Skocz do zawartości

Jaka koncowka mocy - prosze o rade...


darekdz

Recommended Posts

Witam,

poszukuje koncowki mocy, ktora w pelni wykorzysta mozliwosci B&W 703 w pomieszczeniu blisko 60m2.
Przedwzmacniaczem jest Denon AVR3806. Kable glosnikowe to AQ CV-8.
Obecnie testuje w domu ROTELA RB-1562. Stereo zyskalo bardzo wiele w porownaniu z Denonem AVR jednak ROTEL jest sporo slabszy mocowo i wydaje sie zbyt slaby do tego pomieszczenia. Myslalem jeszcze o RB-1572 ale moze znawcy beda w stanie skierowac me zainteresowanie w kierunku czegos uznanego i juz sprawdzonego. Oczywiscie pozostaje maly niuans - kasa. Wszystko co moge wydac to max 3500 zl.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że rzuciłeś się z "motyką na słońce". Nie wyobrażam sobie żeby nagłośnić 60 metrów tymi głośnikami (głośniki ok! z tym, że połowa metrażu to już byłoby dość). Za 3,5 kzł możesz kupić wcale mocną i dobrą końcówkę (np. Parasound i inne nieco podstarzałe, ale znamienite). Tylko preamp na pokładzie ampli Denona chyba nie jest odpowiedni do wsyterowania końcówek wysokich lotów...
Inna sprawa to JAKOŚĆ dźwięku, na którym Ci zależy. Może przesadzam?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... nie wiem czy slyszales te glosniki w 60m2 bo ja tak.
Nie mam zastrzezen do naglosnienia pomieszczenia a jedynie oczekuje lepszej jakosci dzwieku, szerszej i bardziej precyzyjnych detali.
Te oczekiwania, lacznie z naglosnieniem spelnia juz 1562 jednak z ma zbyt mala moc w porownaniu do reszty kanalow a nie chce tego sztucznie podbijac.
Zdaje sobie sprawe z jakosci Denona w stereo jak i preampa do dobrych koncowek ale to kwestia czasu. Poki co musze laczyc kino ze stereo i od czegos trzeba zaczac a jesli chodzi o kino to nie byl to zly poczatek. Na sprzet zapierajacy dech w piersiach w 60m2 i to w stereo mnie zwyczajnie nie stac jak i wielu innych bywalcow tego forum. Zaczynamy tu mowic juz o kosmosie cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Faktycznie - nie słyszałem (nota bene - chętnie posłuchałbym). Ale za to słyszałem B&W 801 Nautilus w połowie Twojego metrażu. Być może, dlatego wyobrażenia o dźwięku mam inne. Jeśli Tobie wystarczą 703 na 60 metrów - OK.
Rzuć okiem na allegro. Jest tego trochę: kilka Yamah, Pioneery, Adcom. Niedawno był również Parasound (cholernie wydajny prądowo). Wszystko w cenach 1-2 kzł. Ale są i tańsze: Bose, Uher, Palladium, które mimo swego wieku powinny zdrowo dmuchnąć w B&W 703. A skoro dźwięk z amplitunera AV podoba Ci się - postęp jakościowy powinien być również ogromny. Obawiam sie tylko jednego. Preampy w urzadzeniach AV są mierne, tak jak same urządzenia, pracujące w trybie stereo i może to się odbić na problemie w wysterowaniu końcówki. Zalecałbym porównanie: odsłuchanie końcówki poprzez pre Denona i "zwykły" preamp, który używany można zakupić już od 200-300 zł.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

801 sa monitorami prawda? Zapewne maja zdecydowanie lepsza precyzje dzwieku niz 703 ale chyba fakt, ze 703 sa podlogowe i pelnopasmowe moze swiadczyc o lepszym zastosowaniu do pomieszczenia o moich rozmiarach. Mniejsza o wiekszoc nie stac mnie na serie 8 i stad pojawily sie 703.
Oczywiscie, ze mi nie wystarcza ale jak juz pisalem nie stac mnie na to co bym chcial wiec ciesze sie z tego, ze podolalem na 703 i kupe innego sprzetu.

Gdyby pasowal mi dziwek z AV w stereo nie szukalbym koncowki. Roznice slychac i to spora czego nie bylo np po podlaczeniu integry yamahy (model 2500) do moich glosnikow i zrodla. Tym samym wnosze, ze albo preamp w moim denonie nie jest taki kiepski albo tak slaba jest ta yamaha albo ten rotel jest tak dobry. Pre amp sie pojawi ale z czasem. Najpierw koncowka.

Szukam sprzetu raczej nowego z gwarancja. Jestem tez w stanie poczekac i cos dolozyc jesli juz wybiore wiec cena moze sie troszke rozciagnac icon_smile.gif
Zalezy nam tez bardzo na stronie wizualnej i pomimo tego, ze ma to grac a nie wygladac dbamy mocno o to aby stanowilo czesc salonu.
A ten nowy rotel jest piekny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

801 sa monitorami prawda?


Nie nie. To flagowy model sprzed nastu lat z ...15 calowym woferem. Więc trudno mi sobie wyobrazić jak 6,5 calowe niskotonowce B&W 703 dają radę z basem w wielkim pomieszczeniu. Dodatkowo, nie mają wzmocnienia, które należałoby im zapewnić. Ale to już Twój problem.
Nie rozumiem - na podstawie czego wysnuwasz wniosek, że preamp Denona jest dobry?
Skoro Rotel tak dobrze grał (tylko słaby)- tu jest prawie nowy, ładny Rotel, który w trybie stereo oddaje 150 w na kanał. Jako bonus - dodatkowe kanały do kina. Jakby co, można odsprzedać/zrezygnować z Denona (jakiś mały preampik).

http://www.allegro.pl/item492741609_rotel_...cowka_mocy.html

Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry pomyslalem o monitorach czyli najmniejszych osemkach icon_smile.gif

Wydaje mi sie, ze porownujemy zupelnie inne klasy zarowno dzwieku jak i ceny. W ten sposob mozna porownac mego Denona do Krella icon_smile.gif
Zapewne malo slyszalem ale bas jest bardzo przyzwoity oczywiscie wazac cene glosnikow. Nad wzmocnieniem basu tez mysle.\
Mysle, ze musisz koniecznie posluchac 703jek icon_smile.gif
Nie wysnuwam tylko stawiam 3 tezy w odniesieniu do integry yamahy za 5tys zl.
Slyszales kiedys tego Denona?

Dzieki za linki- dzis to przegladalem. To seria 10. Nowa seria 15 to juz impulsowe w klasie D. Pozostrane przy koncowkach stereo. Czekam na testy 1572.
Rotel gral dobrze w porownaniu z Denonem.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mysle, ze musisz koniecznie posluchac 703jek icon_smile.gif

Chętnie posłuchałbym u Ciebie. Wszystko zależy od tego, gdzie stacjonujesz...

Cytat

Slyszales kiedys tego Denona?

Nie słuchałem - nie jestem amatorem kina. Ale słuchałem innych amplitunerów AV i nieciekawie to wypadało.
Głośnikom za ponad 10 kzł należą się odpowiednie elementy toru. Gdybyś miał okazję posłuchać, co można z nich wyciągnąć - wtedy zrozumiałbyś ile tracisz. Rotel to zaledwie namiastka...

Cytat

Dzieki za linki- dzis to przegladalem. To seria 10. Nowa seria 15 to juz impulsowe w klasie D. Pozostrane przy koncowkach stereo. Czekam na testy 1572.

Widzę, że nie chcesz się pozbywać Denona. Ciekawym, ile pobiera prądu? Czego jak czego - ale nie spodziewałbym się poprawy walorów sonicznych z zasilaczy pracujących w klasie D, w amplitunerze AV.

Cytat

Rotel gral dobrze w porownaniu z Denonem.

Tak też napisałem. Brzmienie OK. Zdaje sie, że chodziło o wydajność, moc.

Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Dla lepszej czytelności poprawiłem cytaty :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice warszawy. Ale na moim zestawie jak widac nie spodoba Ci sie icon_smile.gif

Zdaje sobie sprawe, ze pogodzenie AV i stereo nie jest proste a raczej jest niemozliwe i trzeba odstapic od dobrego stereo jednak wydawalo mi sie - wydawalo - ze ten wybor byl w miare kompromisowy. Oczywiscie sie mylilem co widac juz nawet po w miare tanim Rotelu icon_smile.gif

Chetnie zbudowalbym odrebny zetaw do stereo ale jak zastosowac te same glosniki dodatkowo do kina...

Klasa D to Rotel z serii 15 a moje AV to standardowy zasilacz. Poboru pradu nie znam a instrukcja w pudle na strychu icon_smile.gif
Jak mi tak jeszcze poopowiadasz o tym co trace dluzej to zona urwie mi glowe za koszty w jakie zaczniemy wchodzic icon_smile.gif

Denona sie nie pozbedne bo to prezent od zony a w kinie jest wystarczajacy. No i ma ok 2-3 lat wiec strata wartosci jest zbyt duza aby go odsprzedac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Darekdz!
Posłuchaj Zukzukzuka!
Jeżeli chcesz w swym salonie zostać ze swoimi Bowersami i wyciągnąć z nich więcej, niż Ci się wydaje, że jest to możliwe (chociaż w pełni podzielam jego powątpiewanie, czy Twoje B&W są w stanie prawidłowo wypełnić tak duże pomieszczenie) to:
1. chcąc mieć nową zabawkę ze sklepu pomyśl o zwiększeniu budżetu co najmniej trzykrotnie, albo
2. szukaj dobrych i mocnych końcówek mocy na rynku wtórnym!
3. tertium non datur

Co więcej, jakkolwiek dobrym preampem AV byś nie dysponował, dedykowany i dobry przedwzmacniacz stereofoniczny zapewne zapędzi pre AV w przysłowiowy "kozi róg". O ile pewnie Ci się nie śni jak wielkie mogą być różnice w brzmieniu - niestety takie są!
Również pozostałe elementy zestawu (źródło, kable) w dużym stopniu limitują brzmienie całego zestawu. Dlatego bądź przygotowany (i zacznij przygotowywać na to żonę icon_razz.gif ), że bez wydatków się nie obędzie!
Pozdrawiam i życzę owocnych wyborów i zabawy w poszukiwania!
PS. B&W 703 nie są kolumnami pełnopasmowymi (brakuje im "na dole" 18 Hz icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. B&W 703 nie są kolumnami pełnopasmowymi (brakuje im "na dole" 18 Hz icon_wink.gif )


To mnie zażyłeś! Skąd to masz?

Mieszają nieźle z informacjami:

http://www.audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%...kowe/bw_703.pdf
A tu:
Impedancja znamionowa [] 4
Efektywność (2,83V/1m) [dB] 83 (????????????)
Rek. moc wzmacniacza* [W] 30-200
Wymiary (WxSxG)[cm] 133x19x28 (wielkoludy? chyba kolejna pomyłka?)

http://www.top-audio.pl/b_w_kolumny_kolumny_dm_703.html
A tu:

Dimensions Height: 1007mm (39.7 in)
Width: 232mm (9.1 in)
Depth: 357mm (14.1 in)
Net Weight: 27 kg (60 lb)
Freq. Response: 38Hz – 25kHz ±3dB on reference axis
Freq. Range: -6dB at 30Hz and 50kHz
Sensitivity: 90dB spl (2.83V, 1m)
Nominal Impedance: 8Ω (minimum 3.0Ω) (??????????)
Power Handling: 50W – 200W into 8Ω on unclipped programme
Drive Units
- Unit 1: 2x ø165mm (6.5 in) Paper/Kevlar® cone bass
- Unit 2: ø160mm (6 in) woven Kevlar® cone FST™ midrange
- Unit 3: ø25mm (1 in) alloy dome high-frequency

W jednych materiałach jest napisane, że mają 2x po 6,5 cala w drugich 2x12 cm na basie...
Skąd oni to wytrzasnęli?
I skąd się wzięło te 18 hz braków na dole?

Podobno b. trudne głosniki, redaktor słyszał niedostatki w basie, na pow. max 25 m kw.
Współczuję Koledze! Prezentów od żony? Nono...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuku!
Te 18 Hz, których wg. mnie brakowało do pełnopasmowości wziąłem z jakiejś pierwszej lepszej witryny...
Wstydzę się, bo nie miałem cierpliwości dotrzeć do danych z laboratorium "Audio"! icon_redface.gif
Całe szczęście, że Ty dotarłeś i okazało się, że nie 18, a 25 Hz brakuje, bo przy założeniu +/- 3 dB charakterystyka wykazuje przetwarzanie 45 Hz - 20 kHz...
Z efektywnością też namieszali - w tekście 88 dB, w ramce 83 icon_mrgreen.gif
Cóż - pełnopasmowe nie są tak, czy siak!
I, zdaje się, że nasze obawy co do wielkości/kubatury, w których im przyszło pracować też były "nie z kapelusza"!
Mam nadzieję, że, mimo tego, kolega się nie zrazi i znajdzie coś, co napędzi te Bowersy. I życząc mu oczywiście co najmniej końcówki w stylu Gryphona Antileona pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk
Witam z aktywnością na Forum icon_cool.gif

Jak widać powyżej - uzupełniłem cytaty, bo zrobiło sie mało czytelnie.

Przy wklejaniu cytatów wpisujemy na początku to co w cudzysłowiu: jako jeden ciąg bez spacji "[ quote]"
a na zakończenie cytatu (też bez spacji - bo wrzuciłoby mi cytat, no i bez cudzysłowów) "[/ quote]"

Cytat

i mamy na białym tle odpowiedni tekst icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6!
Wybacz - nie chcę się "wymądrzać", ale... połaczenie Cambridge Audio z B&W wydaję się, z uwagi na charakter obu urządzeń, mocno "średnie" lub też - mówiąc inaczej - mocno "wątpliwe"...
Ale dodam, że możemy się umówić, iż są gusta i guściki... a ja nie aspiruję absolutnie do miana guru icon_lol.gif  
Pozdrowienia dla Wszystkich, a w szczególności dla zrezygnowanego (???) autora wątku!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert, jak zagra ca 840w z tymi Bowersami, to trzeba by było dopiero sprawdzić. 840w, to nie jest tak do końca typowe brzmienie CA, bo to jest zupełnie inna klasa. 840a słyszałem raz i nie chciałem więcej na niego patrzeć. 840w jest mocną końcówką i może być dobrym rozwiązaniem dla Bowersów i dużego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...