Skocz do zawartości

Denon x2500h - trzaski przy włączaniu


silver007

Recommended Posts

Od około 2 lat używam Denona AVR X2500h. Ostatnio po podpięciu XBOXa do amplitunera po włączeniu TV usłyszałem krótki trzask z głośników. Od tamtej pory występuje za każdym razem przy włączaniu telewizora (ampli uruchamia sie przez HDMI CEC). Po prostu chwilę po włączeniu idzie dosłownie półsekundowy trzask i dalej już wszystko działa normalnie. Dzieje się tak niezależnie od tego jakie źródło wskoczy na amplituner po jego uruchomieniu.

Odpinałem Xboxa ale niczego to nie zmieniło. Sprawdziłem połączenia głośników spodziewając się że może coś zaczęło zwierać, ale nic podejrzanego w kablach nie znalazłem. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 16.12.2021 o 07:48, S4Home napisał:

Witaj,

Odłącz wszystkie źródła HDMI, optyczne, coaxiale, antenę itp. Zobacz czy wtedy to występuję.

Jesli tak to miękki start do poprawy.

Jest to do serwisowania w normalnym budżecie.

Piotr

 

Kolego mógłbyś napisać coś więcej odnośnie miękkiego startu a dokładnie jak się go pozbyć. Kiedy wymieniłem tv na nowy który nie ma wyjścia słuchawkowego a tylko tak mogłem podłączyć amplituner Yamahy RS202D do telewizora to zakupiłęm Fiio żeby złączyć całość optykiem. Teraz podczas włączania tv są dwa trzaski z kolumn i jest ok. Dodam, że przed zakupem Fiio miałem chinski tani odpowiednik i z nim nie dało rady nic zrobić bo buczało i trzaskało z kolumn. Niby teraz jest ok ale irytują mnie te trzaski przy włączaniu bo jeśli na ampli mam wyższy poziom głośności to można sie przestraszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...