Skocz do zawartości

Dali Zensor 5 vs Zensor 3 -roznice w brzmieniu


michal40

Recommended Posts

8 godzin temu, J4Z napisał:

Nie wiem czy jakieś klipshe by ci nie podeszły. 🤔 

Jest to całkiem możliwe. Miałem przez chwilę monitory tej firmy rp 600m i można powiedzieć, że wpisywały się w sposób grania, o którym pisze autor. Chociaż ja osobiście, gdybym miał wybierać, brałbym zensory 3, które uważam za kolumienki bardziej uniwersalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Miałem teraz trochę czasu i zacząłem bawić się w różne ustawienia  Elaców i powiem jest poprawa. Ostatnie dni poświęciłem na  głośniejszym graniu bardziej basowych utworów .Przypomniałem sobie jaka była przepaść jak kupiłem moje stare teraz JBL z wieżą Denon do zestawu jaki miałem 25 lat temu  ,od kolegi stary technics +kolumny ZG 40 C z membraną bierną. Wtedy nowe niewygrzane  JBL miały taki sztywny resor jak dziś Elac  i też brzmiały jak karton. Ale JBL i tak nie dorównały po wygrzaniu do ZG 40 a Elac przyśpiesza i zmiękcza granie choć do Tonsili nie ma szans z przyczyn czysto technicznych podobnie jak wtedy JBL.

Po tych basowych doznaniach Elac się "zmiękczył" choć dynamika raczej bez zmian. Ale zauważyłem jedną rzecz. Podłączyłem na przemian kable w obu kolumnach i w Elacach nastąpiła poprawa dynamiki ale a twardszym basem a w JBL granie było  podobne z twardszym basem. Na Elacach po odwróceniu polaryzacji na godz.9 było już głośno  ale bardziej twardo ,na JBL ciszej niz w normalnym ustawieniu i też  twardziej .Ciekawe?  Podsumowując ,postawiłem Elac na stojące na szafce jbl i dżwięk jest dobry .Szafka jest niska i muszę je podnieść na niewielkich podstawkach (albo  muszą stać na JBL -) wtedy dżwięk robi się duży przyjemny i miekki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@River Tu nie chciałeś powiedzieć, aczkolwiek w innym w temacie jest ta informacja czyli Denon PMA-1600NE. To jednak jest wyższa klasa sprzętu od Onkyo 9050. Pozdrawiam!

Faktycznie denon robi robote. Poleciłbym jeszcze quadrale. Jest bardzo szczegółowe granie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Witam wszystkich po chyba roku.

Elac 6.2 się wygrzały a może słuch się dopasował :). Gra to ok choć jak zawsze można lepiej. Myślałem o zmianach bo brakowało mi trochę tzw.kopa ale podłączyłem na próbę niedawno moje stare jbl lx2 i cóż kop i potęga były słyszalne z boku, na przeciw kolumn  niby też ale elaki mają większy przestrzenniejszy dźwięk i oferują dużo więcej. A nawet powiem więcej. Kolega ma marantz pm8005 z kolumnami zensor 7 i o dziwo mnie i jemu bardziej podoba się dźwięk z mojego onkyo 9050 i elaców (mamy podobne pokoje 20m2  i ustawienie więc pewnie kwestia akustyki i jego chyba za dużych kolumn do pomieszczenia). Szukałem  zmian i gdzieś na forum wyczytałem o kef q350 poszedłem do salonu i akurat nie mieli. Pan włączył mi wzmak naim za 26 tyś i kolumny Usher 520 i byłem w szoku jak to gra. A właściwie to czy jest to warte takiego grania? Stwierdzam że za 1/10 ceny mój zestaw nie ma się czego wstydzić. Owszem dźwięk był czystszy, trochę lepsza przestrzeń (o dziwo tylko trochę), generalnie lepszy ale czy wart dopłaty 25 tyś? Co więcej ja słucham w większości nagrań CD i  z youtube jako że nie miałem swoich płyt Pan włączył tidala czyli coś lepszego od youtube i do tego porównywaliśmy . Salon audio wytłumiony moja norka jak to norka... Do czego zmierzam. Tylko nasz osobisty odsłuch (i portfel) w domu pozwoli nam ocenić czy warto? Bo czasem musi to potrwać by wszystko się dograło. Dziękuję wszystkim za pomoc i pewnie do następnego bo te kef q350 mnie kuszą. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jack72 napisał:

Tylko nasz osobisty odsłuch (i portfel) w domu pozwoli nam ocenić czy warto? Bo czasem musi to potrwać by wszystko się dograło. Dziękuję wszystkim za pomoc i pewnie do następnego bo te kef q350 mnie kuszą. Pozdrawiam 

Zdecydowanie. Czasem zdarzy się, że dany zestaw zagra podobnie w salce odsłuchowej oraz w domu. Warto potraktować taki odsłuch jako wstępny a finalny zestaw testować w domu. Nie dziwię się, że JBL`e grają z większym wykopem. Ta marka zawsze kojarzona była z tego typu graniem. Elac`i które posiadasz są dużo spokojniejsze. Wydaje mi się, że Oberony 3 byłyby dużo lepszym następcą tych JBL`i. Niemniej Q350`tki to ich najczęstszy konkurent więc porównaj przed zakupem bezpośrednio ze sobą a otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, odsłuch to podstawa. Pamiętajmy też jednak, że połączenia pokroju bardzo tani wzmak + bardzo drogie kolumny lub na odwrót nie są najlepsze. Często jeden sprzęt może ograniczyć drugi, więc potencjalna różnica, biorąc pod uwagę koszty mogła być znacznie większa :) 

 

KEF Q350 to bardzo dobre w swojej cenie kolumny — zdecydowanie warto ich posłuchać, powinny Ci przypasować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...