Skocz do zawartości

Sybilizujący Chromecast Audio?


Dydex

Recommended Posts

Cześć,
Czy spotkaliście się z sybilizacją podczas odsłuchu Spotify za pośrednictwem Chromecast Audio? Słucham albumu "Ten Thousand Fists" zespołu Disturbed (właściwie kończę na pierwszym utworze) i wyraźnie słyszalna jest sybilizacja gdy na scenie pojawia się perkusja ze swoimi górnymi pasmami. Dźwięk jest tak nieprzyjemny, że wręcz kłuje w uszy. Przełączyłem źródło na chromecast wbudowany w tv i tak tego nie słychać, ale mam wrażenie, że tv gra gorzej od Chromecast Audio i dlatego to jest mniej odczuwalne. Chromecast podłączałem analogiem oraz optycznie przez przetwornik i w obu przypadkach było tak samo.

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy u niego jest tak samo lub sprawdzić jak to wygląda np. na Tidalu? Pierwszy raz wspomnianą sybilizację słychać po 0:50 utworu.

Z czego może wynikać to zjawisko? To winy Chromecasta, Spotify, czy realizacji utworu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Inferno napisał:

Na samym Chromecast Audio tez można podkręcić tony

To miałem na myśli pisząc o CA. Jakiś czas temu stwierdziłem, że CA coś zakłóca w jednym utworze przy odtwarzaniu. Nawet nagrania wrzuciłem. Wstyd się przyznać ale te niby trzaski to był 1 dB podbitych treble w CA, o którym to zapomniałem i szukałem jak się okazało dziury w całym 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ rozszyfrowałem CambridgeAudio 🤣moja wina! Przepraszam. Ale w tym utworze faktycznie te talerze(chyba) tak dość ostro grają  na Chromecast’cie 😕 Jak zagrałem z Cyrusa nie ma tego efektu, słychać je przez cały utwór na podobnym poziomie, bardziej wyrównanym ...

7392B8C6-8625-4D36-A54C-ACF1D916BEFB.png

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i sprawdzenie u siebie. Ustawienia "korektora" w Chromecast mam dokładnie takie jak przedstawione przez Inferno. Faktycznie obniżenie wysokich całkowicie do lewej powoduje, że tak nie słychać tej ostrości jednak ona nie znika. Swoją drogą ciekawe czy w tych domyślnych ustawieniach środek skali to 0, czy 0 wypada na lewym skraju. Moim zdaniem za całe zamieszanie ponosi winę CA, ponieważ ten utwór słuchany bezpośrednio z telefonu lub komputera nie brzmi tak sykliwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...