Skocz do zawartości

Subwoofer Klipsch r-12sw plus głośnik centralny r-52c


LeszekL

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad rozszerzeniem zestawu stereo składającego się z kolumn Klipsch rf62 o elementy dla kina domowego tj. Subwoofer r-12sw plus głośnik centralny r-52c. Powierzchnia to około 35m2 plus otwarcie na kuchnię. Zdaję sobie sprawę, że temat był wielokrotnie przerabiany, ale chciałbym poznać opinię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2020 o 21:21, LeszekL napisał:

Witam

Zastanawiam się nad rozszerzeniem zestawu stereo składającego się z kolumn Klipsch rf62 o elementy dla kina domowego tj. Subwoofer r-12sw plus głośnik centralny r-52c. Powierzchnia to około 35m2 plus otwarcie na kuchnię. Zdaję sobie sprawę, że temat był wielokrotnie przerabiany, ale chciałbym poznać opinię. 

No coż, sądzę, że moje kolumny rf62 chyba nie są z serii premiere, jak dla mnie brzmią całkiem przyzwoicie. Jeżeli jednakże r-52c jest tak fatalny, to który z serii rp jest fajny brzmieniowo i jednocześnie akceptowalny budżetowo. Ograniczenia w związku z w/w istnieją, dlatego też zastanawiałem się właśnie nad r-52c, gdyż uzyskałem informację, że powinien być lepszy od r-34c.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są!

Twoje RF62 to dawna seria Reference czyli obecna reference Premier. Tak Klipsch pochrzanił trochę nazewnictwo. Chciał wyciągnąć więcej  serii najtańszej.

R52C to bardzo słaby centralny. Zdecydowanie odradzam.

RP 440 albo mniejszy i szukaj używanego RC 52 do kompletu.

Nazewenictwo podobne więc dodam fotki:

https://www.crutchfield.com/S-7nN60GUqB0n/p_714RC500B/Klipsch-Reference-RC-500.html

To jest Reference. Nowe nazewnictwo Reference Premier i to gra super.

To

https://www.x-kom.pl/p/447138-glosnik-centralny-klipsch-r-52-c-black.html

jest seria Reference stara seria Synergy tylko znacznie gorsza

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to Klipsch RC-52 II to jakby odpowiednik dla moich kolumn RF62 II i to jest b.dobra kolumna centralna wogóle i to tego zestawu kolumn FL/FR.
Dziękuję za informacje i linki do stron oraz przegląd historii modeli marki. Szkoda, że sklep crutchfield tak daleko, więc i koszty przesyłki pewnie nieciekawe.

Wracając jeszcze do serii dobrych głośników centralnych z serii RP, wg niektórych informacji oprócz RP-440, bardzo dobrym głośnikiem centralnym
wydaje się RP-250C, który według strony testberichte.de, ma znakomity wynik tj. 1.0 (im niżej tym wyższa ocena, 1.0 to najwyższa nota). Na tejże
stronie jest dość bogata lista "ocen" sprzętu audio, jest tam też bardzo wysoko oceniany R-12SW - 1.2  oraz mój zestaw RF62 II - 1.4
(generalnie oceny 1.5 i poniżej to bardzo dobrze lub znakomicie, a poniżej 2.0 to też jest naprawdę dobrze). Zresztą wspomniany Klipsch RP-440C
jest też bardzo wysoko oceniony - 1.5. Moja uwaga jest tylko taka, że jeżeli ktoś chciałby popatrzyć na wyniki na stronie to moim zdaniem
należy uwzględnić fakt, że oceny produktów z kraju pochodzenia strony są chyba jakby oceniane "cieplej", ale bez przesadnej przychylności,
tzn. jak nie jest dobrze, to produkt będzie też tak oceniony. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Na koniec chciałem dopytać, czy ma Pan informacje nt. RP-250C lub bliźniaka chyba RP-500C (nie ma testów), które są do nabycia chyba również u nas na rynku,
podobne wyglądem do R-52C co mi odpowiada, ale czy rzeczywiście są tak dobre (RP-250C), jak piszą na stronie testowej. Pytam, bo przy ocenach produktów w sklepach, w zasadzie
tych wszystkich Klipsch-a są same zachwyty na 5 gwiazdek.

 

Pisząc o Klipsch RP-250C, miałem na myśli ten model:

https://www.testberichte.de/p/klipsch-tests/rp-250c-testbericht.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LeszekL napisał:

Szkoda, że sklep crutchfield tak daleko, więc i koszty przesyłki pewnie nieciekawe.

to był pierwszy link z googla. Nie sugerowałem Ci tego sklepu wcale :P

Klipsch przeważnie ma 5 gwiazdek w każdych testach.

https://www.whathifi.com/reviews/klipsch-reference-base-2018-home-cinema-package

Tu masz niższa. 3 to już u nich bardzo źle. 2 to dramat. 1 nie widziałem nigdy.

I jest tam wspominanie właśnie o niskiej klasie centralnego.

Ten od RP nawet jesli mniejszy to jest fajny. Nie musi być  440 czy 450. Te sa inaczej też wykonane w środku.

Ale już ten RP 250 jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...