Skocz do zawartości

Jak puścić dźwięk z pc na sieć glośników.


Arcymag

Recommended Posts

Potrzebuję puścić dźwięk z komputera na głośniki sufitowe rozmieszczone w kilku pomieszczeniach. Gdy podpinam tą sieć do miniwieży gra, gdy do wyjścia audio w pc nie gra lub gra bardzo cicho. Wnioskuję że potrzebuję jakiś wzmacniacz. Możecie polecić coś najprostszego żeby puścić dźwięk z pc na sieć głośników? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Amplituner kina sprawdzi się bardzo dobrze.

Miałem u siebie w lokalu Yamahę RX-V361 i kilka salek do nagłośnienia (muzyka w tle). Bez problemu można było nawet ustawić różną głośność w poszczególnych pomieszczeniach.

Wszystko też zależy od tego ile chcesz na ten cel przeznaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podłączę się pod temat, bo mam podobne pytanie. 

Posiadam w salonie zestaw amplituner Sony STR-DB870 + głośniki Altusy 300.

W pozostałej części domu zamontowałem 4 głośniki sufitowe - kable z tych głośników wyprowadzone są w kuchni. Teraz moje pytanie jak podłączyć głośniki sufitowe z amplitunerem ? 

Czy muszę kupić jakiś wzmacniacz samochodowy pod który podłączę głośniki sufitowe i jednym kablem połączyć ten wzmacniacz z amplitunerem ? Czy trzeba ciągnąć wszystkie 4 kable bezpośrednio do amplitunera ? 

Mam stary amplituner wiec liczę się z jego wymianą i może jest jakaś opcja podłączenia wzmacniacza i innego amplitunera po bluetooth ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się połączyć z amplitunerem to moim zdaniem, najlepiej z jego wyjścia "Pre Out" łączysz się kablem 2xRCA do wzmacniacza, który napędzi głośniki sufitowe. Wzmacniacz może być np. ArtSound Smart Hyde. Może on pracować także niezależnie od amplitunera, wtedy sygnał możesz dostarczyć poprzez Bluetooth lub Wifi (obsługuje serwisy: TuneIN, vTuner, Qobuz, Tidal, Spotify Connect i Deezer) oraz pamięci USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...