Skocz do zawartości

Sub 90%muzyka 10kd


Luk23

Recommended Posts

Witajcie. 

Mam yamahe rx-v581 do tego stx electrino 250+ i sub samorobka z br 150l na tesli 250 zasilany unitra tosca 😉. Generalnie z zestawu jestem zadowolony. Sub jest ok ale zona marudzi ze wielki, ze tosca brzydka.  Wiec jest zielone swiatlo na zmiane. Pomieszczenie trudne bo  55m2 z przegroda w postaci kominka po srodku i na domiar zlego schodami azurowymi nad audio. Glownie rock i temu podobne, do tego czasem just dance i seriale netflixa. 

Budzet na poziomie r12sw. Moze ktos poradzi cos innego? Wiem ze do muzyki tak srednio ale mam nadzieje ze będzie lepiej niz jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie jest ogromne i wspomniany Klipsch R12SW będzie zdecydowanie za słaby :(. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Klipsch r115sw. Można byłoby jeszcze pomyśleć ewentualnie o 2 subwooferach ale nie wiem jak zareagowałaby druga połowa. 
Pytanie jaki masz budżet i jakie miałyby być rozmiary? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niestety tak jak można było przypuszczać, nadal za słaby. Konstrukcje zamknięte wymagają bardzo mocnych wzmacniaczy. Dokładając kilkaset złotych, można byłoby zdobyć Velodyne SPL-1000 Ultra, w którym mocy by na pewno nie zabrakło.

Ewentualnie możesz ustawieniem suba bardzo dużo pomóc. Dając go w rogu pomieszczenia, min 20 cm od ścian.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go właśnie w rogu pomieszczenia jakies 30 cm od scian, lekko kopniętego - takie ustawienie gra najlepiej ale podkręcenie wyżej powoduje zbytnią natarczywość

Mam wrażenie jakby subwoofer nie szedl liniowo z glosnikami, 
przy poziomie glosnosci -40 jest cicho od -35-30 jest bardzo ok od -25 bass jest nachalny i jest go zwyczajnie za duzo

oczywiscie mozna to za kazdym razem skonfigurować skręcając lub odkręcając go trochę ale jednak nie jest to najwygodniejsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym się cechują konstrukcje zamknięte. Że ten bas jest turbo zwarty, kontrolowany i jak sub gra głośno, to po protu staje się on "agresywny". Co oczywiście w niektórych gatunkach sprawdza się bardziej, w niektórych mniej. Konstrukcje otwarte jednak przeciągają ten bas, rozłazi i faktycznie może sprawiać wrażenie mniej natarczywego.

Rozumiem, że masz problem w tym, że w jednym utworze jest dobrze, a w drugim nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...