Skocz do zawartości

Yamaha rx-v673 problem z dsp?


guma1984

Recommended Posts

Witajcie!

Mam problem z moją Yamahą RX-V673... Po uruchomieniu nie pojawia się sygnał na głośnikach(są prawidłowo podłączone) na wyświetlaczu nie pokazują się ikonki aktywnych głośników, po paru minutach, czasem godzinie głośniki zaczynają "mrugać", podobnie ikonki na ekranie. Głośniki zaczynają grać, czasem z przerwami. Szperając fora jest to problem z modułem DSP, naprawa 700zł podobno.

Sprzętu używam raczej weekendowo, tylko radia internetowego. 

Pomyślałem o zakupie jakiegoś taniego wzmacniacza i podłączenie go do Yamahy pod ZONE 2 OUT (brak PRE OUT) 

I pytanie, czy wyjście ZONE 2 OUT pomija nieszczęsny DSP? ...jakieś rady?

 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2020 o 14:47, guma1984 napisał:

Mam problem z moją Yamahą RX-V673... Po uruchomieniu nie pojawia się sygnał na głośnikach(są prawidłowo podłączone) na wyświetlaczu nie pokazują się ikonki aktywnych głośników, po paru minutach, czasem godzinie głośniki zaczynają "mrugać", podobnie ikonki na ekranie

Ten amplituner cierpi na problem z chipsetem dsp podobnie jak Onkyo i inne modele z tamtych lat. Winny jest producent, firma TI.

Moja rada, albo sprzedaj za 100,- może ktoś sobie naprawi albo oddaj na wysypisko. Ten amplituner jest z roku 2012, nie wart więcej niż 500 może 600,- 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...