Skocz do zawartości

Jak rozmieścić kino domowe?


mnemysone

Recommended Posts

1024647799_Screenshot_20220102_025937_com.android.chrome2.thumb.jpg.417238764c7a1a2a6ac7abace45803d3.jpg1526131654_Screenshot_20220102_030414_com.google.android_apps.docs3.thumb.jpg.428244e4829837a4bc4a032e83998db1.jpgDzień dobry. Jestem w trakcie budowy domu. W pokoju dziennym chciałabym zorganizować kino domowe. Przestrzeń jest jednak bardzo trudna. Gdzie byście zamontowali ekran i projektor? Mi na razie przychodzi tylko do głowy ekran wiszący na środku sufitu pomiędzy salonem a kuchnią... Układ mebli nie musi być taki jak na wizualizacji/projekcie. 

Screenshot_20220102_025949_com.android.chrome~2.jpg

Screenshot_20220102_030414_com.google.android.apps.docs~2.jpg

Edytowano przez mnemysone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciek72 napisał:

Szukaj innego , prostego pomieszczenia w domu , w piwnicy .

Pierwszy problem , to akustyka . A , drugi odcięcie od światła.  

Po pomysłach w projekcie widzę , że jesteś osobą z $$$ , postaw obok mały domek , tylko pod kino .

Niestety nie mam aż tak dużo $, by budować oddzielny domek;) . A i ten nie jest za duży, wiec o specjalnym pomieszczeniu na kino nie ma mowy :/ muszę jakoś to tu rozmieścić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężki temat. Otwarta przestrzeń, bardzo oszklona... Akustyczne może być ciężko zrobić żeby to grało fajnie a nie wkurzało dudnieniem i pogłosem. Tak bym kombinował... Jasnozielone pole to wełna minralna 200mm przykryta np. płytą gipsową perforowaną (brązowy) lub innym materiałem przepuszczającym dźwięk... Nawet aksamit by zdał radę. Różowy to Twój ekran. Mógłbyś dać ewentualnie transparentny akustycznie, wóczas mógłby być szeroki na całą wnękę a głośniki instalacyjne (czerwony) by się schowało za nim. Pomarańczowy surround na standach, ciemnozielony to Atmos w suficie. Subwoofer też konieczny, na końcu by się określiło gdzie ma stać. Tak by to wyglądało jako 5.1.4

1244507438_Screenshot_20220102_030414_com.google.android_apps.docs2.jpg.0cc5443af0b83d6380cea0e449cdbc91.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu będzie problem z umiejscowieniem kolumn:

 - czy kolumny Atmosowe będą wisieć z góry jak lampa? Tak jak czasem w  galeriach handlowych? No innej opcji nie ma.

Problem z zaciemnieniem

- jakieś rolety, grube zaslony?

Problem z akustyką

- Echo, pogłosy czy uciekający dzwiek

Projektor chyba tu nie wchodzi w gre.

Chyba że coś pokroju XIAOMI Mi Laser 150 które ustawisz bliżej?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...