Skocz do zawartości

Kable głośnikowe do Atoll IN200 Signature


Recommended Posts

@Inferno Potwierdzam, nie widziałem pokoju i jego rozkładu.

Gdy pomieszczenie jest jakie jest, mały test na kablach niczemu nie zaszkodzi. Nie mówimy o jakiś drogich kablach, tylko małej próbie poprawy za jeszcze nie duże pieniądze, jeśli się uda ... będzie progres, Super, jeśli nie? to kable wracają do salonu, kasa do kieszeni i wszystko pozostaje po staremu, ten mały test nic nie kosztuje.

PS. Jeśli znacz "cechy charakteru" kabla, nawet po zmianie sprzętu, można odpowiednio je zamieniać i dopasować. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czytam i nie wierzę.

Jak rok temu wspominałem sytuację gdy wychwalany WPszoniak sugerował wymianę kabli zamiast wymiany kolumn (coś w podobnych kwotach chyba, może to było 1500 za kable a kolumny były za 3 - no coś w tym stylu)) zarzekając się ze to jest dobre wyjście, to kilku "naszych fachowców"  wpierw sie nie odzywało (no bo kable rulez ;) ) A po czasie twierdziło że takie rady to jednostkowy przypadek bez sensu postępowanie i nie ma co kruszyć o to kopi

No to mamy ... koszmarną akustykę  dudniący zestaw i znowu kablami chcecie to poprawiać 😈

No dobrze. Pomijając to czy "kable grają czy nie" to masz chłopie kolumny za 5 tysi. Chcesz wydać 2 tyś na kable. Kable które nie musza "spasować" z nowymi/innymi kolumnami

Uskładaj 3 tysiące. Te polki sprzedasz za???? powiedzmy 2,5 dołóż te dwa tysiące  które masz zamiar wyrzucić na druty - masz 7,5 koła -na naprawdę fajne kolumny

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inferno napisał:

za jakiś czas będziemy się pytać z jakiego powodu są inne kolumny skoro było już pięknie 🤣

 

hehe .. no tak.

8 minut temu, Fafniak napisał:

No to mamy ... koszmarną akustykę  dudniący zestaw i znowu kablami chcecie to poprawiać 😈

 

No wiesz, Autor jedzie na pożyczonych obecnie, sam już pożycza i testuje inne, czy kupi taki czy inny komplet i tak potrzebuje drutów głośnikowych. 

Wiadomo, jak to jest z tą sprzedażą towaru obecnie, może się okazać, że grajki jeszcze chwile postoją, a gdyby udało się utrafić w coś lepszego(odpowiedniejszego) od tych pożyczonych drutów, to czemu nie. Zobacz, ile to już skrzynek przetestował nasz kolega Jarek i ciągle nie to, a może się okazać, że nie znajdzie odpowiednich, ale próbuje. Dajcie autorowi też popróbować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Autor jedzie na pożyczonych obecnie,

Wiesz jak to się skończy - jakis kabel wyda mu sie ze poprawił dźwięk i wyda kasę

Ja proponowałbym zakup tych ytdy czy jak im tam i zrobienie drutów tymczasowych

albo kupno tego beldena który chyba jest jeszcze na allegro

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Bogusław testy niczemu nie zaszkodzą, kasa jedynie będzie na jakiś czas zamrożona. 

Te kolumny Polk są naprawdę aż tak koszmarne wg was? Bo jak tak ktoś postronny by poczytał to na to wychodzi :/ kluczowe pytanie czy ich słuchaliście w ogóle.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

 

Uskładaj 3 tysiące. Te polki sprzedasz za???? powiedzmy 2,5 dołóż te dwa tysiące  które masz zamiar wyrzucić na druty - masz 7,5 koła -na naprawdę fajne kolumny

Zapomniałeś wspomnieć o hajsie za kabelki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Inferno napisał:

👍

@Inferno wracając jeszcze do twojego postu odnośnie ustawienia kolumn i innego brzmienia pamietam jak czytałem recenzję kolumn bodaj Audiovectora gdzie recenzent pisał, że bardzo ważne jest ich ustawienie gdyż nie brzmią dobrze ustawione byle jak. Musiał usiąść na kanapie nisko, kolumny skręcone do środka itd. Do czego zmierzam- ocena kolumn była mimo tego bardzo dobra, recenzent ich nie zgnoil bo musiał usiąść w konkretnym miejscu żeby dobrze zagrały. Trzeba z tym żyć, że kolumny najlepiej będą grać w jednym konkretnym miejscu i nie można oczekiwac cudów w każdym zakątku pokoju.

Znalazłem,  to było w tej recce https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/293-audiovector-sr3-signature?start=2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tsp napisał:

Liczyłem- 7,5k za kolumny ale bez kabli to te kolumny za mebel moga jedynie posłużyć. Jak ładny fornir to spoko ;)

Ja pierdziele, generalnie dużo lepiej zagrają kolumny za 7,5k z kablem za 20zl - akurat mam taki kabel do kolumn za 6,5k. Niż kolumny za 4 z kablem za 3,5. Po iluś tam latach stwierdzam że wpływ kabla jest marginalny. Źle coś gra, to zmiana sprzętu, albo najlepiej pomierzyć charakterystyki i poprawić. Już pisałem pomiar komórka i Apo Equalizer są za darmo... A mozna sie zdziwić jakie to daje efekty. Magiczny kabelek za miliony nie wniesie 10 procent tego co da wycięcie rezonansow. Muzycy sobie radzą, ałdiofile sami kreują problemy które dzielnie rozwiązują drutami

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Ja proponowałbym zakup tych ytdy czy jak im tam i zrobienie drutów tymczasowych

Za tanio, magii brak 😁

Od siebie dodam że jedyne co dla mnie istotnie wpływa na jakość dźwięku, to nie sam kabel, tylko czy jest dobra, porządna końcówka, dobrze polutowana. Np kacsa bp303

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2020 o 16:03, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

Dnia 26.12.2020 o 16:03, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mamy na forum kolegę, który walczył z podobnym zjawiskiem po cichu, kleił w rogach pokoju gąbki zwane Bas trapami, a nie tak dawno, przy jakiś testowanych kolumnach, zrobił wpis, że jednak można dobrać kolumny pod pomieszczenie i nie ma dudnienia.

Ja po prostu zmieniłem kolumny bez robienia żadnej dodatkowej akustyki i też dało pozytywny rezultat.

4 godziny temu, Inferno napisał:

 

@tspda się kupić sprzęt który gra w salonie i nie trzeba adaptacji akustycznej - ja taki mam! Zupełnie nie namawiam Ciebie do wstawiania czegokolwiek do salonu z elementów wygłuszenia czy tez innych akustycznych cudeniek. 

Mogę tylko potwierdzić te słowa, ale to wymaga jednak czasu czyli testowania.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Już pisałem pomiar komórka i Apo Equalizer są za darmo... A mozna sie zdziwić jakie to daje efekty. Magiczny kabelek za miliony nie wniesie 10 procent tego co da wycięcie rezonansow. Muzycy sobie radzą, ałdiofile sami kreują problemy które dzielnie rozwiązują drutami

 

Jest jakiś tutorial na YT do tego bo kompletnie nie znam tematu?

Oczywiście, że wolałbym na kable wydać mniej jeżeli mógłbym uzyskać zadowalajacy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...