Skocz do zawartości

Stereo do salonu ok 50 m2.


w0jteck

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu śledzę wątki na forum, bo poszukuję sprzętu do salonu/przestrzeni około 50 m2. Chodzi mi o wzmacniacz z funkcjami sieciowymi (spotify, radi internetowe itp) plus kolumny podłogowe. Nie miałem jeszcze sprzętu typowo stereo, jedynie jakieś mini wieże w pokojach. Zakładam zakup na lata, więc raczej nie wchodzi opcja - "teraz kup takie kolumny/wzmacniacz, za 2,3 lata najwyżej wymienisz". 

Pierwotnie napaliłem się na Yamaha 803D i do tego jakieś kolumny podłogowe. Pasowało mi w 803D funkcje sieciowe+radio fm/DAB. Planuję podłączyć do sprzętu audio z projektora oraz w przyszłości jakiś odtwarzacz CD, więc na pewno potrzebuję minimum 2 wejścia na zewnętrze źródła.

Polećcie proszę jakiś sensowny zestaw. Nie jestem jakimś audiofilem, chcę tylko słuchać muzyki w dobrej jakości. Nie mam też możliwości przetestowania/sprawdzenia różnych konfiguracji w salonach odsłuchowych.

Zastanawiałem się też nad opcją Powernode+B& 603 S2 AE. Mój budżet to max 10.000 na wzmacniacz + kolumny. A najlepiej by było w tej cenie jeszcze odtwarzacz CD mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dość ciekawym rozwiązaniem konkurencyjnym dla Yamahy jest Audiolab 6000a play - wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem strumieniowym.  Stracimy funkcje radia FM, ale przy dzisiejszym bogactwie stacji radiowych, które zawierają praktycznie wszystkie rozgłośnie nadające na FM nie jest to dużym problemem. Cała reszta usług strumieniowania - Spotify, tidal, są dostępne na pokładzie. Wzmacniacze grają bardziej dociążonym dźwiękiem względem amplitunerów. Od razu mamy do kompletu transport CD - 6000cdt. Budżet który nam pozostaje spokojnie pozwala nam stworzyć ciekawy zestaw, chociażby na Heco Aurora 700, Dali Oberon 7 czy System Audio Saxo 60. Warto by było posłuchać tych propozycji i samemu się przekonać co oferują.

Zapraszamy serdecznie na odsłuchy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duże pomieszczenie.

Produkty jak PowerNode, Audiolab 6000 Play, Aurora 700, Oberon 7 odpadają. To za duże pomieszczenie dla nich.

RN 803 + KEF Q 950. Chodź moim zdaniem te kolumny potrafią zagrać lepiej. Ale to jedna z propozycji. Udany zestaw.

Dalej Aurora ale model 1000, Magnat Transplus 1500, Polk S60ES,

Co do elektroniki to Cyrus ONE, Musical M2si.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...