Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 2000zł plus kolumny pomocy!


Łukasz Wylegała

Recommended Posts

Cześć,
mam prośbę o pomoc. Chciałbym zbudować sobie zestaw audio, ale, że jestem w tym raczej początkujący a temat trudny to potrzebuję rady.
Aktualnie dysponuję:
Amplituner: Denon AVR 1312
Subwoffer: Cabridge Audio S90
Kolumny: Roth Oli 30
Pomieszczenie: około 30m2
Rodzaj muzyki: Elektronika (50%); Metal (40%); Jazz (10%).
Źródło: zazwyczaj telefon podłączany przez Audioquest DragonFly Black

Lubię dużą ilość niskich tonów stąd Subwoffer w zestawie, ale chyba dojrzałem do trochę bardziej "naturalnego" dzwięku.
Myślę więc o przebudowie zestawu na Wzmacniacz stereo plus kolumny 2.0. Chciałbym jednak zachować dużą ilość niskich tonów.

Aktualny pomysł na sprzęt dzielę na dwa etapy:
1. (teraz)                      sprzedaż subwoffera i amplitunera i zakup w to miejsce wzmacniacza do 2000zł
2. (za około pół roku)  sprzedaż kolumn i zakup większych np. Roth Oli 40 lub Dali Zensor 7.

Skłaniałbym się do używanego sprzętu, ale nie jestem pewien.
Nie wiem czy dobrze myślę stąd wielka prośba o pomoc. Temat audio jest przerażająco ogromny. Im więcej próbuję na ten temat czytać tym mam wrażenie, że mniej wiem...

Pozdrawiam,
Łukasz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
masz dosyć duże pomieszczenie. Moja propozycja to wzmacniacz Yamaha A-S701 lub na pewno lepszy dźwiękowo Cambridge Audio CXA60. Dobrym uzupełnieniem zestawu będzie Heco Aurora 700, ewentualnie mocna, polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. Warto także spojrzeć na Melodika BL40 MK3.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Propozycje wyglądają bardzo ciekawie.
Czy dobrze myślę, że lepiej kupić najpierw wzmacniacz, a w następnej kolejności wymienić kolumny, czy może zrobić odwrotnie?

Chętnie podjadę na odsłuch, widzę że stacjonujecie w Pabianicach. W tym miesiącu powinienem być w okolicy więc na pewno się odezwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz Wylegała napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Propozycje wyglądają bardzo ciekawie.
Czy dobrze myślę, że lepiej kupić najpierw wzmacniacz, a w następnej kolejności wymienić kolumny, czy może zrobić odwrotnie?

Chętnie podjadę na odsłuch, widzę że stacjonujecie w Pabianicach. W tym miesiącu powinienem być w okolicy więc na pewno się odezwę.

Zacząłbym od wzmacniacza, więcej wniesie do poprawy jakości brzmienia niż kolumny, chociaż dobry efekt końcowy uzyskasz po wymianie obydwóch elementów.

Zapraszam serdecznie, koniecznie tylko daj wcześniej znać kiedy u nas będziesz, zarezerwuję dla Ciebie salę. Do zobaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...