Skocz do zawartości

Marantz NR 1510


Immortal32

Recommended Posts

Witam , chciałbym zakupić amplituner Marantz NR 1510 , Pan w salonie oferuje mi do niego kolumny w stereo marki Monitor Audio Bronze 2. Ponadto jednocześnie oferował mi amplituner Pioneer VSX933 w zestawie z ww. kolumnami. Posiadam salon o pow. około 18m2 , zależy mi na dobrej jakości muzyki w stereo, ale chciałbym jednocześnie dysponować systemem kina domowego-wiem ze to nie zawsze idzie w parze,ale podobno Marantz w tym temacie daje rade, naczytałem sie troche lektury ,,internetowej,, że powyższe kolumny nie dają zbyt dobrego basu, że sa zbyt ,,piskliwe i męczące, Pan ze sklepu twierdzi ze są dobre ale proponuje do nich subwoofer też tej firmy za około trzy tysiące -a to już trochę wydatek. Dlatego moje pytanie czy w ww. zestawach osiągnę dobre stereo i dobra jakość w muzyce oraz przyzwoite basy bez owego ,,suba,, , które będą dobrze i czysto współgrać z wysokimi tonami. Proszę o poradę . Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie namawiam na Marantza, świetna stereofonia jak na amplituner kina, szczegółowość i dynamika. Z kolumn z pewnością oprócz Monitor Audio, które bardzo dobrze zgrywają się Marantzem warto zwrócić uwagę na Fyne Audio F500. System można uzupełnić subwooferem SVS SB-1000, jest to konstrukcja zamknięta, która bardzo dobrze sprawdza się podczas odsłuchu muzyki i oczywiście w kinie. Zapraszam na odsłuchy porównawcze i indywidualne wyceny dla forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Owszem Marantz łączy w sobie przyzwoite stereo i kino. ale nie ten model. Mowimy tu o modelach klasycznych nie slim. Wydajnych prądowo.

Marantz 1510 + Bronze 2 będziesz miał mało basu. Zobaczysz. Koniecznie wówczas do tego suba do stereo SVS seria SB albo lepiej REL HT 1003 albo 1205.

Czemu slim? Kiedy kupisz resztę do kina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za poradę, czemu slim? ,  bo po prostu estetyczniej  i zgrabniej wygląda ale jest to drugorzędna sprawa, może być klasyczny, a kiedy rozbuduje go w nagłośnienie do kina ? ,  to jeszcze nie wiem, na razie chciałem zakupić z nagłośnieniem w stereo, wiec może  Kolega zasugeruje jaki kupić klasyczny amplituner Marantza lub innej marki z kinem domowym, żeby zagrał dobrze w stereo?

Edytowano przez Immortal32
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Immortal32, nie traktuj mojej wypowiedzi jako złośliwości, ale jak znam życie to skoro nie masz jeszcze planu kiedy kupisz pozostałe kolumny do kina, to pewnie nigdy ich nie kupisz. Może więc zamiast amplitunera AV warto zainteresować się amplitunerami stereo bądź klasycznymi wzmacniaczami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, luzik, w żadnym wypadku nawet tak nie pomyślałem, cenie sobie każde porady i sugestie, które mogą wskazać mi odpowiednią drogę w tym temacie, bo to w końcu ja poprosilem o pomoc w postaci porad, i cieszę się, że takowe od Was otrzymuje, każda wskazówka cenna od mądrzejszych ode mnie w tym zakresie. Pozdrawiam. Niemniej jednak wracając do tematu to jak napisałem wyżej, rozważę zakup klasycznego amplitunera, ale dalej upieram się przy połączeniu dobrego stereo z systemem kina domowego, ale puki co w zestawie dobrego nagłośnienia w stereo 😎😏😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kinie domowym gra właśnie Marantz 1509 z dali zensor 5 na frontach i niestety u mnie w stereo tego basu właśnie trochę brakowało. Być może te monitory są łatwiejsze do napędzenia. Nie wiem. W każdym razie gdybym teraz stereo miał opierać wyłącznie na amplitunerze AV to pewnie poszedł bym w marantza ale raczej w wyższy model, dysponujący większą mocą.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, no i jest od dwóch dni u mnie zestaw Marantz NR1510 plus Monitor Audio Bronze 2, jak dla mnie zestaw wizualnie super, muzycznie w stereo ,,nawet nieźle,, , dlaczego napisałem nieźle, a to dlatego że trudno mi na ten czas coś więcej napisać, jedyne co mnie denerwuje, to ustawienia korektora graficznego z poziomu smart-fona za pomocą aplikacji ,,Marantz AVR Remote,, w postaci dotykowych suwaków, ponieważ ustawienia equalizera z oryginalnego pilota to dramat, a szkoda bo wolałbym to robić właśnie z oryginalnego pilota. Monitory wg. mnie zaczęły dopiero dobrze brzmieć po uruchomieniu owego korektora, natomiast jak dla mnie te ,,magiczne,, ustawienia typu Audysey oraz inne fabryczne sztuczki to tylko pod filmy, bo pod muzykę to raczej lipa. Monitory jak dla mnie na tym etapie dobrze graja średnicą oraz górą, bas raczej trochę słaby, ale jest obecny , jak dla mnie wystarczający do muzyki, do filmów raczej dokupiłbym suba, ale przyjdzie na to czas . Pan z salonu hifi oznajmił mi, że po tzw. ,,wygrzaniu,, monitory będą grać lepiej z dużo bardziej wyczuwalnym basem. Pożyjemy ,zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Immortal32 napisał:

Witam, tak nowy nie śmigany 😎,  ale już pojawił się problemik, gdyż amplituner nie współdziała z dekoderem nc plusa, brak obrazu i pokazuje komunikat o niezgodności hdcp. Może ktoś wie jak rozwiązać problem? 

Podłącz dekoder to TV a dopiero TV do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak już zrobiłem zaraz po tym jak napotkałem omawiany problem, podłączyłem dekoder do tv po hdmi , a telewizor do amplitunera po hdmi do gniazda Monitor ARC/eARC, podłączając dodatkowo dekoder do ampli przewodem optycznym aby mieć dźwięk, w sumie to tez jakieś rozwiązanie, ale wg zalecenia sprzedawcy z salonu hifi oraz instrukcji producenta wszelkie urządzenia podłączać się powinno pod ampli, a sam ampli pod telewizor przewodem HDMI, co by zaoszczędzić dodatkowych kabli oraz sterować wszystkimi urządzeniami z pozycji amplitunera , odnosze wrażenie że może być to już za  stary telewizor  który nie obsługuje tego HDCP , albo sam coś źle robię .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...