Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dynavoice DM-6


wilson

Recommended Posts

Znalazłem kolumny, których brzmienie bardzo mi odpowiada (wspomniałem o tym w moim temacie o rozczarowaniu dźwiękiem). Chciałbym do nich dobrać niedrogi wzmacniacz (1500-3000). Może ktoś się zetknął z tego typu kolumnami i mógłby mi coś doradzić. Może to być i nowy, i używany wzmacniacz. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, podłączę się pod temat, myślę o tych głośnikach, rozważałem również DF-8, ale okazało się, że w metrażu do 20m2 są zbyt duże, więc wybór padł na te. Budżet na wzmacniacz nieco większy, z funkcjonalności zależy mi głównie na połączeniu z PC przez USB (co ważne, używam linuxa na co dzień, więc dobrze, żeby nie trzeba było jakichś specjalnych sterowników do tego), ew. podpięciu nośnika z plikami pod USB. Muzyka klasyczna (przeważa barok i generalnie taka muzyka bardziej sakralna, ale także symfonie czy opery), klasyka rocka (lata 70-te, folk rock, prog, hard rock, psychodelic, etc.), metal (tu glównie lata 80/90), nieco rzadziej jazz, czasami jakaś elektronika typu Tangerine Dream.

Wzmacniacz najlepiej taki wystarczająco mocny. Rozważałem takich firm jak Rotel (A14 MkII lub RA-1572), Hegel (h95, h120) i Musical Fidelity  (M3si). Który byłby najbardziej odpowiedni do moich potrzeb?

Edytowano przez aeeon3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Q21"]Magnat MR780[/quote]Wygląda w miarę interesująco i wydaje się mieć to co chce, choć to bardziej amplituner.  Moc wystarczająca, cena atrakcyjna, pozostaje kwestia brzmienia, czy będzie duża różnica względem tych z półki nieco wyższej jak Hegel czy RA-1572?  W wielu miejscach przewija się problem niewystarczająćego basu przy niskiej głośności. Rzadko słucham muzykę głośno, więc ta kwestia jest istotna dla mnie, a na pewno lubię wyraźny bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, do tych kolumn nie potrzebujesz dużo mocy, są bardzo proste w napędzeniu. :) Myślałeś o połączeniu DAC + wzmacniacz, czy wolisz mieć wszystko w jednej skrzynce? W pierwszej opcji warto spróbować Atoll IN50 + Topping E70. Zamiast Atolla możesz sprawdzić też wzmacniacze Regi, czy Vincenta SV-200. Przy wzmacniaczach zintegrowanych ze wbudowanym przetwornikiem przemyślałbym Audiolaba 7000A. Nieco jaśniejszą opcją jest Cambridge CXA61. Te kolumny potrafią mieć naprawdę solidną podstawę basową. W każdym z tych przypadków nie powinno jej zabraknąć. W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy i celem wypożyczenia sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by mi odpowiadała opcja podjechania gdzieś samochodem do sklepu i wzięcia kolumny na testy pod warunkiem, że jeżeli by mi nie podpasowały to wziąłbym inne. Wolałbym słuchać w warunkach domowych i porównać np. DM-6 z DF-8 i zdecydować się na któreś z nich.

Na pewno te DM-6 wydają się bezpiecznym wyborem, natomiast korcą mnie jednak podłogówki, szczególnie w muzyce symfonicznej brakuje mi takiego brzmienia. Słuchałem wczoraj do późna w nocy na słuchawkach tych kolumn i df-8 na youtube (tak, wiem..). Ktoś dał DF-8 z fragmentem 9 symfonii Dworzaka i to było to, ten efekt potęgi, którego mi brakowało. Nirvana "My Girl" też brzmiała fajnie, ale już "Enter Sadman" Metalliki jak dla mnie nieco przytłaczająco, za ciężko i tu lepiej wydawały się brzmieć DM-6 przy takiej muzyce.  Oczywiście zdaje sobie sprawę, że te odsluchy nie oddają realnej wartości, ale takie wrażenia odniosłem i różnica w odsłuchu była dość duża. Króto mówiąc: DM-6 brzmiały tak jak sobie wyobrażałem, zgodnie z oczekiwaniami, a DF-8 wprowadzały dreszczyk emocji, łącznie z obawą, czy w warunkach domowych, przy mocniejszym repertuarze dadzą radę, ale i większą ekscytację, że uzyskam w muzyce to, czego gdzieś brakowało do tej pory.
 

Cytat

Myślałeś o połączeniu DAC + wzmacniacz, czy wolisz mieć wszystko w jednej skrzynce?

Raczej w jednej, z prostej przyczyny: to utrudnia i tak skomplikowany wybór dodając kolejny element oraz oczywiście koszta. Chociaż obecnie mam DAC od Audioquest Dragonfly, ale chyba lepsze będzie podłączenie bezpośrednio przez USB? Tak jak pisałem, większość odsłuchów jest z PC, 85% Deezer, 15% pliki, w tej sytuacji wygoda tego rozwiązania jest duża.

Vincent się gdzieś przewijał w związku tymi kolumnami, ale musiałbym to wtedy podłączyć do tego Audioquesta wpiętego do PC (lub smartfona) czy raczej ten DAC jest za skromny? Nie chciałbym mieć wąskiego gardła, stąd cały czas myślę o tym USB. Generalnie bardziej wierzę w kable, więc do rozwiązań bluetooth,wifi podchodzę ze sceptycyzmem (to wyprzedzając propozycje dołączenia streamera, etc.)  Cały net w domu mam na kablach, a wifi jest wyłączone. Jeżeli już to bezpośrednie słuchanie podłączając kabel Ethernet, ale nie uzywałem czegoś takiego, wiec trochę nie mam wyobrażenia jakby to działało w praktyce.

Ten Audiolab wydaje się funkcjonalnie dobrze wyposażony, czy tańszy model 6000A byłby tez odpowiedni?Z tego co patrzę to różnicą nie jest tylko moc,mają chyba też lepszy DAC .

Chciałbym się zamknąć w budżecie w granicach 10 tys, razem z koumnami. Tj. budżet na wzmacniacz zalezy więc od wyboru kolumn, a tutaj jak widać jeszcze sie waham. Dm-6 dają więc rezerwę, stąd myslałem o tych wyższych modelach, z kolei DF-8 ogranicza wybór wzmacniacza do max. 5 tys. 

 

 

 

 

Edytowano przez aeeon3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mógłbym iść w tą stroną z tym DAC, nie myslałem o tym wczesniej, ale teraz widzę w tym sens. Plus taki, że nie potrzebuje wzmaczniacza z DAC, nie przejmuje się złączami z kompem, bo mam wszystko w zew. DAC. Muszę na spokojne teraz poczytać na ten temat, bo to jakby zmienia perspektywę względem wzmaczniaczy na które patrzyłem. Myślałem jeszcze o wzmacniaczach Marantz (np. z serii PM), polecane były wybitnie do klasyki, sporo dzisiaj na lekturę tego zeszło, rożważam jeszcze Onkyo, Q21 w innym wątku polecał do klasyki jeszcze Primare i Dayens, oraz te co tutaj: Vincent i Atoll (nieco inne modele). ;).W tej sytuacji mogę je brać pod uwagę. Sporo do wyboru.

P.S. Leci właśnie Vivaldi: Stabat Mater/Gloria w wykonaniu Trevor Pinnock. Wcześniej leciał jazz Alice Coltrane "Universal Conciousness".

 

Edytowano przez aeeon3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...