Skocz do zawartości

Monitory do małego pokoju.


Gość

Recommended Posts

Panowie muszę kupić córce do pokoju kolumny i wzmacniacz jako prezent urodzinowy.Miała być mini wieża ale mini system dzielony napewno zagra lepiej. Pokój ma 14m2 muzyka głównie pop i rock a także dance.Z racji tego że córka ma dużo plików mp3 to chciałaby podłączyć laptop do wzmacniacza.A więc wzmacniacz już wybrałem Topping mx3 i teraz kolumny.Właśnie jakie monitory do 1000zł polecacie do tego mx3?Brzmieniowo raczej w cieplejszą stronę.Może coś z indiana line?często są polecane do cieplejszego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Miałem właśnie pisać, że Topping MX3 byłby najrozsądniejszym wyborem ale widzę, że sam już do tego doszedłeś. Jesli chodzi o sprawdzone połączenia stawiające na bardziej muzykalne brzmienie to w kwocie bliżej 1000zl masz tak na prawdę Heco Aurora 300. Nieco wyżej dochodzą Q-Acoustic, które dodatkowo zaprezentują szerszą scenę i precyzyjniejszy bas. Alternatywą mogą być jeszcze Pylon Audio Opal Monitor. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie przesłuchałem kilka propozycji monitorów jakie mi polecaliście i wybór padł na coś zupełnie innego a mianowicie Argon Alto 5.Ale pokoleji.Wszystko było podłączane pod Rn602.Najpierw podłączone Dali Spektor2.Bardzo fajna średnica niskie tony też przyjemne ale Góra jakaś taka sucha bez głębi.Oczywiście to tylko moje skromne spostrzeżenia.Następnie podłączone Qacustic 3020.Tutaj wszystko super i już miałem je brać ale postanowiłem jeszcze posłuchać innych propozycji.A więc Aurora 300.Bas bardzo fajny średnie też czytelne ale Góra ewidentnie ostrzej.No i na koniec Podłączone Alto i tu moje zdziwienie.Kolumny najmniejsze najtańsze ze wszystkich testowanych a zagrały według mnie oczywiście najbardziej podobnie do Qacustic. Może po za niskimi tonami które w Qacustic były nieco głębsze w moim odczuciu. Fajnie budowana scena jak za te pieniądze w miarę wykonane.Wysokie tony zdecydowanie przypominały Qacustic na które już byłem zdecydowany.Poprosiłem sprzedawce o podłączenie jeszcze raz Qacustic i podjołem decyzję że biorę Alto 5 po mimo że Qacustic niewiele odbiegał dźwiękowo jednak cenowo to prawie połowa w kieszeni.Mimo że zdecydowałem się na Alto5  to stwierdzam że Qacustic też są świetne i gdybym tylko miał pomieszczenie większe z 5m2 to zdecydowanie wybrał bym Qacustic ze względu na bas.To tylko moje skrome odczucia z odsłuchu.Ważne że córcia zadowolona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...