Skocz do zawarto┼Ťci
DEMOLKA

Przymulona kolumna centralna

Recommended Posts

Witam

Postanowilem napisac i zasiegnac porady bardziem obcykanych­čśä

Mam set Magnat Shadow 207 i ostatnio zaczyna mi dokuczac slaba jakosc dzwieku z gl.centralnego. Chodzi konkretnie o dialogi-polski lektor. Czy Netfliks cos porobil z jakoscia swoich filmow ze lektor jest strasznie przymulony i zagluszany pozostala sciezka dzwiekowa!? Netfliksa mam od roku i o ile na poczatku trafil sie film z kiepskim lektorem tak teraz niemal kazdy odpalony film to katastrofa. Musze bardzo podkrecac centralny a po wczorajszym seansie ("Power") dalem +15(max) i szalu nie bylo.Przyszlo mi na mysl zeby podmienic kable na jakies 'rozjasniajace' ewentualnie posrebrzane. Taak wiem ze kable nie graja ­čść Czy to ma sens? Jak tak to jakie polecacie,potrzebuje az 1metr wiec moge sie szarpnac na jakis za kilkadziesiat┬ázl w ramach testu. Mam teraz podlaczony kilkuletni Bridge 2,5mm2 z zyla bascore czy jakos tak.

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

A nie masz innego źródła? tylko netflix? 

Jaki┼Ť film na bluray itp.┬á

Wtedy b─Ödzie slychac r├│┼╝nic─Ö. Pzdr

Udost─Öpnij ten post

3 godziny temu, DEMOLKA napisał:

Witam

Postanowilem napisac i zasiegnac porady bardziem obcykanych­čśä

Mam set Magnat Shadow 207 i ostatnio zaczyna mi dokuczac slaba jakosc dzwieku z gl.centralnego. Chodzi konkretnie o dialogi-polski lektor. Czy Netfliks cos porobil z jakoscia swoich filmow ze lektor jest strasznie przymulony i zagluszany pozostala sciezka dzwiekowa!? Netfliksa mam od roku i o ile na poczatku trafil sie film z kiepskim lektorem tak teraz niemal kazdy odpalony film to katastrofa. Musze bardzo podkrecac centralny a po wczorajszym seansie ("Power") dalem +15(max) i szalu nie bylo.Przyszlo mi na mysl zeby podmienic kable na jakies 'rozjasniajace' ewentualnie posrebrzane. Taak wiem ze kable nie graja ­čść Czy to ma sens? Jak tak to jakie polecacie,potrzebuje az 1metr wiec moge sie szarpnac na jakis za kilkadziesiat┬ázl w ramach testu. Mam teraz podlaczony kilkuletni Bridge 2,5mm2 z zyla bascore czy jakos tak.

Akurat ogl─ůda┼éem Power u mnie to samo lektor ledwo s┼éyszalny, to na bank problem ze ┼Ťcie┼╝k─ů nie z g┼éo┼Ťnikiem.

Udost─Öpnij ten post

Kable w tym przypadku nic nie pomog─ů i g┼éo┼Ťnik centralny jest okej wina le┼╝y po stronie ┼║r├│d┼éa.┬á

Udost─Öpnij ten post

Ale ze mnie blondyn­čśů Fakt,sprawdze na blu jakas plytke chociaz dluuugo go nie uzywalem bo ograniczylem sie tylko do sporadycznych filmow na netfliksie. Zmartwilo mnie tylko to ze na poczatku wydawalo sie ok a po miesiacach ogladania zaczelo czegos brakowac. Troche lipa┬áze jest taki kiepski lektor na coraz wiekszej liczbie filmow.

Jest jakas alternatywa dla netfliksa w podobnych pieniadzach? Mialem hbo ale zrezygnowalem bo tam to juz wcale nic nie ogladalem. 

Udost─Öpnij ten post

Pewnie jest ale jak sie oglada rodzinnie i tylko mi chce sie czytac to sami wiecie,czlowiek skazany na lektora.

Moze dzisiaj wieczorem cos nastawie i potestuje. Dzieki wielkie za naswietlenie sprawy

Udost─Öpnij ten post

To standard jesli chodzi o polskie ┼Ťciezki d┼║wi─Ökowe.

Powiedzmy wprost. Nie umiemy tego robi─ç.

Sprawd┼║ w oryginalnej ┼Ťcie┼╝ce. Polska nie jest wyznacznikiem.

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, DEMOLKA napisał:

No to mamy rozwiazanie!

Jak bym zrobil quiz to chyba nikt by nie wpadl o co kaman­čśä

Co odkry┼ée┼Ť w czym tkwi┼é problem?

Udost─Öpnij ten post

Normalka... A dubbing najgorszy... Og├│lnie to ja ju┼╝ mia┼éem kiedy┼Ť pisa─ç maila do NF czy przy robieniu polskiej ┼Ťcie┼╝ki kto┼Ť si─Ö bawi u nich potencjometrem volume czy ki gnat. Bo nieraz tak brzmi ┼╝e jak wchodz─ů dialogi to nagle jakby kto┼Ť wyciszyl, wchodzi akcja ┼éup volume up! Osobi┼Ťcie jeden z powod├│w przez kt├│re kupi┼éem 5.1 :D Dialogi mamy na centralnym co nam je izoluje do tego cz─Östo amplitunery maj─ů podbicie dialog├│w w opcjach co jest bardzo przydatne.┬á

Dlatego trochę nie rozumiem jak jest polecane tutaj stereo do filmów. 

W wersjach obcojęzycznych też czasem mam problem z wychwyceniem dialogów ale rzadziej no i tu wspomagamy się napisami. 

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, DEMOLKA napisał:

No to mamy rozwiazanie!

Jak bym zrobil quiz to chyba nikt by nie wpadl o co kaman­čśä

Banknoty 100 EUR wpad┼éy Ci mi─Ödzy maskownice a g┼éo┼Ťnik wysoko tonowy ­čśü HAHA. Pzdr

Udost─Öpnij ten post

No to tak. Po sprawdzeniu roznych filmow z NF oraz blu dialogi orginalne jak i lektor byly z glosnika centralnego slabo slyszalne,kolumna grala tak jak by stala w drugim pokoju. Winowajca okazal sie gadget zwany konwerterem sygnalu high-low za pomoca ktorego mam podlaczony ampli ze wzmakiem(taki zamiennik pre out). Zrobilem w ampli manualny test┬ászumu kolumn i fronty graly zdecydowanie glosniej niz reszta. Na tym konwerterze sa dwa potencjometry ktorymi ustawia sie wzmocnienie i calkiem przypadkiem mi sie przypomnialo ze ostatnio cos tam grzebalem i ustawilem za mocno Ôś║.┬á

Zrownalem poziomy glosnosci i jest ok. 

A juz chcialem kable rwac hahaha­čść

Udost─Öpnij ten post

Pozostaje tylko pogratulowa─ç. :D Jednak nie zmienia to faktu ┼╝e problem g┼éo┼Ťno┼Ťci dialog├│w istnieje :p

Udost─Öpnij ten post

Istnieje istnieje ale teraz co mialem to tak jakby glosnik centralny byl w pokoju obok,geby sie ruszaly grala muzuka a nie wiadomo co gadaja hehe

Udost─Öpnij ten post

Zdecydowanie istnieje.

13 godzin temu, DEMOLKA napisał:

Winowajca okazal sie gadget zwany konwerterem sygnalu high-low za pomoca ktorego mam podlaczony ampli ze wzmakiem(taki zamiennik pre out)

Mówisz o dzielniku napięcia? Ale jak on jest dobrze zrobiony to nie ma wpływu na dzwiek.

Udost─Öpnij ten post

A tak. To taki tani dzielnik napi─Öcia. Bawi┼éem si─Ö nim kiedy┼Ť ale kr├│tko i nie zmienia┼éem tych min/max

Udost─Öpnij ten post

Tylko ze te regulatory nie s─ů takie jak np. ma subwoofer przetrzesz kurze nieumiejetnie i przestawisz ­čśë wiec jak si─Ö grzebie to raczej si─Ö pami─Öta ­čśü. Pzdr

Udost─Öpnij ten post