Skocz do zawartości

Yamaha AX-496 i Eltax Concept 500


HabaBtm

Recommended Posts

Witam, 

Zarejestrowałem się aby zapytać czy do w/w zestawu czyli wzmacniacza Yamaha AX 496 i zestawu kolumn podłogowych Eltax Concept 500 warto dokupić odtwarzacz strumieniowy z Yamahy czy lepiej zakupić nowy zestaw stereo bo ten już jest stary . Dotychczas stereo było podłączane przez wyjście słuchawkowe TV Philips i zastanawiam się czy po kupnie odtwarzacza strumieniowego jakość widocznie się poprawi dzięki podłączeniu przez wejście optyczne do tv. Czy w ogóle można na tym zestawie ugrać coś więcej niż dotychczas np. poprzez używanie Tidala HiFi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz Tidala z TV?

I wychodzisz dźwiękiem słuchawkowym?

12 godzin temu, HabaBtm napisał:

kupnie odtwarzacza strumieniowego jakość widocznie się poprawi dzięki podłączeniu przez wejście optyczne do tv

Do TV?

496 nie ma wejścia optycznego.

Kupujesz prosty odtwarzacz sieciowy na próbę. WXAD 10, Project Stream BOX S2, Arylic S10 i sprawdzasz czy poprawa jest adekwatna.

Zmiana sprzetu to koszt znacznie wyższy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Słuchasz Tidala z TV?

I wychodzisz dźwiękiem słuchawkowym?

Do TV?

496 nie ma wejścia optycznego.

Kupujesz prosty odtwarzacz sieciowy na próbę. WXAD 10, Project Stream BOX S2, Arylic S10 i sprawdzasz czy poprawa jest adekwatna.

Zmiana sprzetu to koszt znacznie wyższy.

Piotr

 

Kurcze chyba za bardzo niezrozumiale to opisałem. Wiem że 496 nie ma wejścia optycznego 😄 po prostu jestem ciekaw czy różnica pomiędzy dźwiękiem po jacku z tv do wzmacniacza, a dźwiękiem po kablu optycznym poprzez przetwornik cyfrowo analogowy np. topping d50s i do wzmacniacza będzie znaczącą różnica . Jestem zdecydowany na ten przetwornik bo poczytałem o nim tylko czy nie będzie to pieniądz wyrzucony w błoto .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie i powinna być duża. Wychodząc ze wzmacniacza słuchawkowego uzyskujesz przesterowany sygnał, natomiast wychodząc cyfrowow na DACa takiego jak chociażby Topping D10s uzyskasz poprawę w czystości oraz dynamice. D50s będzie chyba trochę przerostem formy nad treścią ;)

Jeśli chciałbyś przetestować D10s to mam spory zapas na stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...