Skocz do zawartości

pomoc w kalibracji Pioneer VSX 933


keikan

Recommended Posts

Proszę o pomoc w kwestii ustawień konfiguracyjnych amplitunera Pioneer VSX933.

Problem 1:

Podczas autokalibracji za pomocą "full auto MCACC" z dedykowanym mikrofonem - ampli za każdym razem konfiguruje lewą frontową kolumnę podłogową, że jest w odległości 1,2 metra od mikrofonu (mikrofon na statywie w miejscu odsłuchu), a tak naprawdę jest ona w odległości ok. 4,5 metra od mikrofonu?

Pozostałe kolumny (prawą frontową, centralną , efektowe tylne i subwoofer) wykrywa prawidłowo jeśli chodzi o odległości.

Oczywiście parametry "distance" ustawiłem ręcznie tak jak mają być w sekcji menu "speakers", ale może ktoś wpadnie na pomysł czemu tak dziwnie Pioneer ustawił tą jedną kolumnę ?

 

Problem 2:

Mam ustawiony w menu: "system 5.1", "speakers: large"(tylko frontowe, reszta small),  "subwoofer - yes" oraz "double bas" czyli, że sub powinien wspomagać bas kolumn centralnych.

O ile w trybie "stereo" jest idealnie (choć nawet czasem wyłączam sub, bo kolumny i tak mają fajny bas same w sobie) i sub powoduje "drżenie ścian w domu" , to w rybie dolby digital lub DTS - suba prawie nie słychać... Pomimo, że odpalam materiały filmowe nagrane w 5.1 (zarówno z oryginalnych DVD czy filmy MKV).. Niby czuję drżenie membrany subwofera, więc jest aktywny, ale nawet jak dam go na cały regulator, to nie czuć prawdziwego basu.

Uprzedzając pytania :

a/próbowałem ustawić kolumny frontowe na tryb "small" - żadnej poprawy,

b/ crossover w ampli próbowałem ustawić kolejno na 80 Hz, 100 Hz, 150 Hz - żadnej poprawy

c/ regulowałem odcięcie w subwoferze w zakresie od 50Hz do 150 Hz - żadnej poprawy

Praktycznie cały bas w filmach dają fronty.

Co to może być, że w trybie "stereo" w ampli (czyli tak na prawdę 2.1) - subwower daje czadu, że nawet w połowie skali volume ściany drżą, a w trybie 5.1 ledwo drga mu membrana?

Dodam, że ten sam sub (KODA 3500SW 100W) w poprzednim kinie domowym Thomson DPL660HT w trybie Dolby Digital 5.1 działał super.

 

Może ktoś ma taki ampli i podzieli się wiedzą na temat konfiguracji?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty mają być na małe 80hz, double bas wyłączony nie używa się takich sztucznych podbijaczy basu i nie jest to żadne wspomaganie centralnych lub innych kolumn.

Ogólnie wstępnie ustaw wszystkie kolumny na 80hz, lfe na 120hz, pokrętło z hz na sub na maxa.

 

33 minuty temu, keikan napisał:

Praktycznie cały bas w filmach dają fronty

jak niby mogą do dawać skoro ustawiałeś je na small i odcinałeś na 80hz nie ma to sensu.

34 minuty temu, keikan napisał:

ale może ktoś wpadnie na pomysł czemu tak dziwnie Pioneer ustawił tą jedną kolumnę ?

tak już jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo możesz mieć jako duble bass czyli sub w stereo będzie fronty wspomagać......ale w kd to już inaczej:
1) w ustawieniach Amp AV to ustawiasz samo LFE bez żadnych duble czy +main, odcięcie ustawiasz 120hz, fronty wedle upodobań, mogą być jako duże wtedy full pass, lub jako małe i wtedy na 80hz
2) w samym subie manualnie odcinasz na max crosower, czyli wartość lfe, volume w subie na 1/2 mocy i wtedy dopiero robisz kalibrację mikrofonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tadekk55 napisał:

 

jak niby mogą do dawać skoro ustawiałeś je na small i odcinałeś na 80hz nie ma to sensu.

tak już jest.

 

Tak pisałem - próbowałem wszelkich kombinacji - zarówno na small jak i na large z różnymi ustawieniami crossover

Ogólnie dzięki koledzy na naprowadzenie :)

Udało się!

Subwoofer w filmach 5.1 "ożył" i pokazał wreszcie swoją moc!

Kluczowy parametr to... "double bass"... Wyłączyłem go i stał się cud!

 

Temat to zamknięcia..

Raz jeszcze dziękuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...