Skocz do zawartości

Yamaha - jaki sprzęt


Borg_78

Recommended Posts

Cześć.

Zamierzam kupić amplituner oraz kolumny. Salon ok 50m2. Chodzi mi o coś co będzie ładnie grało, ale nie będzie przesadnie drogie. Myślałem o amplitunerze Yamaha. I teraz pytanie. Wiem że są modele Avantage które są z bardziej profesjonalnej półki i te zwykłe. Jak patrzę na specyfikacje to często są bardzo zbliżone. Czy faktycznie jest sens płacić 2 razy tyle za model Avantage czy to raczej będzie się jedynie w detalach różniło?

Myślałem albo o: rx-v683

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2824-yamaha-rx-v683

albo o RX-A870

https://nautilus2.pl/yamaha-rx-a870

Pytanie czy jest sens płacić prawie 2 razy tyle. Czy będzie zauważalna różnica w graniu. Zakładając przeciętnego użytkownika.

I druga kwestia. Czy takie kolumny byłyby ok dla któregoś z tych 2 amplitunerów:

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/GLOSNIKI/PODLOGOWE/GLE_496_2

Z góry dzięki za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Yamahy sprawa jest prosta ale dopiero jak ja poznasz. Niestety. 

Więc z doświadczenia ci powiem. 

Albo model 685 albo dopiero 1080. Wszystkie pośrednie to średnie pomysły. Mają cenę avantage a jakość serii 6 czy też dawnej 7. Moim zdaniem niewarte ceny. 

685 + wzmak zrobi lepsza robotę.

Z kolei jeśli chodzi o kolumny gle od cantona to mocno przeciętne produkt. Niby wykonany w Niemczech ale nie widać tego po jakości. Ani po dźwięku.

Jeśli lubisz taki dźwięk nowe magnaty serii signature 500 lepiej się sprawdza. A jeśli Ibisz gęsty obszerny dźwięk to heco aurora 700 set.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie amplitunery nie są już produkowane i dawno zastąpione modelami RX-V685 i RX-A880. Co do różnic to rzeczywiście są one niewielkie i dopiero od modeli RX-A1080 i wyżej możemy wychwycić większe różnice brzmieniowe, oczywiście wszystko zależy od twojego ucha. Jeśli chodzi o kolumny to również optowałbym za innymi rozwiązaniami takimi choćby jak Heco Aurora, Indiana Line, Dali Oberon, czy Monitor Audio Bronze. Zupełnie różne kolumny, brzmienia i wygląd, ale każda z nich warta zachodu. Oczywiście decyzje pozostawiam Tobie - zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczowe informacje.

Mam jeszcze jedno pytanie. A ten model 685 to ile stref obsługuje? Chciałbym pod niego podłączyć kolumny w dwóch pokojach bo mam tak kable przeciągnięte. Obsłuży dwie strefy?

Czyli rozumiem że nie ma sensu inwestować w modele Avantage...

Co do kolumn to faktycznie pomyślę o czymś lepszym, skoro mówicie że te które opisałem są nie za dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...