Skocz do zawartości

Marantz i Heco - dwa pytania


adamero200

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem wzmacniacz Marantz PM 6006 oraz kolumny Heco aurora 700. Nigdy wcześniej nie miałem takiego zestawu i chciałbym zapytać o dwie rzeczy które mnie zastanawiają, ew. może to jest problem który da się rozwiązać.

1. Podczas włączania i wyłączania wzmacniacza, wyłączania całkowicie dźwięku, przełączania pomiędzy niektórymi sygnałami pojawia się takie charakterystyczne "piknięcie" co słychać na nagraniu - 

https://www.youtube.com/watch?v=KboCDQqt7G4&ab&ab

Czy jest to naturalne zjawisko i występuje u was tak samo?

2. Wcześniej miałem amplituner denona i głośniki Dali zensor 1 i nie miałem takiego problemu. Otóż wzmacniacz mam podłączony kablem optycznym do telewizora i gdy odtwarzam z nich dźwięk - to nawet jak w TV nic nie leci, nawet jak głośność jest na zero (ale nie wyłączona) to słychać szumienie identyczne w obu kolumnach, na nagraniu niezbyt to słychać ale taki szum jest. 

Siedząc 2 metry od kolumn słychać go tylko w totalnej ciszy gdy się w niego wsłucha. Podczas odtwarzania muzyki itp nie słychać go

https://www.youtube.com/watch?v=hlaAl5osGlY&ab

Szum znika gdy wyłącze telewizor lubgdy przełączę sygnał w wzmacniaczu. 

Czy jest to naturalne zjawisko czy nie powinno być żadnych szumów i może to być np. źle podłączonych kabli?

Pozdrawiam

 

Edytowano przez adamero200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumu to jak widać znany problem : 

 

Cytat

Mimo dobrej ceny i doskonałego dźwięku niestety szumi i to mocno.
Kupiłem 2 egzemplarze i oba zwróciłem,najprawdopodobniej to wina dac-a,którego szum przechodzi na sekcję analogową,moim zdaniem to niedopuszczalne w tej klasie sprzętu.
Słychać to tylko przy cichym słuchaniu lub na słuchawkach w miejscu gdzie powinna być kompletna cisza.
Zrezygnowałem niestety z zakupu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gdy mialem wybor pomiedzy marantz pm6004 a pm6005 wybralem ten pierwszy bez dac-a bo jestem zdania ze osobno w innej obudowie dac nie wprowadza interferencji w sprzetach. A cenowo wyszło taniej z analogowym pm6004 plus dac m2tech. Efekt... czysty dzwiek bez szumów.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...