Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Łukasz Ladzik

Problem Dolby Digital YAMAHA RX-V485

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Cześć, 

Mam problem ze swoim kinem. Szukam w necie i na forum nie znalazłem odpowiedzi. Z tematem borykam się od dnia zakupu kina, czyli ponad 6 miesięcy.

Model amplitunera: YAMAHA RX-V485

Do kina podłączone mam 3 rzeczy: badziewny dekoder polsatu, SAMSUNG UE48H5500 i XBOX 360

1. Korzystając z netflix lub hbo na smart TV, oczywiście korzystam z dźwięku 5.1. Niestety kiedy rodzaj dźwięku w TV (źródle audio i obrazu) ustawiony jest na DD, amplituner rozpoznaje kodowanie ale przerywa dźwięk. Tj podczas odtwarzania info o rodzaju dźwięku znika, pojawia się na ułamek sekundy 'decoder off' i dźwięk jest na sekundę rozłączany. Częstotliwość jest zupełnie losowa - czasem dzieje się to raz na 10 min a czasem co 30sekund.

- Próbowałem zmiany 4ech różnych kabli hdmi obecnie kino z TV połączone jest przez AVINITY HDMI - HDMI 107769 1m o przepustowości 340 MHz. Bez zmian

- Próbowałem wyjść dźwiękiem przez opti, sytuacja była identyczna

- Problem obszedłem po przestawieniu TV na DTS NEO 2:5. Ten się nigdy nie przycina, wg mojej wiedzy to mniej skompresowany sygnał, zapewniający szersze spektrum, jednakże mam wrażenie, że te nie przerywane chwile filmów z dżwiękiem DD są bardziej przestrzenne. Dźwięków jest mniej ale otaczają. Dlatego mimo wszystko chciałbym mieć możliwość wyboru.

2. Problem pojawił się ponownie przy X-BOX, który nie ma możliwości zmiany rodzaju dźwięku i wysyła DD.

- I znowu to samo ale z wyraźnie mniejszą częstotliwością, Zdarza się, że gram z córką ponad godzinę i nie przerwie ani razu. A czasem co kilka minut.

- Tu również zmieniałem kable (w obrębie tych samych) bez skutku, opti nie mogę podłączyć do konsoli.

- Problem obszedłem częściowo podłączając konsolę do TV, tam znowu już z automatu jest DTS ustawiony i przez ARC dźwięk w formie DTS jest dekodowany w kinie. Niestety konsola nie jest bezpośrednio pod kinem a chciałbym aby była.. bo łatwiej włączać, ustawić jej stałą nazwę na IN w kinie.. etc.

3. Co ciekawe jedynym urządzeniem, które nie sprawia problemu z DD jest stary i nędzny dekoder polsatu. 

- tu większość kanałów jest z PCM, ale zdarzają się pojedyncze z DD i dźwięk odtwarzany jest prawidłowo zawsze.

- oczywiście zamieniałem kable na wszystkie możliwe sposoby, dla tego badziewia z polsatu nie ma znaczenia - zawsze działa.

Jak to wygląda? Nagrałem TUTAJ

Z góry dziękuję za opinie.

Edytowano przez Łukasz Ladzik

Przepraszam wstałem dzisiaj wczesnie. Po 5. nie myśle zbyt czysto ale to chyba wina ampltunera. O ile dzwiek z TV mógł bym szukać przyczyny o tyle przerywanie dzwieku z XBOXA juz to rozwiewa.

Gdzie to kupiłeś? Zwróć go do sklepu niech go sprawdzą.

Podaję rozwiązanie:

Kolejny przewód hdmi rozwiązał problem dla konsoli,

Kabel hdmi wyższej klasy (około 300pln) nie rozwiązał problemu sygnału z smart TV. 

Wprowadziłem czwarte źródło sygnału dla apek netflix hbo etc - apple TV problem ustąpił.

Wniosek: samsung podaje sygnał DD nie tyle uszkodzony co z zakłóceniami. Potwierdziłem w serwisie, szkoda siły na to. Dlatego m.in. telewizory samsung są średnio o 1000zł tańsze od innych.

Taka sytuacja.

Ale aż taki szit? Co prawda nie mam. Ale u kolegi wisi jakieś szkiełko samsunga i mu to działa.

Może konkretny model. nie wiem. nikogo nie bronię.