Skocz do zawartości

Monitory Focal (Chora 806 i Aria 906) - jest między nimi kolosalna różnica? EU gwarancja.


Tweeter2016

Recommended Posts

2 pytania:

Czy między Focal Chora 806 i Focal Aria 906 jest duża / ogromna różnica? Warto dopłacić do 906-ek?

I czy gwarancja europejska, na Focale kupione we Francji jest honorowana w Polsce? Czy polski serwis może odmówić darmowej naprawy (jakby się coś s*R*&$*$&(&*()) w okresie gwarancji (5 lat) kolumn zakupionych we Francji?

Dzięki!

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!

@greg235  - Jest duża różnica w brzmieniu? Bo wiecie, czasami jest tak, że droższy model jest pomyślany po prostu na większe pomieszczenie, a sygnatura dźwięku jest zbliżona.

@soberowy Źródłem będzie PC z DAC...... A ciepłe, analogowo brzmiące przetworniki DAC, to które? (z tańszych, do 800-1000 zł)

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam "chwilowo" Polk S20E Signature. Ale tu jest mało detalu i dużo za dużo basu. To są ciemne kolumny. Generalnie pod techno / disco / rave / trance / rap / hip-hop idealne, ale u mnie się średnio sprawdzają. Bedę je sprzedawał niedługo.

Ktoś mi polecał Vienna Accoustics, KEF, Chario, ProAc i starsze Dynaudio - jako te marki kolumn, które żyją z Yamaszką w zgodzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz masz za dużo basu to z Chario czy Dynkami będzie ból głowy. Polece Ci tanie ale rewelacyjne monitorki Tannoy m1 lub m2. Pokój masz niewielki więc wystarczą aby nagłośnić pomieszczenie. Miałem połączenie Yamaha + Tannoy i Yamaha + Kef w obu przypadkach było dobrze. Możesz też spróbować połączyć Yamahe z monitorkami Xavian ale tu może być troszkę za dużo góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Obecnie mam "chwilowo" Polk S20E Signature. Ale tu jest mało detalu i dużo za dużo basu. To są ciemne kolumny. Generalnie pod techno / disco / rave / trance / rap / hip-hop idealne, ale u mnie się średnio sprawdzają. Bedę je sprzedawał niedługo.

Ktoś mi polecał Vienna Accoustics, KEF, Chario, ProAc i starsze Dynaudio - jako te marki kolumn, które żyją z Yamaszką w zgodzie.

 

Ale nie pisałes że masz za dużo basu ;)@soberowy ma rację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, soberowy napisał:

Polece Ci tanie ale rewelacyjne monitorki Tannoy m1 lub m2

Miałem legendarne Tannoye M1 i je sprzedałem latem br. Nie chciałbym do nich wracać, choć nie słuchałem ich z Yamahą. A możesz coś ze współczesnych monitorków Tannoy?? Chyba jest tylko jeden model sensowny: XT6  (bo te z Mini w nazwie są cienkie - bardziej do KD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Miałem legendarne Tannoye M1 i je sprzedałem latem br. Nie chciałbym do nich wracać, choć nie słuchałem ich z Yamahą. A możesz coś ze współczesnych monitorków Tannoy?? Chyba jest tylko jeden model sensowny: XT6  (bo te z Mini w nazwie są cienkie - bardziej do KD).

Nowszych modeli niestety nie znam, choć miałem chrapkę na XT6. 

A czego Ci brakowało w M1?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Obecnie mam "chwilowo" Polk S20E Signature. Ale tu jest mało detalu i dużo za dużo basu. To są ciemne kolumny.

 

To nie są ciemne kolumny🙂. To są kolumny grające po amerykańsku. Dużo basu, dużo mocnej góry, wycofana średnica i mało wysublimowane to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy podobają mi się. Tzn. chyba podobają mi się, bo słuchałem ich kilkanaście minut :) I z zupełnie innym wzmacniaczem (tu większości osób na z forum szczęka by opadła). Krótko słuchałem model 606 S2 AE. Nie wiem co to znaczy słuchać białych czy dębowych kolumn przez kilka godzin, ale pierwsze wrażenia były OK. Wierze Wam na słowo, że detaliczne kolumny mogą być męczące przy dłuższym odsłuchu, ale ponoć te ciemne kolumienki (czarne i ciemno brązowe) też potrafią spowodować ból głowy. A podobno większość kolumn idzie w którymś kierunku, tzn, mało jest idealnie neutralnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...