Skocz do zawartości

Rotel + Kappa 8.1 ?


hellios

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.

Mam dylemat odnośnie zakupu końcówki mocy do moich kolumn Infinity Kappa 8.1i. Śłucham ich na razie na moich integrach: Denon Pma 1520 i Rotel ra980bx. 

Na Denonie góra i środek jest ok, ale bas jest zbyt okrągły, bułowaty i dudniący. Na Rotelu jest bardzo przyjemnie. Kontrola basu zdecydowanie lepsza. 

Pytanie brzmi czy wymiana na końcówkę mocy z pre budżet na całość do 5000 zł przyniesie dużą poprawę. Myślałem o modelu Rotela rb990bx lub rb1080 z pre np rc 971. Ewentualnie Denon Poa 2400 lub 2800 z pra 1500. Może ewentualnie Sony TA N80Es. 

Czy ktoś może powiedzieć coś o w/w sprzętach w połączeniu z Kappą 

A może w tym budżecie coś lepszego jeszcze da się kupić. Zależy mi na dynamicznym brzmieniu z dobrym kontrolowanym basem w dużej ilości. Reszta pasma ciepła i muzykalna z dobrą sceną. Nie męcząca, ale detaliczna góra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z podanych powyżej nie ma żadnych szans w starciu z tymi kolumnami.

Miałem Kappy 8.2i. Naprawdę wiem o czym mówię.

Ze znanych mi końcówka Nakamichi PA7 jest idealna. Obecnie na pewno wypróbował bym wzmacniacz hybrydowy Linear Audio Research LAR IA 200H. Słyszałem go z bardzo wymagającymi kolumnami i robił z nimi co chciał.

Obecnie zastanawiał bym się ( jak ma być tanio) nad jakąś końcówką w klasie D ( mocną) i do tego pre lampowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...