Skocz do zawartości

Czy mój zestaw stereo potrzebuje zmiany (?) kabli/przewodów...


Recommended Posts

Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników tego forum dźwiękowego!

Chciałbym się przyłączyć do grona pasjonatów i zapaleńców audio/muzycznych!

 

Uderzam od razu z zapytaniem:

Po długim okresie odsłuchów na sprzęcie:

Amplituner Sony Str de 425,  odtwarzacz cd Diora 504, kolumny Fonus Classic (najpierw ichniejsze monitory, do zeszłego tygodnia podłogówki 300) oraz drugie źródło, komputer ze zwykłą integrą podłączony do tego Soniacza a na nocne odsłuchy Aurvana Cal! też kupiona wieki temu..plus wszelkie okablowanie kompletnie bez świadomego doboru..

Przyszedł czas na zmiany i teraz jest:

Wzmacniacz Teac Al 1000, odtwarzacz cd Vela, czekam na Dac Teac Ud 301, kolumny Dynavoice Definition Df-6, komp z integrą, słuchawki to Akg K545.

Sprzęt, jeszcze z racji remontu docelowego pomieszczenia mieszkalno/odsłuchowego, sporego pomieszczenia 30m z aneksem kuchennym (będzie dywan, kwiaty,meble itp), stoi na łapu-capu, w użyczonym grzecznościowo pokoju. Przewody, kable wszystkie tak jak miałem, czyli no name ówcześnie kupowane albo po prostu te dodawane do sprzętu przez producentów.

Powiem tak, przeskok ze starej aparatury na ten nowy zestaw dodał mi + 30 do many oraz z + 50 do życia ;) Każdy aspekt się poprawił (jeśli kogoś interesuje mogę i w szczegółach), jakieś tysiąc płyt cd czeka (dochodzą kolejne) na ponowne odkrycie bo kilka wybranych z płytoteki urzekło mnie na nowo..Niestety póki nie przyjdzie Dac słuchanie flaczków, mimo poprawy dźwięku z racji innych kolumn/wzmaka nie jest tak fajne jak z cd bo sygnał idzie po zwykłym kablu mały jack z karty do wzmaka na 2 x rca..

Do brzegu zatem:

Potrzebuję nowych, 4 x zasilających przewodów do wzmaka, daca, cd oraz... kompa?

Potrzebuję nowych przewodów do kolumn?

Potrzebuję nowego interkonnektu rca do wzmaka-cd?

Potrzebuję nowego interkonnektu rca do daca-wzmaka?

Potrzebuję nowego kabla usb 2 do komputera-daca?

( Zapewne ważna będzie adaptacja miejsca docelowego, rozstawienie sprzętu w konkretnym miejscu, zabawa akustyką pomieszczenie ale pytam zawczasu bo z miesiąc jeszcze ten remont). Nie chcę wydawać dużych pieniędzy na okablowanie, chcę do tej kwestii podejść rozsądnie, bez rozpalonej głowy a także skorzystać z wiedzy, doświadczenia i mam nadzieję przyjaznej atmosfery tego forum!

Koleżanki, koledzy. Pomożecie?!

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Immolation napisał:

Niestety póki nie przyjdzie Dac słuchanie flaczków, mimo poprawy dźwięku z racji innych kolumn/wzmaka nie jest tak fajne jak z cd bo sygnał idzie po zwykłym kablu mały jack z karty do wzmaka na 2 x rca..

Obawiam się ze winę za gorszy dźwięk z kompa wzgledem cd to nie w/w kabel jack/rca, ale raczej....

 

13 minut temu, Immolation napisał:

oraz drugie źródło, komputer ze zwykłą integrą podłączony do tego Soniacza

Chociaż moge sie mylić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sprecyzowałem, źle się wyraziłem... Emocje pierwszego wpisu..hehe.. Wiem że wina karty i dlatego ten Dac zakupiony (chciałem na początku kartę AIM808 ale się powstrzymałem i postawiłem na osobne urządzenie..)

Ampli Sony już nie ma.. 🤩 Chociaż wtedy gdy grał nie narzekałem ze względu na brak odniesienia.. Teraz integra podłączona do Teaca Al1000 i pomimo sporej różnicy in plus...ciągle jest więcej plusów ujemnych niż plusów dodatnich..hehe.

O te wszystkie kable pytam w kontekście wyciągnięcia ewentualnych soków z tej konfiguracji sprzętowej...Jeśli się da, za ..ludzkie" pieniądze..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Immolation napisał:

Powiem tak, przeskok ze starej aparatury na ten nowy zestaw dodał mi + 30 do many oraz z + 50 do życia ;) Każdy aspekt się poprawił (jeśli kogoś interesuje mogę i w szczegółach),

Serdecznie witam i zapewniam, że całe forum cieszy się i gratuluje lepszego. 

Niestety nic konkretnego Kolega nie napisał na temat czego brakuje w tym lepszym wydaniu. Pisanie o doradzanie w wymianie okablowania z takimi danymi to chyba jakaś mała prowokacja jest. Zachęcam do posłuchania tego co Kolega ma jakiś czas i powrót do pytań z bardziej sprecyzowanymi oczekiwaniami. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MariuszZ napisał:

Serdecznie witam i zapewniam, że całe forum cieszy się i gratuluje lepszego. 

Pisanie o doradzanie w wymianie okablowania z takimi danymi to chyba jakaś mała prowokacja jest.

Dziękuję za ciepłe (lampowe? ;) ) słowa powitania Kolegi Moderatora!

Nieee..to nie prowokacja. Owszem, zbyt ogólnikowo opisałem zagadnienie i z przymrużeniem oka dodałem tą manę i życie.. przecież każdemu z Nas, dźwiękolubów chodzi raczej o konkrety..a na podstawie takiego postu trudno coś konkretnie doradzić...Najlepiej zaczekam na Dac, na przeprowadzkę do swej drewutni i wtedy znowu odezwę się, zdając raport.

Póki co poprzeglądam inne tematy forum Audio a nuż w czymś będę mógł już zabrać głos bez czekania, jeśli nie, zobaczymy się później.

Pozdrawiam muzycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...