Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

Dnia 28.09.2024 o 22:26, Gargan napisał:

Bo traci. On ma ok. 40W na kanał. Pewnie realnie można wykorzystać 1/4 zanim zacznie się grzać. Lepiej dać takiemu sprzętowi subwoofer, żeby nie przeciążać końcówek mocy. Tym bardziej, że te boczne radiatory to tylko ozdoba. Tranzystory są przykręcone do dolnej ścianki. Podejrzewam, że bardzo słaby odstęp sygnału wyjściowego od szumu (<66dB) jest wynikiem przegrzewania się tranzystorów w stopniu mocy. Naim XS3 z identycznymi tranzystorami ma S/N=80dB, ale ma radiator i większą obudowę. Ktoś nie przemyślał sprawy.

FB_IMG_1727640978167.jpg.614457cfd618c31bdd0bd72ab277865e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gargan napisał:

@Mazzi Unison wypuścili Simple Italy (cena 11999 PLN) twierdząc, że to jest 12W na kanał - tymczasem to jest 4W na kanał. Można? 😀

A tak na poważnie ten atom unity jest faktycznie godny uwagi? Sklepy go polecają ale jestem ciekaw opinii niezależnych użytkowników. Tak na prawdę to chyba w tych rozmiarach jest to jedyny all in one który nie jest w klasie D

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzi w tym rozmiarze kupiłbym tylko klasę D. 

Miałem kiedyś coś podobnego od Cambridge Audio. Też 40W klasa AB. Co prawda na hybrydzie, ale z trafo toroidalnym i radiatorami. Parametry lepsze od tego NAIM. Straszne szybko dawało za wygraną. Za mała obudowa do takich mocy. 

Lepiej już kup Lyngdorf - przynajmniej ma Room Perfect. Albo Primare, bo ładniejsze i można rozbudować do mini wieży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gargan napisał:

To nie są sprzęty do ostrego grania.

Takie tam plumpacze w tle.

Właśnie dlatego wolę graty w normalnym rozmiarze 🙂

Czyli zostaje mi rotel, albo 1972 albo nowy all in one ras. Chyba że używane michi x3 ale to 12 tysięcy minimum. Ewentualnie jestem ciekaw jak sprawują sie te większe naimy uniti (model 70watt)

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzi 90% jakości dźwięku Michi X3 da Ci RA-1592 Mk2. Znaczy odczucia użytkownika, solidność konstrukcji, audiofilemoński sznyt są pewnie warte różnicy w cenie do X3. Jednak jeśli chodzi tylko o dzwięk to wybrałbym 1592.

Andrew Robinson testował wszystkie Rotel od tych najtańszych po high-end. Możesz się od niego dowiedzieć jakie są różnice.

Mnie oczywiście najbardziej podoba się ten najmniej opłacalny RA-6000 😁

054-057_Hifi_7-8_2023-003.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gargan napisał:

@Mazzi 90% jakości dźwięku Michi X3 da Ci RA-1592 Mk2. Znaczy odczucia użytkownika, solidność konstrukcji, audiofilemoński sznyt są pewnie warte różnicy w cenie do X3. Jednak jeśli chodzi tylko o dzwięk to wybrałbym 1592.

Andrew Robinson testował wszystkie Rotel od tych najtańszych po high-end. Możesz się od niego dowiedzieć jakie są różnice.

Mnie oczywiście najbardziej podoba się ten najmniej opłacalny RA-6000 😁

054-057_Hifi_7-8_2023-003.jpg

A ja osobiście bym się skłaniał do ras-5000 przynajmniej wszystko w jednej skrzyneczce. Zaznaczam tu że nie nazwę się prawdziwym audiofilem aczkolwiek lubię posłuchać czegoś fajnie grającego, docenię właśnie tą prostotę posiadania wszystkiego upchanego w jedno pudełeczko. Faktem jest że odczuwam różnice w dźwięku nawet przy zmianie przewodów głośnikowych ale szczerze to nie jestem w stanie opisywać tego co słyszę ani zdecydować co jest poprawne, nie mam też chęci testowania 10 wzmacniaczy i wybierania sobie jednego spośród nich, wiem że jakiegokolwiek wyboru dokonam z urządzeń które wpadną mi w oko będzie przepaścią względem powernoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...