Skocz do zawartości

szybki check czy to ma sens?


piotr koryl

Recommended Posts

Cześć, 

chciałbym o pomoc w zakresie doboru głośników do moich potrzeb. Zamierzam kupić BlueSound Powernode 2021 (80w na kanał) ze względu na łatwość użycia z różnymi źródłami i w miarę ok wzmacniacz. Robiłem odsłuch wielu kolumn m.in. Focal Chora 826, Wharfedale Linton, Focal Chora 806, Wharfedale Diamond 12.4, Focal Aria 906.

Poszukuje ciepłego, miękkiego odbioru bez ostrej góry i nachalnego dołu. Po przesłuchaniu tych kolumn najbardziej spodobały mi się Focal Aria 906 które mogę dostać w dobrej cenie.
Kolejność w której mi się spodobały to: 1. Aria 906, Wharfedale Linton, Chora 826, Diamond 12.4.
Oczywiście na liście do odsłuchu mam jeszcze KLF LS50 meta, Heco Aurora 700 oraz Transplus 1500. niemniej Arie grają już cudnie.

Wszystkie odsłuchiwałem na Naim Unity Atom i nie dostane tego w Bluesound Powernode ale cóż ... 

Problem jaki mam i szukam odpowiedzi czy one dobrze zagrają i "wypełnią" i ustawią scenę w pomieszczeniu jak w załączniku? Pomieszczenie jest trochę nietypowe i martwię się że Arie są za małe aby to "objąć" z drugiej strony wszystkie standy pod głośniki półkowe są strasznie brzydkie i dlatego w głowie siedzi mi cały czas zakup kolumn podłogowych.

Proszę o pomoc.

 

Inkedsource.jpg

Edytowano przez piotr koryl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że na takiej przestrzeni efekt z monitorami nie do końca się sprawdzi, może brakować basu i lepiej pewnie sprawdziłyby się podłogowe kolumny. Musisz mieć na uwadze że Heco Aurora, czy inne kolumny podłogowe w takim budżecie to jednak trochę niższa klasa niż Focal Aria i pod niektórymi względami poza basem będą grać gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Też uważam, że na takiej przestrzeni efekt z monitorami nie do końca się sprawdzi, może brakować basu i lepiej pewnie sprawdziłyby się podłogowe kolumny. Musisz mieć na uwadze że Heco Aurora, czy inne kolumny podłogowe w takim budżecie to jednak trochę niższa klasa niż Focal Aria i pod niektórymi względami poza basem będą grać gorzej.

Rozumiem, Focal Aria to taka wisienka na torcie, brzmia naprawde wspaniale ale nie liczylem ze bede je mogl zdobyc w dobrej cenie. Oryginalnie planowałem Focal Chora 806 ale zagrały troche za słabo. Natomiast bardzo drogie dla mnie Focal Chora 826 mają wyraźną górę, co prawda nie tak jak B&W ale jednak ciut za dużo. 

Muszę wrócić do odsłuchu. Może macie jakieś pomysły na podłogowe w budżecie ok 2000 PLN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Naim i Powernode to dwie różne elektroniki. Więc tak na prawdę nie odsłuchiwałeś tego docelowego.

 

Moim zdaniem monitory się nie sprawdzą. To jednak za duże pomieszczenie.

Chora gra jednak mniej ciekawiej od Aria.

13 godzin temu, piotr koryl napisał:

Muszę wrócić do odsłuchu. Może macie jakieś pomysły na podłogowe w budżecie ok 2000 PLN?

Jezeli to cena za parę to kup kolumny uzywane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Naim i Powernode to dwie różne elektroniki. Więc tak na prawdę nie odsłuchiwałeś tego docelowego.

 

Moim zdaniem monitory się nie sprawdzą. To jednak za duże pomieszczenie.

Chora gra jednak mniej ciekawiej od Aria.

Jezeli to cena za parę to kup kolumny uzywane.

Piotr

To cena za szt.

 

Edytowano przez piotr koryl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to zdecydowanie Heco Aurora 700, Q Acoustic 3050i, Pylon Sapphire 25, Dali Oberon 7. 

Koniecznie trzeba ich posłuchać bo opisywanie nie przekaże nawet połowy informacji, którą uzyskamy na odsłuchu. Zdecydowanie zalecałbym odsłuchiwanie na docelowej elektronice bo jeśli zmieniamy za dużo parametrów na raz to to nie będzie merytoryczny odsłuch i nie przybliży nas nawet o krok do wniosków ułatwiających dobry wybór.

Focale to świetne kolumny i z Naimem zgrywają się wyśmienicie, natomiast nie z każdym wzmacniaczem tworzą taką parę. Do pomieszczenia tej wielkości to 936 będą optymalne pod względem gabarytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...