

Również w piątek po spotkaniu Światowej Rady Sportów Motorowych poinformowano, że w FIA utworzono specjalną komórkę kryzysową. Takie było zalecenie profesora Gerarda Saillanta, który jest przewodniczącym komisji medycznej FIA i ma dostęp do wszelkich informacji związanych z koronawirusem.
Wg mnie powinni tam wziąć Claire na szefową komisji- skoro Williams nie mógł nadążyć ze wszystkim, to wg niej albo problem koronawirusa w F1 nie istnieje - albo stanie się istotny dopiero za jakieś pięć lat, a wtedy będzie już po ptakach (no chyba że akurat powtórzy się ptasia grypa). To taki niewinny żarcik 🙂 bo problem istnieje 😞


Zaś w DTM bardzo możliwe, że w stawce będzie łącznie 16 samochodów - dojdzie jeszcze jedno Audi RS5 w prywatnym zespole WRT (będą tam wtedy trzy "piąteczki").

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny wyścig w Bahrajnie odbędzie się bez udziału publiczności - to pierwszy taki przypadek w F1.

Nowe logo Roberta w F1 - numer 88 bez zmian (bo w DTM będzie startował z numerem 8 )  jakoś nie zachwyca...obraz.png.fd70201993c084e5eff7b0e710a431aa.png

 

Zaś WC chyba minęła się   z powołaniem - kabarety czekają.
Niedawna rozmowa Claire z Press Association:
"Russell chce być mistrzem świata F1. Mocno wierzę, że tak się stanie. George jest bardzo ważną częścią Williamsa. Chcę mu dać taki samochód, aby nie patrzył za innymi zespołami. Wiążę go długoterminowa umowa z naszą ekipą i chciałabym go widzieć w naszym samochodzie do momentu jej wygaśnięcia, ale… - dodała Williams."
Russel ma kilkuletnią umowę z Williamsem, ale jak Mercedes będzie chciał mieć George'a u siebie to Williams go puści.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, Williams pozyskał Russell na dwa lata. No chyba że ----jest aneks do tej umowy, żeby go nie zab.... zwalniać. 

A słowami Claire to ja bym się bardzo nie przejmował, bo temat jest rozwojowy, a właściwie        to    przesądzony.

 https://m.sportowefakty.wp.pl/formula-1/873534/f1-williams-nie-zamierza-blokowac-kariery-georgea-russella-dostanie-zgode-na-tra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem do końca 2 sezon Formuły z netflixa.

Dżordż ładnie płakał za kulisami w temacie bolidu , widać ,że typek rozpuszczony przez Mercedesa i chyba jego celem jest do 2021 "nauka" F1 , a potem jak będą limity wydatków i Hamilton odejdzie to przejście do Merca ;)

Robert szczerze do mediów mówił jak wygląda sytuacja , Russel się czaił ,ale jak było widać oba bolidy się nie prowadziły - tylko Dżordż miał lepsze wsparcie (te wspominki CW o tym ,żeby kierowcy jej nie uciekli) , ale też co to za gadanie ,żeby zjeżdżać do boksu bo mu się bolid nie prowadzi. Robertowi się nie prowadził to po prostu jechał wolniej bo miał plan dokończyć wszystkie.

Pocieszającym były słowa Kimiego ,że dla niego jazda teraz to "hobby" , więc myślę ,że w razie wyścigów i obecnej sytuacji mógłby oddać miejsce ,zależnie jak tam w kontrakcie zapisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To o tym wspomniałem, doskonale wiedział co się dzieje, ale przed kamerami bohater.

Dla mnie to taki lekki lalusiek , jak było ujęcie koło Tota , to mówił ,że mistrzem ,ale jedynie w bolidzie merca ... Lekki brak lojalności oraz tak jak pisałem traktowanie Williamsa jako czas na przeczekanie aż Lewis odejdzie ;) 

 

Gasly tak jak Riciardio nie wytrzymał presji w RBR , a w ToroRosso nawet podium wpadło ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...