Skocz do zawartości

Co zamiast soundbaru?


Andrzejek

Recommended Posts

Cześć wszystkim:)

Długo już czytam, szukam i powoli zaczynam się poddawać... Nie jestem żadnym audiofilem, ale lubię posłuchać muzyki lub filmów z trochę lepszych głośników niż te z TV.
Na tą chwilę mam wzmacniacz stereo Yamaha AX 497 z podłączonym eq. Technics SH-GE70 , kolumny to JAMO C 405. 

Niestety, przeprowadziłem się i nie mam miejsca na takie kolumny. Pomyślałem sobie, że uderzę w stronę soundbara i tak też zrobiłem. Zakupiłem SONY HTG 700 i jak szybko go kupiłem tak szybko go oddałem. Dźwięk to tragedia, zero basu, płaski jak z TV.

Dlatego bardzo Was proszę o pomoc, co tu zastosować, żeby nie zrujnowało budżetu a charakteryzowało się fajnym basem i czystym dzwiękiem.

Myślałem żeby zostawić wzmacniacz a dokupić głośniki podstawkowe - są mniejsze i wejdą mi na stolik obok TV.

Z góry dziękuje Wam za sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Andrzejek napisał:

aktywne Jamo C93

to nie jest zbyt dobry kierunek.

Lepiej wypadną Polk Audio s20e, Heco Aurora 300 lub Indiana Line Nota 260.  Gdybyś chciał w przyszłości podłączyć subwoofer to nie będzie problemu. Wystarczy taki z wejściami wysokopoziomowymi. 

Najlepiej podjedź gdzieś i posłuchaj. Tak łatwiej podejmiesz decyzję.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzejek A ja Ci coś zaproponuje. Zrób sobie zdjęcie tego zestawu od frontu. Następnie w programie graficznym, "powieś" TV na ścianie oraz głośniki.

Usuń sobie szafkę i wstaw inną albo ją obniż.
Na pewno wywal ten wystający rant z tej szafki.

Dalej pobaw się trochę i spróbuj to rozsunąć na tym zdjęciu. Wtedy zobaczysz, że to wcale nie jest takie złe. Teraz to wszystko wygląda jak jedno na drugim i to się może nie podobać Twojej kobiecie. Dodatkowo ten wystający fragment szafki nie pomaga optycznie.

Ewentualnie jak nie rozumiesz co mam na myśli, to wrzuć tutaj zdjęcie od przodu, spróbujemy powalczyć i coś zaproponować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ta szafeczka kosztowała? Jak nie masz zamiaru jej się pozbyć to ją przerób. Obetnij ten rant na końcach i kup np. szerszy blat kuchenny (parapet? itp) i go przykręć na górze do tego mebelka tak by dochodził bliżej ściany i wnęki na okno. Nawet to obcianie byś mógł sobie na początku darować, dopasować jedynie dwie,trzy listewki jak ten rant żeby blat miał podparcie na środku.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Butler napisał:

Ile ta szafeczka kosztowała? Jak nie masz zamiaru jej się pozbyć to ją przerób. Obetnij ten rant na końcach i kup np. szerszy blat kuchenny (parapet? itp) i go przykręć na górze do tego mebelka tak by dochodził bliżej ściany i wnęki na okno. Nawet to obcianie byś mógł sobie na początku darować, dopasować jedynie dwie,trzy listewki jak ten rant żeby blat miał podparcie na środku.

A takie kolumny? 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-glosnikowa-indiana-line-nota-240-xn-czarny-dab?gclid=Cj0KCQiA_c-OBhDFARIsAIFg3exItGG9Q3wopeT8i-kLD9zx06zsfIqRqWhhKSpRoWv-vKRNfbIBZzAaAi8XEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Z tego co widzę są mniejsze. Ewentualnie jakiejs innej firmy do około 1700zl

Edytowano przez Andrzejek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...