Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian Winiewski

pioneer vsx-933 trzaski

Recommended Posts

Posiadam pioneer VSX-933 , pojawił się problem związany z dźwiękiem ( trzaski ) frontowe kolumny.

Podczas przełączania systemu dźwiękowych z zwykłego stero na system 5,1 są słyszalne zakłócenia trzaski w kolumnach frontowych.

Usterka była naprawiana w serwisie pionnera w Gdyni. VSX- 933 był testowany i nie znaleziono przyczyny ale wymieniono cześć odpowiedzialną za te zakłócenia (blok DSP ).

Po dwóch dniach użytkowania VSX-933 zakłócenia trzaski pojawiły się ponownie. Podaję tutaj link do filmiku 

te problemy występują dekodery nc+, cyfrowy polsat. 

Czy ktoś się spotkał z ty problemem?

Spróbuj zmienić kabel HDMI .ale słyszałem już o podobnym problemie. Skończyło się zwrotem z tytułu rękojmi. Coś pioneerowi średnio poszło w tym roku z amplitunerami. 

U mnie pojawiły się przeskoki audio na ułamek sekundy co kilkanaście sekund- Onkyo 606. Okazało się, że przyczyną był poluzowany kabel optyczny - skrzynka była ruszana z miejsca, kabel się naciągnął i lekko wyszedł z gniazda. Także ten, ja również polecam sprawdzenie/wymianę kabla :) 

Czekaj. Ale trzask czy takie pyknięcie na amplitunerze ? Bo trzask w kolumnach nie jest normalny i nie szukaj takich osób tylko jak najszybciej go oddaj. A takie pyknięcie na samym urządzeniu to normalne. 

Te trzaski są w przednich kolumnach 

amplituner był w naprawie i wymieniono blok DSP . Serwis wie że trzaski ponownie się pojawiły . Mam obserwować potrzebują więcej danych .

Jak dla mnie to amplituner jest wadliwy . na jakiej podstawie mam go oddać ? 

Serwis mając go u siebie nie znalazł usterki i trzaski nie wystąpiły