Skocz do zawartości

YAMAHA RX-S602 - jakie kolumny ?


Qba2

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Kupiłem amplituner YAMAHA RX-S602, chciałbym dobrać do niego kolumny, czy mógłbym liczyć na pomoc z ich doborem ? Ze wstępnych obserwacji Monitor Audio wpadły mi w oko, ale nie wiem, czy z Yamahą dobrze zagrają. Metraż pokoju to około 20 m2, więc od razu zapytam, czy kolumny podstawkowe też się będą nadawały ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Które monitor Audio?

Tak budowanie setu kinowego w takim pomieszczeniu na monitorach ma sens.

Jaki masz budżet na kolumny?

Piotr

Monitor Audio Bronze, budżet na kolumny 2-3 tys. zł. Nie muszę od razu wszystkiego kupować, mogę to rozłożyć w czasie, np. 2 lub 3 kolumny teraz, reszta później.

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Napisz przede wszystkim jakiego brzmienia szukasz i jaki masz budżet? Bez tego będzie ciężko coś doradzić. 

Interesuje mnie kino domowe, ale nie lubię "zalewania" basem całego pokoju. budżet 2-3 tysiące na początek.

1 minutę temu, Qba2 napisał:

Monitor Audio Bronze, budżet na kolumny 2-3 tys. zł. Nie muszę od razu wszystkiego kupować, mogę to rozłożyć w czasie, np. 2 lub 3 kolumny teraz, reszta później.

Interesuje mnie kino domowe, ale nie lubię "zalewania" basem całego pokoju. budżet 2-3 tysiące na początek.

Dziękuję za zainteresowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 20 m2 daje możliwość zastosowania mniejszych podłogówek lub mocniejszych monitorów. Spójrz na bardzo ciekawe kolumny Fyne Audio, które bardzo dobrze będą współpracowały z elektroniką Yamaha i nie są jakoś specjalnie wymagające w kwestii mocy od amplitunera. Moja propozycja to model F303. Również ciekawą opcją jest Monitor Audio Monitor 200 Black Edition oraz trochę droższe, ale chyba najciekawsze Pylon Audio Sapphire 25. W kolejnym etapie możesz dokupić głośnik centralny, efektowe i subwoofer. Głośnik centralny i efektowe warto zastosować tej samej serii co kolumny przednie. Natomiast subwoofer proponowałbym Klipsch R-12SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań służę pomocą i zapraszam po indywidualne, atrakcyjne oferty dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Pomieszczenie 20 m2 daje możliwość zastosowania mniejszych podłogówek lub mocniejszych monitorów. Spójrz na bardzo ciekawe kolumny Fyne Audio, które bardzo dobrze będą współpracowały z elektroniką Yamaha i nie są jakoś specjalnie wymagające w kwestii mocy od amplitunera. Moja propozycja to model F303. Również ciekawą opcją jest Monitor Audio Monitor 200 Black Edition oraz trochę droższe, ale chyba najciekawsze Pylon Audio Sapphire 25. W kolejnym etapie możesz dokupić głośnik centralny, efektowe i subwoofer. Głośnik centralny i efektowe warto zastosować tej samej serii co kolumny przednie. Natomiast subwoofer proponowałbym Klipsch R-12SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań służę pomocą i zapraszam po indywidualne, atrakcyjne oferty dla forumowicza.

Dziękuję za odpowiedź.

Monitor Audio Monitor 200 Black Edition to bardzo ciekawa propozycja, a tak z ciekawości czy Monitor Audio Bronze 200 też byłyby odpowiednie ?

Subwoofer Klipsch R-12SW też wydaje się dobrą propozycją, ale widzę u Was jeszcze Indiana Line Basso 922 https://www.q21.pl/indiana-line-basso-922-bialy.html , czy też się nadaje do tego zestawu ?

Wspomniałeś o "możliwość zastosowania mniejszych podłogówek lub mocniejszych monitorów", czy mógłbym prosić o jakieś propozycje monitorów ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...