Skocz do zawarto艣ci
DEMOLKA

Przymulona kolumna centralna

Recommended Posts

Witam

Postanowilem napisac i zasiegnac porady bardziem obcykanych馃槃

Mam set Magnat Shadow 207 i ostatnio zaczyna mi dokuczac slaba jakosc dzwieku z gl.centralnego. Chodzi konkretnie o dialogi-polski lektor. Czy Netfliks cos porobil z jakoscia swoich filmow ze lektor jest strasznie przymulony i zagluszany pozostala sciezka dzwiekowa!? Netfliksa mam od roku i o ile na poczatku trafil sie film z kiepskim lektorem tak teraz niemal kazdy odpalony film to katastrofa. Musze bardzo podkrecac centralny a po wczorajszym seansie ("Power") dalem +15(max) i szalu nie bylo.Przyszlo mi na mysl zeby podmienic kable na jakies 'rozjasniajace' ewentualnie posrebrzane. Taak wiem ze kable nie graja 馃槅 Czy to ma sens? Jak tak to jakie polecacie,potrzebuje az 1metr wiec moge sie szarpnac na jakis za kilkadziesiat聽zl w ramach testu. Mam teraz podlaczony kilkuletni Bridge 2,5mm2 z zyla bascore czy jakos tak.

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach
3 godziny temu, DEMOLKA napisa艂:

Witam

Postanowilem napisac i zasiegnac porady bardziem obcykanych馃槃

Mam set Magnat Shadow 207 i ostatnio zaczyna mi dokuczac slaba jakosc dzwieku z gl.centralnego. Chodzi konkretnie o dialogi-polski lektor. Czy Netfliks cos porobil z jakoscia swoich filmow ze lektor jest strasznie przymulony i zagluszany pozostala sciezka dzwiekowa!? Netfliksa mam od roku i o ile na poczatku trafil sie film z kiepskim lektorem tak teraz niemal kazdy odpalony film to katastrofa. Musze bardzo podkrecac centralny a po wczorajszym seansie ("Power") dalem +15(max) i szalu nie bylo.Przyszlo mi na mysl zeby podmienic kable na jakies 'rozjasniajace' ewentualnie posrebrzane. Taak wiem ze kable nie graja 馃槅 Czy to ma sens? Jak tak to jakie polecacie,potrzebuje az 1metr wiec moge sie szarpnac na jakis za kilkadziesiat聽zl w ramach testu. Mam teraz podlaczony kilkuletni Bridge 2,5mm2 z zyla bascore czy jakos tak.

Akurat ogl膮da艂em Power u mnie to samo lektor ledwo s艂yszalny, to na bank problem ze 艣cie偶k膮 nie z g艂o艣nikiem.

Udost臋pnij ten post

Ale ze mnie blondyn馃槄 Fakt,sprawdze na blu jakas plytke chociaz dluuugo go nie uzywalem bo ograniczylem sie tylko do sporadycznych filmow na netfliksie. Zmartwilo mnie tylko to ze na poczatku wydawalo sie ok a po miesiacach ogladania zaczelo czegos brakowac. Troche lipa聽ze jest taki kiepski lektor na coraz wiekszej liczbie filmow.

Jest jakas alternatywa dla netfliksa w podobnych pieniadzach? Mialem hbo ale zrezygnowalem bo tam to juz wcale nic nie ogladalem.聽

Udost臋pnij ten post

Pewnie jest ale jak sie oglada rodzinnie i tylko mi chce sie czytac to sami wiecie,czlowiek skazany na lektora.

Moze dzisiaj wieczorem cos nastawie i potestuje. Dzieki wielkie za naswietlenie sprawy

Udost臋pnij ten post

To standard jesli chodzi o polskie 艣ciezki d藕wi臋kowe.

Powiedzmy wprost. Nie umiemy tego robi膰.

Sprawd藕 w oryginalnej 艣cie偶ce. Polska nie jest wyznacznikiem.

Udost臋pnij ten post

1 godzin臋 temu, DEMOLKA napisa艂:

No to mamy rozwiazanie!

Jak bym zrobil quiz to chyba nikt by nie wpadl o co kaman馃槃

Co odkry艂e艣 w czym tkwi艂 problem?

Udost臋pnij ten post

Normalka... A dubbing najgorszy... Og贸lnie to ja ju偶 mia艂em kiedy艣 pisa膰 maila do NF czy przy robieniu polskiej 艣cie偶ki kto艣 si臋 bawi u nich potencjometrem volume czy ki gnat. Bo nieraz tak brzmi 偶e jak wchodz膮 dialogi to nagle jakby kto艣 wyciszyl, wchodzi akcja 艂up volume up! Osobi艣cie jeden z powod贸w przez kt贸re kupi艂em 5.1 :D Dialogi mamy na centralnym co nam je izoluje do tego cz臋sto amplitunery maj膮 podbicie dialog贸w w opcjach co jest bardzo przydatne.聽

Dlatego troch臋 nie rozumiem jak jest polecane tutaj stereo do film贸w.聽

W wersjach obcoj臋zycznych te偶 czasem mam problem z wychwyceniem dialog贸w ale rzadziej no i tu wspomagamy si臋 napisami.聽

Udost臋pnij ten post

1 godzin臋 temu, DEMOLKA napisa艂:

No to mamy rozwiazanie!

Jak bym zrobil quiz to chyba nikt by nie wpadl o co kaman馃槃

Banknoty 100 EUR wpad艂y Ci mi臋dzy maskownice a g艂o艣nik wysoko tonowy 馃榿 HAHA. Pzdr

Udost臋pnij ten post

No to tak. Po sprawdzeniu roznych filmow z NF oraz blu dialogi orginalne jak i lektor byly z glosnika centralnego slabo slyszalne,kolumna grala tak jak by stala w drugim pokoju. Winowajca okazal sie gadget zwany konwerterem sygnalu high-low za pomoca ktorego mam podlaczony ampli ze wzmakiem(taki zamiennik pre out). Zrobilem w ampli manualny test聽szumu kolumn i fronty graly zdecydowanie glosniej niz reszta. Na tym konwerterze sa dwa potencjometry ktorymi ustawia sie wzmocnienie i calkiem przypadkiem mi sie przypomnialo ze ostatnio cos tam grzebalem i ustawilem za mocno 鈽.聽

Zrownalem poziomy glosnosci i jest ok.聽

A juz chcialem kable rwac hahaha馃槅

Udost臋pnij ten post

Zdecydowanie istnieje.

13 godzin temu, DEMOLKA napisa艂:

Winowajca okazal sie gadget zwany konwerterem sygnalu high-low za pomoca ktorego mam podlaczony ampli ze wzmakiem(taki zamiennik pre out)

M贸wisz o dzielniku napi臋cia? Ale jak on jest dobrze zrobiony to nie ma wp艂ywu na dzwiek.

Udost臋pnij ten post

Tylko ze te regulatory nie s膮 takie jak np. ma subwoofer przetrzesz kurze nieumiejetnie i przestawisz 馃槈 wiec jak si臋 grzebie to raczej si臋 pami臋ta 馃榿. Pzdr

Udost臋pnij ten post