Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz i końcówka mocy DIY. Sprawdzony projekt. Zestaw Kit.


Recommended Posts

Projekt wybrany i nie będzie to First Watt f5.

Koszt całości tj, dwóch końcówek mono powinien się zamknąć w cenie 700 - 1000 zł bez obudowy. 

Za 1,5 miesiąca ruszam z "produkcją". 

Będę potrzebował waszego merytorycznego wsparcia, ponieważ dopiero raczkuję w temacie elektroniki. 

Na początek chciałbym zapytać czy ważna jest strona umiejscowienia na płycie pcb rezystorów? 

Bo w przypadku tranów, kondów to raczej już tak. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 17.02.2020 o 21:38, 1Ender napisał:

Koledzy, chciałbym się pobawić w lutowanie. 

Ktoś mógłby polecić jakiś sprawdzony projekt, z gotowymi elementami do wlutowania? 

Końcówka tranzystorowa, a przedwzmacniacz może lampowy? 

 

Ja wybrałem jako przedwzmacniacz lampowy Elekit TU-8500DX. Wylutowałem go bez problemu i za pierwszym razem działał ;) Ogólnie gra fenomenalnie, ale nie bede się rozpisywał, ponieważ recenzji profesjonalistów jest pod dostatkiem. Ja w swojej konstrukcji zrobiłem upgrade kondesatorów, czy wzmacniaczy w sekcji PHONO, choc póki co nie korzystam z niego ; )

 

 

photo_2020-04-14_11-12-40.jpg

photo_2020-04-14_11-12-55.jpg

photo_2020-04-14_11-12-51.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MariuszZ napisał:

Dawaj Piotr ! Nie mogę się doczekać :)

Szczerze mówiąc idzie mi to jak przysłowiowa krew z nosa :| I nie tylko mnie. Na płytki zasilacza czekam już 2 miesiące. Chińczyk raczej wysłał, bo inne zamówienia z tego samego sklepu już dotarły. Obstawiam obstrukcję/zagubienie po stronie poczty polskiej ;) Oczywiście nie czekam z założonymi rękami i coś tam jednak sobie dłubię po wieczorach, ciągle zmieniając koncepcję. A w ogóle, to nie ma się co spieszyć. Gdy skończę, wymyślę zapewne coś innego i znowu będą wydatki 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

@5k7  obudowę skąd brałeś? No i resztę zamawiałeś pcb w kicie z częściami? 

Obudowa jest w zestawie wraz z PCB. Kupuje się tylko cały komplet.

No i części do PCB oczywiście też są w komplecie. Można zrobić sobie jeszcze upgrade o rezystory amtrans czy inne, wzmacniacze czy kondensatory, jak i lampy oczywiście.

Pozdr

Edytowano przez 5k7
Uzupełnienie wypowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...