Skocz do zawartości

Magnat Signature czy Quantum


Kruckers

Recommended Posts

Mam pytanie do grona osób, co miały styczność z monitorami marki Magnat. Chodzi mi o linię Signature i Quantum. Mam wzmak MF A3 i jako źródło chromecastaudio+tidal. Zakupiłem Signature 503 i w sumie to jestem miło zaskoczony jakością dźwięku z Magnatów. Jednak zwróciłem uwagę na serię wcześniejszą Quantum, gdzie kolumny wydaje mi się były jeszcze lepiej wykonane, a cena bazowa była wyższa. Mógłby, ktoś wyrazić swoją opinię porównawczą na temat monitorów tych dwóch serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ostra góra tylko wyraźna, mocno zaznaczona. Podobnie jest w kolumnach Dali ze wstęgą. Trzeba to po prostu lubić.

To ciepłych elektroniki Magnata takie granie po prostu pasuje. Podobnie do Twojego Musicala.

Wcześniejsza seria czyli 723 a jeszcze wcześniejsza 673 zgra łagodniej górą. Ale nieco gorzej, wolniej na basie.

Ja bym nie zmieniał w Twojej konfiguracji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tutaj w przypadku opticona nie mogę się zgodzić. 

Dlatego dałem taki przykład. To jest inny rodzaj grania wysokimi to na pewno 

No tak czy siak pod musicale ok.

Z tym że pamiętajmy o jednym. Kolega te sygnatury już ma! Może on się wypowie bo

"Zakupiłem Signature 503 i w sumie to jestem miło zaskoczony jakością dźwięku z Magnatów."

Zastanawiał się nad wymianą tylko że względu na wygląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2021 o 07:42, S4Home napisał:

Oj tutaj w przypadku opticona nie mogę się zgodzić. 

Dlatego dałem taki przykład. To jest inny rodzaj grania wysokimi to na pewno 

No tak czy siak pod musicale ok.

Z tym że pamiętajmy o jednym. Kolega te sygnatury już ma! Może on się wypowie bo

"Zakupiłem Signature 503 i w sumie to jestem miło zaskoczony jakością dźwięku z Magnatów."

Zastanawiał się nad wymianą tylko że względu na wygląd. 

W sumie to i prawda, że rozważam wymianę, ze względu na wygląd, ale też ciekawi mnie jak się mają signature 503 do Quantum 753 lub 1003s albo do wyższych serii signature tj. 703 i 903.

Pisałem "miło zaskoczony", bo znajomi odradzali Magnatów, bo to niby budżetowa firma typu Manta. Ja postanowiłem zweryfikować tych teoretyków.

Miałem wypróbowane z tym mf Dali Zensor 1, Zensor 3, Indiana Line Diva 262, JBL e80 i te Magnaty grają najlepiej z tego wszystkiego - takie są moje subiektywne odczucia. Świetne wokale, gitara akustyczna, bas słabszy jak w Zensorach, ale za to szybki i kontrolowany. 

Wcześniej zastanawiałem się nad Q Acoustics 3030i i może jeszcze kiedyś je sprawdzę jak będzie okazja.

PS. Zgadzam się z S4Home, że to wyraźna góra. Ostra, męcząca góra to jest na tytanowychy tweetarach JBLa.

Edytowano przez Kruckers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1003s było turbo udaną konstrukcją.

znakomitą. Jedne z lepszych monitorów w swojej cenie. Podobnie jak podłogowe 1009s.

Magnat nie zrobił im odpowiedniego marketingu dlatego świat nie znał ich tak dobrze.

Odradzali bo ich nie znają. To typowe podejście mając w pamięci 10-15 lat temu że Magnata widzieli na pólkach z samochodówką w Media Markt.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...