Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy, a gatunki muzyki.


Recommended Posts

Dzień Dobry

Moje pytanie, co Wy sadzicie w tej kwestii ?
Zamierzam kupić wzmacniacz lampowy, lecz w ostatniej chwili oświeciło mnie, że nie mam pojęcia czy lampa podoła muzyce którą zwykłem słuchać mianowicie - muzyce kapel death metalowych. Słyszałem że lampy nie mają tak wyrazistego basu, co przy basowo/perkusyjnych solówkach, których wiele mogą mnie rozczarować. Bardzo zależy mi też na b.dobrej "górze", no może trochę więcej niż bardzo dobrej, oraz na wybornym "środku".
Lampa może jednak zapewnić tą naturalność, ma klimat - właściwie to zawsze myślałem, iż lampy nadają się wybitnie do spokojniejszej muzyki między innymi jazzu.
Może powinienem rozglądać się za hybrydą, bądź zupełnie zamknąć temat lamp i szukać tranystorowców ?
Na wzmacniacz nie mogę wydać więcej niż 3000zł.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lampa może jednak zapewnić tą naturalność, ma klimat - właściwie to zawsze myślałem, iż lampy nadają się wybitnie do spokojniejszej muzyki między innymi jazzu.



Wiec sie myliles icon_smile.gif
Dobra lampa potrafi zagrac poprawnie i z emocjami taka muzyke jak Tool, Neurosis etc. Problem w tym, czy taka lampke znajdziesz w budzecie, kotry zalozyles.
Do 3 kzl to chyba tylko Omak udzwignie odpowiednio ciezar i informacje, zawarta w ciezszej muzyce.
Mozna jeszcze sprobowac Cayin na kt88, cena chyba cos okolo 3kzl.

BTW, skad jestes ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zorientowałem się w cenach i dostępności wzmacniaczy podanych przez hybyrd83, co zaowocowało znalezieniem Cayin'a TA35 za 2900zł. Swoją drogą bardzo ładnie wykonany z lampami na zewnątrz,co mnie bardzo urzeka i wielce zgrabny. Pewnie wśród waszej audiofilskiej braci znany jest użytkownik allegro audax,czyli PTH "TELMIS w Warszawie ? Prosiłbym o jakieś opinie czy warto od nich używany sprzęt zakupić ? Oczywiście jeszcze w pełni zdecydowany nie jestem ...
Doczytam Co z Jolidą 102b - aktualnie 15 strona icon_wink.gif , znajdę zapewne substytuty Cayin'a troszkę jeszcze popytam i powolutku zbliżę sie do mojego pierwszego porządnego systemu audio.
Co do Omak'ów to szczera prawda i znalezienie informacji, bądź urządzeń wydaje się szukaniem igły w stogu siana. Ale jeśli już mówimy Omaku to mamy na myśli Ambassador Number One , czy o samej końcówce - Jewel One ? Według mnie wielkim minusem Omaków jest ich design, a mianowicie to że nie mają wypuszczonych lamp na zewnątrz obudowy. bo jednak to namacalne ciepełko żarzących się lamp musi być naprawdę miłym akcentem-dodatkiem do muzyki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marler!
Recepty na dobry dźwięk nikt Ci gotowej nie sprzeda, a i o swoich oczekiwaniach oraz metrażu nie wspominałeś!
Do rocka, metalu, deth metalu mógłbym spokojnie polecić Ci przykładowo takie kolumny i choćby taki wzmacniacz.
Jak szukasz na Allegro zwróć uwagę na lampowce o nazwie Phast.
A jak chcesz połączyć niebanalny wygląd lampowca z tranzystorem - patrz tu!
Jeżeli chodzi o ukraiński wzmacniacz na "O" (przez 30 postów nie mogę wymawiać jego nazwy icon_wink.gif ) to raczej modelu Ambasador nie polecam!
Uroda - kwestia gustu!!! Jak dla mnie - wygląd jest "debeściarski" icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o integrę OMAK Ambasador - przez rok była jedna oferta na Allegro (sprzedawca - to handlarz z Krakowa).
A ponieważ podejście do handlarzy (szczególnie z tego miasta) i i ch zawyżaniu cen jest dość spójne na całym Forum, więc nic dziwnego że opinia na ten temat jest lekko negatywna. Tym niemiej Ambasador się jakoś sprzedał w czasie wakacji , a jego nabywca po miesiącu był nadal zadowolony...
Co jakis czas pojawia się coś ciekawego wśród używek i trudno tak od razu podać konkretne typy. Z nowuch - wmożna posłuchać ciut wyższe Fatmany (model 282).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o kolumny chodzi to właśnie myślałem o Focal'ach, jednakże nie mogę pozwolić sobie na ich szlagierowy model. Nie zdążyłem wspomnieć ale jestem tylko studentem i na cały sprzęt audio nie mogę wydać więcej niż zarobiłem przez wakacje icon_neutral.gif czyli ok 6000.
Bardziej "debeściarską" rzeczą w "O" jest jego waga - nie wiem czy w home audio to się sprawdza, ale w car audio jakość wzmacniacza jest wprost proporcjonalna do jego wagi icon_wink.gif
Z metrażem tez ubogo bo tylko 10 do 12 metrów kwadratowych ( właściwie to i lepiej bo chyba łatwiej nagłośnić małą przestrzeń )
Naprawdę to nie wiem/nie potrafię powiedzieć czego oczekuję. Nigdy nie słuchałem porządnych systemów nagłośnień w domu.
Wszystko zaczęło się od tego że nie potrafię egzystować bez muzyki i wszędzie ją ze sobą zabieram.
W końcu w miarę "dojrzewania" poczułem ogromny niedosyt związany ze słuchawkami w moim przenośnym odtwarzaczem.
Zakupiłem lepsze - nie wystarczyło, w afekcie trafiły do kubła.
Wyszedł nowy hit audiofilskie słuchawki Zen Aurvana - wytrzymałem z nimi 2 tygodnie
Sięgnąłem do wyższej półki UE Super.Fi 5 PRO - wynik zdecydowanie lepszy - 1,5 roku.
Zamierzałem kupić słuchawki Dego lecz zreflektowałem się, i tu przechodząc do sedna sprawy: Żadne słuchawki nie oddadzą tego co porządny wzmacniacz i dobre kolumny. Chcę tego czego nawet najlepsze słuchawki nie mogą oddać - żywej perkusji, potężnej sceny, czyściutkiego wysokiego pasma, oczywiście wszystko przybrane perfekcyjną jakością dźwięku bez jakichkolwiek zakłóceń.

Żeby nie było niedomówień i dziwnych spekulacji to wspomnę, iż w miarę postępu ze słuchawkami zmieniałem kompresję plików muzycznych od mp3 -> acc -> ALAC.
Jeszcze jedno! Nie konwertowałem z mp3, ani acc do ALAC icon_wink.gif A słyszałem już o takich przypadkach ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Liczyć nie musisz - będę się sam pilnował!
Kolego Marler!
Jedna i ważna sprawa!
W 12 m2 będzie ciężko kolumnom się "rozpędzić".
Specjalistą od Focali na naszym forum jest kolega Hybyrd - możesz śmiało walić do niego "jak w dym" gdybyś miał pytania odnośnie kolumn opartych na technologii Focala.
Coś w tym jest - moje doświadczenia przemawiają za tezą, że za wagą idzie jakość!
Powodzenia w kompletowaniu systemu!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marler
Pozwól, że i ja coś wtrącę od siebie. Pod kilkoma względami nasza sytuacja jest zbliżona, mamy niewielkie pomieszczenia do nagłośnienia (też mam co najwyżej 12 m2), słuchamy podobnej muzyki (rock, metal - tyle, że ja w nieco łagodniejszej formie tzn. Iron Maiden). Dodam również, że jestem świeżo ulampowiony.

Błagam, nie popełniaj tego samego błędu co ja i nie daj się oszukać mylnemu wrażeniu, że skoro powierzchnia niewielka to i wymagania odnośnie mocy wzmacniacza mniejsze. Sprawdziłem na sobie to niestety tak nie działa. Mam dwie lampy, słabiutkiego fatmana (iTube) i potężną Omakową końcówkę mocy (Jewel One). Prawda jest taka, że ukraiński smok nie daje zbyt wielu szans grubasowi - a przecież słucham tak samo głośno (w obu wypadkach gruuuubo poniżej maksimum) i metraż jakby wciąż ten sam. To czego potrzebujesz to wysoce precyzyjne kolumny i doskonałą kontrolą basu (niestety małe pomieszczenie spowoduje, że przy ciut większym natężeniu dźwięku zacznie Ci dudnić) i wzmacniacz który, raz zdoła to wysterować, dwa utrzyma basy pod kontolą.
Jeśli namierzasz się (a tak wynika z Twoich postów) na lampy, w założonym budżecie patrz w stronę Ukrainy.
Powiem tak, u mnie (jak dotąd), końcówka mocy nie wysypała się ani razu pomimo potraktowania jej Iron Maiden, Metaliccą, Megadeath.

Co do wyglądu, moim zdaniem - faktycznie największą i w zasadzie jedyną ułomnością Omaka jest brak widocznych lamp, lecz pomimo to na żywo prezentuje się bardzo dobrze, nobliwie wręcz. W każdym wypadku znacznie bardziej wyjściowo niż na zdjęciach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie ale z autopsji wiem, że ten dźwięk by mnie zachwycił ( obecnie muzyki słucham na komputerowych głośniczkach creative 2.1 ), a bez żadnego porównania dążyłbym do skompletowania bliźniaczego zestawu.

Wracając do przemyśleń...
Znalazłem YAQIN 'a na KT88, waży swoje 28kg, jest całkiem mocny i na razie niedrogi:
http://www.allegro.pl/item478142960_yaqin_...t88_okazja.html
Jako, że jest to chińska produkcja to zapewne jest podobny, czy raczej identyczny jak Cayin, nieprawdaż ?
Znalazłem post z innego forum, jednakże o tej samej tematyce, stwierdzający iż Cayin gra dobrze ale bez żadnego polotu. Nie wiem, na ile można ufać autorowi tego postu, ale jeśli to prawda to może Yaquin jest inny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za zaproszenie ale z autopsji wiem, że ten dźwięk by mnie zachwycił ( obecnie muzyki słucham na komputerowych głośniczkach creative 2.1 ), a bez żadnego porównania dążyłbym do skompletowania bliźniaczego zestawu.



Zeby porownywac trzeba najpierw czegos posluchac ! Drogie systemy sa idealnym odnosnikiem. Namawiam do jak najwiekszej liszby odsluchow. Sa oczywiscie rozne szkoly brzmienia. Czlowiek w trakcie kompletowania systemu ksztaltuje swoj osobisty charakter brzmienia.

Co do skompletowania blizniaczego systemu. Niestety mialbys problem, same okablowanie jakie posiadam przekracza Twoj budzet na wzmak i kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...