Skocz do zawartości

Marantz 7706


Recommended Posts

Nie rozmawiamy o przeciętnych użytkownikach. Da się usłyszeć to koloryzowanie dźwięku, ja rozumiem, że komuś się taki dźwięk może podobać. 
Symptomatyczne jest to, że te „kolorowe” sprzęty często składają się w środku z tańszych komponentów, nawet te drogie sprzęty, do tego dochodzi też wyższa awaryjność.

Jak się te kropki połączy to ja jednak wolę być po stronie pomiarów. 

Dla branży też lepsza gadka o kolorowych sprzętach, ten gra tak, tamten inaczej.

Co do ASR, tam pracują ludzie, tez się potrafią pomylić, ale ich pomiary w większości pokrywają się z tym co jest np w naszym Audio. 
Zauważyłem też, że nasze Audio też jest bardziej przychylne tym lepiej mierzalnym sprzętom, są lepiej oceniane. Świetne testy robi moim zdaniem Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Tutaj nie ma kwestii wiary jeżeli chodzi o fizyczne pomiary. Jest czarno na białym jakie parametry ma dane urządzenie i o tym jest mowa.

Tak, ale wcześniej się okazało że jak SoundUnited wynik się nie spodobał to okazało się że lab był blednie mierzony.

nie widzisz w tym nic dziwnego?

"Don't look up"

22 godziny temu, Michal Nowak napisał:

dla mnie przecietnego kowalskiego ma grac milo dla mojego ucha , głeboko mam pomiary , gdybysmy najlepsze lampowe wzmaki wzieli pod uwage to testujący uplasowaliby je na samym koncu a przeciez tak slodko i przyjemnie grają , jeszcze jedna kwestia (według mnie oczywiscie) 90% uzytkownikow sprzetu stereo nie ma warunków odpowiednich do tego by dosterzec roznice w sprzecie, ktory ma referencyjne wartosci od tych drugich, ktore rozczarowują parametrami a roznic miedzy nimi wlasnie w takim pomieszczeniu ciezko usłyszec .ludzie po prostu wstawiaja sprzet do salonu gdzie stoją dwa kwiatki na krzyż (zero wytłumienia dywanami czy zaslonami chocby) .  just my 2 cents . 

Ja się dokładnie z Tobą zgadzam. !

nie spotkałem aby tam były testy lampowych. Bo wtedy szeroka gama odbiorców świadomych by przestała to czytać.

 

 

21 godzin temu, essewissa napisał:

Symptomatyczne jest to, że te „kolorowe” sprzęty często składają się w środku z tańszych komponentów, nawet te drogie sprzęty, do tego dochodzi też wyższa awaryjność.

Jak się te kropki połączy to ja jednak wolę być po stronie pomiarów. 

To jest inna sprawa. Bo sprawdzanie co jest w środku danego urządzenia, czy ma wady konstrukcyjne, czy płacisz chociaż trochę za komponenty to faktycznie ważna rzecz.

Do czego ja zmierzam. I jestem pewien że sami byście się wkopali.

Gdybyście przesłuchali 5 urządzeń w ciemno. Ocenili je w kategoriach punktów od 0 do 100.

Daje głowę że późniejsze testy ASR pokazały by zupełnie inną hierarchie.

Skąd wiem? Bo robiłem takie testy na znajomych. Którzy sprzęt audio mają od lat.

I teraz właśnie zapala się lampka.

Czy wybrać to co mi subiektywnie, obiektywnie, Whatever się bardziej podoba przy odsłuchu czy uwierzyć testowali LAB. Który może po pewnym czasie jak widac zostać zmieniony.

I dlatego zakończmy i niech każdy wybiera co chce :)

Wesołej zabawy dzisiaj!

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, S4Home napisał:

Tak, ale wcześniej się okazało że jak SoundUnited wynik się nie spodobał to okazało się że lab był blednie mierzony.

nie widzisz w tym nic dziwnego?

"Don't look up"

Ja się dokładnie z Tobą zgadzam. !

nie spotkałem aby tam były testy lampowych. Bo wtedy szeroka gama odbiorców świadomych by przestała to czytać.

 

 

To jest inna sprawa. Bo sprawdzanie co jest w środku danego urządzenia, czy ma wady konstrukcyjne, czy płacisz chociaż trochę za komponenty to faktycznie ważna rzecz.

Do czego ja zmierzam. I jestem pewien że sami byście się wkopali.

Gdybyście przesłuchali 5 urządzeń w ciemno. Ocenili je w kategoriach punktów od 0 do 100.

Daje głowę że późniejsze testy ASR pokazały by zupełnie inną hierarchie.

Skąd wiem? Bo robiłem takie testy na znajomych. Którzy sprzęt audio mają od lat.

I teraz właśnie zapala się lampka.

Czy wybrać to co mi subiektywnie, obiektywnie, Whatever się bardziej podoba przy odsłuchu czy uwierzyć testowali LAB. Który może po pewnym czasie jak widac zostać zmieniony.

I dlatego zakończmy i niech każdy wybiera co chce :)

Wesołej zabawy dzisiaj!

Piotr

 

dokładnie to chcialem napisać. Każdy z nas ma inny gust i oczekiwania, niech każdy kupuje to, co mu odpowiada. Założyłem wątek aby dowiedzieć się o 7706 a dyskusja poszła w zupełnie innym kierunku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tak, ale wcześniej się okazało że jak SoundUnited wynik się nie spodobał to okazało się że lab był blednie mierzony.

nie widzisz w tym nic dziwnego?

"Don't look up"

Nie nie widzę, bo każdy robi błędy. Jakoś testów Maranza nie poprawiono a wychodzą wyniki gorsze niż analogiczne modele Denona.

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

o wtedy szeroka gama odbiorców świadomych by przestała to czytać.

No raczej by nie przestała. Ale takie testy jak dobrze wiemy sensu nie mają.

4 godziny temu, S4Home napisał:

o czego ja zmierzam. I jestem pewien że sami byście się wkopali.

Gdybyście przesłuchali 5 urządzeń w ciemno. Ocenili je w kategoriach punktów od 0 do 100.

Daje głowę że późniejsze testy ASR pokazały by zupełnie inną hierarchie.

Skąd wiem? Bo robiłem takie testy na znajomych. Którzy sprzęt audio mają od lat.

Ale to nadal byłaby ocena subiektywna. Ponadto to, że ktoś ma audio od lat nie oznacza, że ma dobry słuch. Mało tego może mieć dobry słuch ale nie koniecznie wie czego ma szukać w dźwięku.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Czy wybrać to co mi subiektywnie, obiektywnie, Whatever się bardziej podoba przy odsłuchu czy uwierzyć testowali LAB. Który może po pewnym czasie jak widac zostać zmieniony.

I dlatego zakończmy i niech każdy wybiera co chce :)

na pewno nie wybierać sprzętu który nie spełnia podstawowych parametrów od tego może zacznijmy. Bo jeżeli mamy coś co nie chce nawet trzymać standardu CD to o czym tutaj rozmawiamy? Po co wtedy całe Hi-Fi?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...