Skocz do zawartości

Streamer sieciowy, odtwarzacz CD - sposób podłączenia do wzmacniacza a jakość dźwięku.


Vaaldus

Recommended Posts

12 godzin temu, JacekWoy napisał:

To tak jakby się kupiło dwa pendrive. Jeden za 10zł z marketu andrugi wypasiony za 1000zł najwyższej jakości. Jeśli grasz na obydwa taki sam plik PDF i otworzysz go na komputerze to czy jakość tekstur, kolory itp pliku będą gorsze na tanim pendrive? Oczywiście że nie bo to są same 0 i 1, z transportem CD i streamerami jest to samo.

Przecież tak właśnie napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Dziękuję i dupa blada w odtwarzaczu cd denon 1450ar  jest tylko wyjścia out coaksialne i optyczne ..A żeby ten strimer zagrał lepiej wyraźnie to do ilu musiałbym zainwestować w daca zewnętrznego?.

Jak się nie mylę to kup np wiim pro albo ieast m50 pro i tam masz wejscie i wyjscie optyczne. Działasz tak cd wyjacie optyczne do streamer i wpinasz w wejscie a później analogiem np rca albo jack rca wychodzisz na wzmacniacz i streamer robi przetwornik c/a... 

 

Chyba ze w wzmacniaczu masz wejscieboptyczne i lepszy przetwornik to wtedy wychodzisz optykiem z wiima do wzmacniacza i wzmacniacz przetwarza dźwięk na analog i rzuca na kolumny.

 

Jestem nowy jeśli się mylę branża nie h mnie poprawi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Killer121 napisał:

Jak się nie mylę to kup np wiim pro

Napisał że ma wiim pro plus

6 minut temu, Killer121 napisał:

Jak się nie mylę to kup np wiim pro albo ieast m50 pro i tam masz wejscie i wyjscie optyczne. Działasz tak cd wyjacie optyczne do streamer i wpinasz w wejscie a później analogiem np rca albo jack rca wychodzisz na wzmacniacz i streamer robi przetwornik c/a... 

dokłądnie

6 minut temu, Killer121 napisał:

Chyba ze w wzmacniaczu masz wejscieboptyczne i lepszy przetwornik to wtedy wychodzisz optykiem z wiima do wzmacniacza i wzmacniacz przetwarza dźwięk na analog i rzuca na kolumny.

image.png.029151fd7f97c662ac0e16fea49e95e6.png

Tak, ale prościej wtedy jest od razu podłączyć CD do wzmacniacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palmos napisał:

Napisał że ma wiim pro plus

dokłądnie

image.png.029151fd7f97c662ac0e16fea49e95e6.png

Tak, ale prościej wtedy jest od razu podłączyć CD do wzmacniacza

Nie doczytałem o wiim pro plus biję się w pierś....  z podłączeniem to zależy co lepiej dla kolegi gra itd tylko testy. A dodatkowo widzę 1 plus że ma na 1 wejściu w wzmaga 2 urządzenia i nie bawi się w przełączanie wejść a wiim i tak (chyba) chodzi cały czas. Chcę wiima gra na wiimie odpala tylko wzmaka bez przełączenia źródła chce cd odpala cd I wzmak i też nie przelacza żrodla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

A żeby ten strimer zagrał lepiej wyraźnie to do ilu musiałbym zainwestować w daca zewnętrznego

Krążą opinię że ten DAC jest niekiepski jak na te pieniądze, więc pewnie nie mało.

A jaki masz wzmacniacz? Może tam jest lepszy DAC?

1 minutę temu, Killer121 napisał:

dodatkowo widzę 1 plus że ma na 1 wejściu w wzmaga 2 urządzenia i nie bawi się w przełączanie wejść

Raczej nie do końca. Wydaje mi się, że trzeba w wiim ustawić skąd ma brać sygnał.

Więc i tak trzeba przełączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palmos napisał:

Krążą opinię że ten DAC jest niekiepski jak na te pieniądze, więc pewnie nie mało.

A jaki masz wzmacniacz? Może tam jest lepszy DAC?

Raczej nie do końca. Wydaje mi się, że trzeba w wiim ustawić skąd ma brać sygnał.

Być może ja raczkuje w temacie audio...

 

Sam rozkminiam jak sensownie u mnie śpiąc wszystko z jak najmniejszym przełączaniem żrodel (to jest wymóg) tv z optykiem (jest jakiś tani przetwornik mozosa za 60zl) panasonic s52 jako transport (rca optyk coax)

I ma być streamer max w cenie wiim pro bez plusa.... wzmacniacz jest mini wieza z 2 wejścia rca... nawet myślałem o rozgaleznikach T na rca. I wtedy tv optyk przetwornik i wejscie na mini wieże a drugi kombo z Panasa rca do rozgaleznika i tańszy streamer np wiim mini jack rca do rozgaleznika i mam razem na 2 aux. Pewnie straty w dzwieku itd ok ale to wersja budżetowa. Mocno to będzie kuleć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiim pro jest dobrym kierunkiem. Podłączysz wszystko cyfrowo do Wiim, a z niego dalej. Dodatkowo będziesz miał załatwiony streaming.

Można pójść w wiim pro + który ma zdecydowanie lepszy DAC, ale nie wiem czy Twoja miniwieża to pokaże. No chyba że myślisz już o jakimś lepszym wzmacniaczu.

Dopiero teraz zauważyłem że wiimy pro mają po jednym wejściu optycznym i koaksjalnym. Więc tu nie podłączysz dwóch urządzeń po spdf (no chyba że jakaś przejściówka lub jednoi urządzenie podłączyć przez coax.

image.png.af7893c7799b5e66c85d410485403127.png

😳

Ślepy dziś jestem 😀

Ma tylko jedno wejście optyczne.

Wiec:

- Streamer lub DAC (ale wtedy bez sieci) z dwoma wejściami cyfrowymi.

- Wiim pro (lub inny streamer) do którego podłączysz cyfrowo TV, a Panasonic przez RCA do wieży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zagwozdka jak teraz jest z tą aplikacją tidal ?.Zciągnołem aplikację tidal że sklepu google play i jest okres próbny darmowy 30dni.No ale miałem do wyboru pakiet indywidualny lub rodzinny .Wziołem indywidualny, i tam jest tylko pakiet hi-fi. A gdzie jest pakiet hi-fi plus.Co muszę zrobić zrezygnować z subskrycji ,czy jest gdzieś zmiana pakietu na hi-fi plus?.Szukałem i nie można zmienić tego pakietu hi-fi. A chciałbym ten pakiet hi-fi plus ,teraz tylko marne pliki flac mogę otworzyć. Podpowiedzcie czy da się uzyskać pakiet hi-fi plus?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palmos napisał:

Myślę, że wiim pro jest dobrym kierunkiem. Podłączysz wszystko cyfrowo do Wiim, a z niego dalej. Dodatkowo będziesz miał załatwiony streaming.

Można pójść w wiim pro + który ma zdecydowanie lepszy DAC, ale nie wiem czy Twoja miniwieża to pokaże. No chyba że myślisz już o jakimś lepszym wzmacniaczu.

Dopiero teraz zauważyłem że wiimy pro mają po jednym wejściu optycznym i koaksjalnym. Więc tu nie podłączysz dwóch urządzeń po spdf (no chyba że jakaś przejściówka lub jednoi urządzenie podłączyć przez coax.

image.png.af7893c7799b5e66c85d410485403127.png

😳

Ślepy dziś jestem 😀

Ma tylko jedno wejście optyczne.

Wiec:

- Streamer lub DAC (ale wtedy bez sieci) z dwoma wejściami cyfrowymi.

- Wiim pro (lub inny streamer) do którego podłączysz cyfrowo TV, a Panasonic przez RCA do wieży.

Wzmacniacz w planach niestety sabaj a4 idzie na reklamację oby cash odzyskać... jak lepsza połówka zaakceptuje streaming zamiast radia analog to chciałem sprawdzić loxjie a 30 ale tam ciulowo coax zrobili na wejściu rca... I co z tego że się chwalą wejściami ale nie można z wszystkich skorzystać....

I albo loxjie a 40 tysiąc nie mój yamaha n560 uzywka (odchodzi zakup streamera) widzialem za tysiaka albo niech chodzi to co chodzi z stertami kabli (lubię minimalizn i brak balaganu) i wiim mini

Albo wiim amp ale dostępność itd

Albo smsl ad18 dwa optyczne ma i też w miarę.

Kurcze ten Panas brzmi dla mnie fajnie po analogu (chyba gluchy jestem) także tyle mi wystarczy

Wszystko podpięte tylko do noty 250x (wystarcza jak dla mnie i małży)

 

A jeszcze tak się dopytam mam przetwornik mozos z wejściem optyk coax i wyjściem rca... bez przełącznika i mi kurde chyba nawala bo spiąłem to na próbę tak tv optyk c/a Panas coax c/a i rca do wiezy. Tv zawsze w standby zostaje i jak zarzucam cd to przerywa głos mimo że tv nie daje głosu bo w standby jest... ale nie mogę przełączyć gniazd bo nie ma przełącznika... sam coax jak i opt chodzi ok... Czyli pewnie jak są spięte razem wszystko to jakieś zakłócenia na coax albo jak to nazwać (jeśli to nie zadziała to po co się chwalić że są 2 wejścia jak korzystasz z 1 albo kabelki przerzucasz)? Dzięki za rady itd mam nadzieję że wpadnę w tą chorobę do końca:D oby portfel wytrzymal

Edytowano przez Killer121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odkurzyłem stereo z lat 90 tych Pioneera. Podłączyłem A 405R i PD S-505 do KEF LS 50 i gra to naprawdę fajnie. Problem zaczyna się kiedy puszczam coś przez Advance Acoustic WTX 500, gra to beznadziejnie więc czas na poszukiwanie czegoś co zastąpi ten adapter. Może ktoś ma podobne doświadczenia z WTX 500. Mogę przeznaczyć od 1500-2000 zł. Z góry dziękuje za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ure1972 napisał:

Cześć, odkurzyłem stereo z lat 90 tych Pioneera. Podłączyłem A 405R i PD S-505 do KEF LS 50 i gra to naprawdę fajnie. Problem zaczyna się kiedy puszczam coś przez Advance Acoustic WTX 500, gra to beznadziejnie więc czas na poszukiwanie czegoś co zastąpi ten adapter. Może ktoś ma podobne doświadczenia z WTX 500. Mogę przeznaczyć od 1500-2000 zł. Z góry dziękuje za sugestie.

Tak to z tym Bluetoothem już jest i ograniczeń technologii nie oszukamy ;) Opcji na streamer z przedwzmaniaczem z wyjściami RCA jest sporo

- Wiim Pro Plus

- Nad CS1

- Cambridge Audio MXN 10

- Audiolab 6000N

- I jeszcze pewnie dodatkowe 10 albo 20ścia ;)

Skoro ma Pan/i resztę sprzętu warto wypożyczyć coś z któregoś salonu audio i porównać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...