Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karbeti

Netflix brak dźwięku

Recommended Posts

Dzień dobry. Mały problem. Podłączyłem telewizor (Samsung Q95T) do amplitunera (Onkyo TX8390) Wszystko ok, jest dźwięk z dekodera, jest z YouTube. Kiedy włączę Netflix Ipla czy Player z aplikacji telewizora - dźwięk zanika. Działa tylko z głośników telewizora po wyłączeniu amplitunera. Podłączone kablem HDMI przez ARC w tv i amplitunerze. O co chodzi?

Z tego co pamietam aplikacja Netflix wymaga osobnego przełączenia dzwieku. Nie wystarcza ustawienia w samym TV. No troche sie z tym pobawisz.

Ewentualnie sposilkuj się kablem optycznym

28 minut temu, S4Home napisał:

Z tego co pamietam aplikacja Netflix wymaga osobnego przełączenia dzwieku. Nie wystarcza ustawienia w samym TV. No troche sie z tym pobawisz.

Ewentualnie sposilkuj się kablem no właśnie bawiłem się ustawieniami w Netflixi

No właśnie próbowałem w ustawieniach Netflixa - nic nie pomaga. Onkyo kupiona taka wielka krowa 😅  min. żeby pospinać wszystko HDMI. Oni piszą żeby zmienić w ustawieniach ich aplikacji dźwięk z 5.1 na stereo. Tylko że tam nie ma takiej opcji 😂 jest 5.1 i zwykły polski. Żadna opcja nie działa. No nic w wolnym czasie poszukam w necie

Problem jest po stronie telewizora Samsung, który nie wysyła dźwięku z aplikacji Smart poprzez kanał zwrotny ARC. Z tego co pamiętam Samsung ma z tym problem już od dłuższego czasu. Tu dla przykładu temat z forum Samsunga.

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/dźwięk-podłączony-przez-hdmi-arc-działa-poprawnie-dla-tunera-tv/td-p/161457

Pozdrawiam,

Michał

Czyli wystarczy podpiąć coax albo optical tv - tuner ?

Kiedyś też miałem cyrki z podpięciem tv do amplitunera ,ale się udało i działa.

PS: lecę na 2x hdmi tv-ampli :D 

dobrze by było gdyby autor określił czy post Bartosza pomógł. Coś jednak jest na rzeczy skoro jest o tym wątek.

Dnia 6.08.2020 o 13:39, Bartosz Szumny napisał:

Oglądając film na netflixie musisz wejść w ustawienia dźwięku w telewizorze- ustawienia zaawansowane i zmienić z dolby digital na format PCM. Nie dziękuj 😊

Bartosz dopiero dziś odczytałem post. Wieczorkiem wrócę ze służby to sprawdzę. 

11 godzin temu, karbeti napisał:

Bartosz dopiero dziś odczytałem post. Wieczorkiem wrócę ze służby to sprawdzę. 

Bartosz działa. Wielkie dzięki 💪👍🎧😁

Dnia 7.08.2020 o 07:23, S4Home napisał:

dobrze by było gdyby autor określił czy post Bartosza pomógł. Coś jednak jest na rzeczy skoro jest o tym wątek.

Pomógł jak najbardziej 👍

A tak w ogóle co to ten format PCM? czym się różni od Dolby Digital 🤔

Mam apmplituner podpięty via hdmi arc i coaxial do dekodera upc , po hdmi arc niekiedy canal+ nie słychać , na coaxialu śmiga (inne głośności także) - zapewne właśnie z uwagi na PCM / DD