Skocz do zawartości

Onkyo 606 + Jamo 606 - again


emigrant

Recommended Posts

Dla mnie pomiary robione przez Amira mają znaczenie drugorzędne, raczej trudno wyczuć co on chce pokazać i w jakich warunkach to robi, pokazuje na wykresach i w liczbach według swoich kryteriów wybrane parametry. Czy robi to właściwie, czy wyniki są akceptowalne w danej klasie sprzętu, czy nie popełniono błędów w pomiarach? Ok można sobie tam zerknąć, ale jako wyznacznik bym tego nie brał pod uwagę. Wiele razy było jak się mają pomiary do tego co słyszymy. Idąc tą drogą to większość wzmacniaczy lampowych powinna być do bani, a jednak tak nie jest. Oczywiście amplituner kina to inny sprzęt i inne wymagania, jednak traktuję te jego wypociny raczej jako ciekawostkę niż wyznacznik jakości sprzętu, poza tym robi test na jednym egzemplarzu - a jak trafi na ten który się nie udał - rzutuje na cały model. Eeee, dla mnie jego wysiłki nie mają większego znaczenia. Biorę sprzęt, podłączam słucham, jak pasuje mi dźwięk i możliwości to kupuję nie przywiązując wagi na opinie jednego "słusznego i sprawiedliwego" fachowca. Wiem, że sprawia wrażenie obiektywnego i może tak jest, ale patrząc na to z drugiej strony to trzeba zamówić ampli konstrukcji indywidualnej, z określonych komponentów itd. poskładać to musi do kupy osoba o bardzo dużej wiedzy i może wtedy wszystkie wykresy będą idealne (w co wątpię), natomiast trzeba wziąć pod uwagę koszt takiego sprzętu, to wszystko co tutaj rozpatrujemy to jakby nie było lepszej lub gorszej klasy ale masówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko takie pomiary coś w większym lub mniejszym stopniu uwidoczniają w danej konstrukcji. Nie musi to nic mieć wspólnego z wrażeniami odsłuchowymi a typowo aspekty techniczne, elektroniczne urządzenia. Dzięki pomiarom Amira całkowicie odrzuciłem AVR'y Onkyo/Pioneer. Trzeba pamiętać, że w Onkyo/Pioneer/Integra nikt za darmo nie dał Diraca. To ukryty koszt w cenie amplitunera, więc jakieś 300 dolarów lub trochę mniej. Jak odpowiednik u konkurencji bez Diraca kosztuje tyle samo co Onkyo z Dirac to ja w cuda nie wierzę. Onkyo musiało zaoszczędzić na czymś innym i nie jest to niższa marża lub wyższa marża u konkurancji na poziomie kilkuset dolarów imho... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, emigrant napisał:

Dzięki pomiarom Amira całkowicie odrzuciłem AVR'y Onkyo/Pioneer.

Moim zdaniem to Twój błąd. Ulegasz manipulacji nie mając kontaktu ze sprzętem. Co do pomiarów, nie wszystkie parametry są słyszalne i w ogóle istotne. To jakiś absurd by tak segregować amplitunery. Ktoś wykazuje jakieś odstępstwa od wydumanych norm które sam sobie przyjął, nonsens. Przywołaj chociaż jeden parametr które jestem w stanie wyłapać w porównaniu do sprzętu który jest "w normie".

10 godzin temu, emigrant napisał:

Onkyo musiało zaoszczędzić na czymś innym i nie jest to niższa marża lub wyższa marża u konkurancji na poziomie kilkuset dolarów imho... 

Musiało, albo nie musiało... Oto jest pytanie. Inni nie musieli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Co do pomiarów, nie wszystkie parametry są słyszalne i w ogóle istotne.

 Drugi post bo nie zdążyłem wyedytowac. Jak się przejrzy komentarze na asr to na 6 czy 7 stronie kilka osób interpretuje te pomiary. Mogę spać spokojnie ;)

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 19:39, emigrant napisał:

@tomek72Czytałeś review RZ50 na AudioScienceReview? Linka nie mogę dać, bo forum banuje linki z ASR... Nie wygląda to dobrze. Są przeróżne pomiary z wykresami. RZ50 taki trochę szmelc na rynek masowy. Skoro w tej klasie cenowej jest słabo a RZ50 to nie jest tani sprzęt to co mówić o tańszych modelach amplitunerów... Wychodzi na to, że chcąc jakiejś jakości trzeba iść w amplitunery pokroju Arcama, czy Emotiva i im podobnych.

Tak, a ludzie potem testowali w salonach u siebie i mówią że gra zajebiście. I to tyle z pomiarów :P

Dnia 6.11.2023 o 20:55, PanKlor napisał:

Ale rozumiesz te pomiary, wiesz, że są zrobione dobrze i co z nich wynika (pytam o własną interpretację a nie o komentarze autora)? Ma to sens przy tych Jamo czy tylko sztuka dla sztuki? Wiadomo Twoja kasa ale jak na razie to rozbijasz problem na atomy, ciągle szukając problemów zamiast po prostu zamówić coś, potestowac tydzień i zadecydować. 

Tam się zdarzało i to w przypadku Denona że początkowe pomiary z czasem zostały...... edytowane :P

Dnia 7.11.2023 o 10:15, Butler napisał:

Nigdy nie traktowałem i nie traktuje Amira i ASR jako wiarygodnego źródła informacji. Zrobił z siebie guru i ma ślepa grupę wiernych odbiorców. Mając bardzo dobrej jakości sprzęt pomiarowy może w niemal nieograniczony sposób manipulować wynikami wg. własnego widzimisię i wybiórczych kryteriów. Czasem nawet nieświadomie, jaja z powtórnym testowaniem X4700H to był kabaret. Arcama też nie poleca, pomiarowo straszna padaka. I co z tego... Sprzet gra wybornie.

Absolutnie się zgadzam. A mało tego jak poznasz temat bliżej to zaczyna to wyglądać wręcz dziwnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wrażenia z odsłuchu X4800H i porównanie do X3800H. Przypomnę, że gość kupił X3800H i amplituner okazał się totalnym niewypałem. Zamówił Denona X4800H, żeby przekonać się, czy jest jakaś różnica między X3800H a X4800H w tych samych warunkach domowych... 

 https://www.avsforum.com/threads/anyone-owned-both-denon-x3800-and-x4800.3287213/page-4

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już za bardzo nie interesuje, że ktoś się znajdzie. Decyzja podjęta dużo wcześniej niż wrażenia z dziś tego gościa. Podoba mi się X4800H - konstrukcyjne to jest kompletnie co innego niż niższa półka, 9 monolitycznych odseparowanych wzmacniaczy zapożyczonych z modeli flagowych, metalowy front i Made in Japan. Zakup ma też dać jakiś fan to co się bierze. Pewnie nawet bym kupił dla samego Made in Japan. Jak to zagra z Jamo jest mniej istotne, bo zestawik Jamo za jakiś czas do wymiany.  Z dość sporym zapasem mocy będzie można nawet dobrać jakiś prądożerny zestaw 4Ω na 15m^2. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
15 godzin temu, emigrant napisał:

Nie wiem, gdzie wrzucić, więc podrzucam w moim temacie filmik prawie sprzed chwili, gdzie Ripewave Audio porównuje flagowce Onkyo, Pioneer i Integra, czyli trójca z jednego corpo.

 

 

Założ osobny temat o tym bo niedawno rozmawialiśmy że Pioneer -Onkyo-Integra to jest to amo i nie warto dokładać. W tych niższych modelach o których też wspomina.

W tych wyższych modeli widać ze Integra ma nieco zmienione terminale a Onkyo ma inny radiatory. Widac to na 8 minucie.

Warto osobny temat o tym założyc. Fajnie gada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...