Skocz do zawartości

Klipsch RP 600 M v RP 8000


bisti30

Recommended Posts

A ja doradzam wszystkim by chociaż zapoznali się z dźwiękiem od Klipscha, niektórzy szukają takiego brzmienia, tym bardziej że mówimy o kinie. Uprzedzenia do marki to zaściankowość

Dobranoc. Pchły na noc. Karaluchy pod poduchy, a szczypawki do zabawki.

5 godzin temu, bisti30 napisał:

które z głośników wybrać do kina domowego jako fronty do pomieszczenia 15m2.?

RP 8000F trochę duże na Twój metraż

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

A ja doradzam wszystkim by chociaż zapoznali się z dźwiękiem od Klipscha, niektórzy szukają takiego brzmienia, tym bardziej że mówimy o kinie. Uprzedzenia do marki to zaściankowość

Takie gadanie typowo "pod publiczkę".

Moje uprzedzenie do Klipscha nie wynika z jakichś irracjonalnych przesłanek, tylko z obiektywnych danych o ich produktach. Mają świetny marketing, ale ich głośniki są ledwo słuchalne. Nie wiem, czemu ktoś miałby taki sprzęt chcieć do czegokolwiek - nawet do słuchania Radia Maryja. 

Możesz sobie pisać natchnione posty o jakimś "szukaniu swojego dźwięku", ale nie zmieni to faktu, że produkty Klipscha są po prostu obiektywnie marnej jakości. No ale jak ktoś woli oceniać szerokość i wysokość mebla na oko, zamiast użyć miarki, to co można na to odpowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o czym rozmawiamy. Do stereo bym ich nie chciał ( nie powiem, że za darmo). Do radia marytja nie testowałem, ale raczej nie. W tym są kiepskie nawet za swoją cenę.
Jeżeli ktoś chce typowo kino na takim metrażu to szczerze polecam i ja siedzę na tej publice i to z wielkim bananem. Zaproponuj  coś w tej cenie pod KD w cenie klipsch. NIE MA.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Karaluch napisał:

Moje uprzedzenie do Klipscha nie wynika z jakichś irracjonalnych przesłanek, tylko z obiektywnych danych o ich produktach.

Nie rozśmieszaj :) Jednemu pasuje, drugiemu mniej. Kolumny nie kupuje się na podstawie "obiektywnych" danych czy opinii, tylko idzie do salonu i porównuje osobiście jedne z drugimi. Mi pasowały i nie żałuję wyboru, kupiłem co mi bliższe uchu a nie bo ktoś gdzieś coś naskrobał w recenzji. Przeznaczenie to kino i tu się sprawdzają, a i do rodzaju muzyki którą preferuję także świetnie się wpasowały. Ktoś inny kupi Focale, kolejny Dali itp. i nie mam z tym problemu. Trzeba samemu posłuchać i tyle.

40 minut temu, Karaluch napisał:

Możesz sobie pisać natchnione posty o jakimś "szukaniu swojego dźwięku", ale nie zmieni to faktu, że produkty Klipscha są po prostu obiektywnie marnej jakości.

Najlepiej poczytać internetowych troli którzy mają natchnienie pisać o uprzedzeniu do marki z którą nawet nigdy nie mieli do czynienia.

27 minut temu, MASX napisał:

Zaproponuj  coś w tej cenie pod KD w cenie klipsch. NIE MA.

Zawsze coś by się znalazło, nie każdemu przecież odpowiada ten typ efekciarskiego grania. Ale fakt, do kina to świetny wybór.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Kolumny nie kupuje się na podstawie "obiektywnych" danych czy opinii, tylko idzie do salonu i porównuje osobiście jedne z drugimi.

No tak postępują tylko amatorzy. Ludzie, którzy cokolwiek wiedzą o audio zawsze posiłkują się danymi i pomiarami, a nie bezkrytycznie wierzą w swój słuch, zwłaszcza że nasze postrzeganie dźwięku zależy od wielu czynników, także tymczasowych. Swoją drogą, czy ty myślisz, że głośniki projektuje się na słuch - tzn. oni sobie dobierają przetworniki aż im to zabrzmi? 😀

Był tu już na forum taki kolo, co słuchał tych Klipschów poza domem, a jak już je kupił i ustawił w swoim pomieszczeniu, to zabrzmiało to dziwnie odpustowo. Może dlatego:

klipsch-rp-600m-bookshelf-speaker-spinor

No taaa, do filmów zajebiste! Oczywiście o ile ktoś lubi mieć do filmów lej atomowy w dźwięku na zwrotnicy, kiepski bas i tyle sssssssyku, że uszy więdną.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bisti30 napisał:

Proszę was o doradzenie które z głośników wybrać do kina domowego jako fronty do pomieszczenia 15m2.?

Jaki doradzicie mi subwoofer?

Dobrze by było gdybyś napisał z jakim amplitunerem to będzie grało, czy możesz pozwolić sobie na podłogówki, ewentualnie pokazał planowany układ rozmieszczenia w tym pokoju. No i chyba rzecz determinująca wszystkie zapędy - jaki budżet. Myślę że po wrzuceniu tych danych będzie łatwiej kolegom bardziej osłuchanym coś powiedzieć.

Na razie dyskusja zeszła na zupełnie inny temat - ktoś coś zaproponował, a ktoś inny "naczytał się książek o żabkach i na siłę próbuje zainteresować tym innych".

1 godzinę temu, Karaluch napisał:

No tak postępują tylko amatorzy. Ludzie, którzy cokolwiek wiedzą o audio zawsze posiłkują się danymi i pomiarami, a nie bezkrytycznie wierzą w swój słuch, zwłaszcza że nasze postrzeganie dźwięku zależy od wielu czynników, także tymczasowych.

No tak, jeżeli ktoś jest muzykiem w filharmonii (w tym wypadku raczej charakteryzuje się dobrym słuchem) to zanim kupi do domu głośniki, które będą dla niego dobrze grały najpierw zapozna się z technikaliami, zawiłością warunków pomiarowych itd., i na tej podstawie kupi te najlepsze, a to co usłyszy jest sprawą drugoplanową, bo jakie on ma pojęcie o dźwięku (audio)?

1 godzinę temu, Karaluch napisał:

Był tu już na forum taki kolo, co słuchał tych Klipschów poza domem, a jak już je kupił i ustawił w swoim pomieszczeniu, to zabrzmiało to dziwnie odpustowo.

Zgadza się, nie tylko odnosi się to do tej marki, ale do wielu przypadków gdzie w warunkach zaadoptowanego akustycznie pomieszczenia w salonie sprzedaży sprzęt brzmi wyśmienicie, a w niezaadaptowanych warunkach domowych brzmi tragicznie. Tutaj próbka dźwięku (co prawda różne sprzęty, ale chodzi o warunki pomieszczenia).

1 godzinę temu, Karaluch napisał:

No taaa, do filmów zajebiste! Oczywiście o ile ktoś lubi mieć do filmów lej atomowy w dźwięku na zwrotnicy, kiepski bas i tyle sssssssyku, że uszy więdną.

Nie wiem jak grają RP600M, ale czy Ty słuchałeś kiedykolwiek Klipsch-a? Kiepski bas?

Wracając do sedna @bisti30 dopisz te dane o których pisałem na początku, jak już pojawi się jakaś wizja (wybór modeli), jeżeli chcesz sprzęt nowy to tylko dogadać się z salonem, wypożyczyć sprzęt do domu i odsłuchy, nie kilkuminutowe, ale parę godzin zarówno film, muzyka, TV. To co będzie najbardziej Ci pasowało to kupisz. To jest najlepsza metoda. To ma grać dla Ciebie, a nie dla wyników pomiarów, opinii innych forumowiczów, że mnie lub innemu koledze z forum dobrze gra zestaw X to nie znaczy że musi podobać się Tobie. Oczywiście są pewne zestawy ampli/głośniki które grają lepiej lub gorzej i tutaj pomogą koledzy bardziej "osłuchani" w różnych konfiguracjach, ale to nie musi być ostateczny wyznacznik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek72 napisał:

No tak, jeżeli ktoś jest muzykiem w filharmonii (w tym wypadku raczej charakteryzuje się dobrym słuchem) to zanim kupi do domu głośniki, które będą dla niego dobrze grały najpierw zapozna się z technikaliami, zawiłością warunków pomiarowych itd., i na tej podstawie kupi te najlepsze, a to co usłyszy jest sprawą drugoplanową, bo jakie on ma pojęcie o dźwięku (audio)?

Różnica między inżynierem dźwięku a muzykiem może być taka jak między sprzątaczką a producentem odkurzaczy. Z jakiej racji muzyk ma mieć ponadprzeciętny słuch albo wiedzieć cokolwiek o budowie kolumn głośnikowych? 0_o Są muzycy, którzy są głusi na jedno ucho.

13 minut temu, tomek72 napisał:

do wielu przypadków gdzie w warunkach zaadoptowanego akustycznie pomieszczenia w salonie sprzedaży sprzęt brzmi wyśmienicie

Dobry sprzęt może zagrać kiepsko w złych warunkach, kiepski sprzęt zagra kiepsko w każdych warunkach.

13 minut temu, tomek72 napisał:

ktoś inny "naczytał się książek o żabkach i na siłę próbuje zainteresować tym innych".

Może skup się na meritum, a nie na tym, czego kto twoim zdaniem się naczytał i czego słuchał.

Dla twojej informacji: słyszałem te głośniki i nie poleciłbym ich nawet do szopy na działce.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karaluch napisał:

Może skup się na meritum

dokładnie, dlatego poczekajmy niech kolega @bisti30 dopisze informacje o pomieszczeniu, amplitunerze i układzie jaki planuje, a później zobaczymy.

@bisti30 RP600M a RP8000 to jednak dwa różne światy, chociaż moim zdaniem RP8000 w 15m² mogą być za wielkie, może RP6000, najlepiej wypożyczyć i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 18m2 porównałem RP8000F i RP6000F, zostały te drugie. Ciężko było te większe ustawić optymalnie. To spore paczki i potrzebują trochę przestrzeni wokół siebie.

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

Nie wiem jak grają RP600M, ale czy Ty słuchałeś kiedykolwiek Klipsch-a? Kiepski bas?

Nie słuchał, naczytał się podobnych sobie i teraz wyraża swoje "obiektywne" farmazony. Dla mnie to troll z zaszczytnym miejscem w ignorowanych użytkownikach więc tak jak by już nie istniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Dziekuję za reakcje i życzę raz jeszcze najlepszego w nowym roku i przede wszystkim zdrowia.

Odnośnie mojego zestawu to posiadam Rotel RB O3- jako końcówka mocy do której były podłączone glośniki frontowe. Końcówka Rotela zostala przerobiona przez Pana Adama na audiofilską.  Mam Marantza SR 7010.

Sprzedałem całą serię reference ( fronty 820 f, centralke 34 c, atmos 41SA, 51 M). Zostawilem sobie bipole rp 402 s.

Tu moje pytanie chciałem kupić na fronty ( 600 m lub RP 8000). Suba SVS centralkę 600 c. Mam 15 m2 i 12 glosników któe mialem to bałagan za duży był.

Doradzcie prosze co wybrać a może inny zestaw. Jak bym sprzedał bipole to może 11-12 tys na same glośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 są mocniejsze odczuwalnie. Głębiej i mocniej pracują. Ale mocno mi wzbudzało bas jak stały przy ścianie, za mocno. Musiałem je odsunąć z metr by było ok, ale ze względu na układ pomieszczenia było to dla mnie nieakceptowalne. 6000 to także bardzo efektywne kolumny i okazały się dużo lepiej ustawne więc zostały.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję układ 7.1. W przyszłości może dorzucę atmoski

2 minuty temu, Butler napisał:

8000 są mocniejsze odczuwalnie. Głębiej i mocniej pracują. Ale mocno mi wzbudzało bas jak stały przy ścianie, za mocno. Musiałem je odsunąć z metr by było ok, ale ze względu na układ pomieszczenia było to dla mnie nieakceptowalne. 6000 to także bardzo efektywne kolumny i okazały się dużo lepiej ustawne więc zostały.

A co sadzisz o podstawkach 600 m.?

Jakiego suba proponujecie? SVS czy klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem 600M. Nie mój target. Resztę głośników podstawowego poziomu w układzie 7.2.4 mam jako ścienne instalacyjne bo uznałem że nie chce mieć pokoju zawalonego kolumnami z każdej strony.

9 minut temu, bisti30 napisał:

Jakiego suba proponujecie? SVS czy klipsch

SVS ma dobre suby, masz większy wybór że względu na konstrukcje typu otwartego i zamkniętego. Klipsch też nie jest zły, to realnie bdb suby, ale dostępne tylko z otwartą komorą BR co nie każdemu pasuje do muzyki, za to w kinie daje lepszy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Butler napisał:

Nie słuchałem 600M. Nie mój target. Resztę głośników podstawowego poziomu w układzie 7.2.4 mam jako ścienne instalacyjne bo uznałem że nie chce mieć pokoju zawalonego kolumnami z każdej strony.

SVS ma dobre suby, masz większy wybór że względu na konstrukcje typu otwartego i zamkniętego. Klipsch też nie jest zły, to realnie bdb suby, ale dostępne tylko z otwartą komorą BR co nie każdemu pasuje do muzyki, za to w kinie daje lepszy efekt.

Muszę ppomyśleć za i przeciw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem rp600m. W niewielkim pomieszczeniu - 14m². Sprawdziły się bardzo dobrze. Co prawda nie przepadam jakoś strasznie za takim sposobem prezentacji muzyki(wycofana średnica, V-ka) ale mój kolega, który lubi takie efekciarskie granie, jest z tych monitorów bardzo zadowolony. Jeśli lubisz takie "efekciarskie" kolumny, powinieneś być zadowolony. Jeśli zaś chodzi o kino domowe, wg mnie też powinny sprawdzić się bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja słuchałem rp600m. W niewielkim pomieszczeniu - 14m². Sprawdziły się bardzo dobrze. Co prawda nie przepadam jakoś strasznie za takim sposobem prezentacji muzyki(wycofana średnica, V-ka) ale mój kolega, który lubi takie efekciarskie granie, jest z tych monitorów bardzo zadowolony. Jeśli lubisz takie "efekciarskie" kolumny, powinieneś być zadowolony. Jeśli zaś chodzi o kino domowe, wg mnie też powinny sprawdzić się bardzo dobrze. 

Głownie pod kino domowe szukam.

Jakieś inne godne polecenia zestawy- lepsze od klipsch do kina i stereo. Żeby zgraly sie z moim marantzem i rotelem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Nie słuchał, naczytał się podobnych sobie i teraz wyraża swoje "obiektywne" farmazony.

Widzę, że wiesz lepiej ode mnie, czego słuchałem, a czego nie słuchałem. Nie wiem, po kiego grzyba kupować obiektywnie kiepsko zaprojektowane głośniki, skoro są lepsze opcje. 

Życzę powodzenia z takimi doradcami, którzy mają dar słyszenia kabli, a nie mają daru słyszenia krateru Barringera w paśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karaluch napisał:

Widzę, że wiesz lepiej ode mnie, czego słuchałem, a czego nie słuchałem. Nie wiem, po kiego grzyba kupować obiektywnie kiepsko zaprojektowane głośniki, skoro są lepsze opcje. 

Życzę powodzenia z takimi doradcami, którzy mają dar słyszenia kabli, a nie mają daru słyszenia krateru Barringera w paśmie.

Jakaś propozycja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...