Skocz do zawartości

Wymiana Edifier S760D na amplituner + głośniki


n7toan

Recommended Posts

Witam.

Przeglądam Internet w poszukiwaniu najlepszego dla siebie rozwiązania. Natrafiłem na to forum, dlatego postanowiłem napisać swój post z zapytaniem. Otóż chciałbym zmienić swoje głośniki – Edifier S760D 5.1 które aktualnie są podłączone do TV za pomocą przewodu optycznego. Ogólnie jestem z nich zadowolony jednak czuję niedosyt.

Głośniki Edifier mają swoją powszechnie znaną przypadłość. Przechodzenie między aplikacjami w TV, np. z YouTube na Netflix, z Netflix na YouTube, z dekodera Multimedia na Netflix, powoduje, że słychać za każdym razem pojedynczy stuk. Gdy są podłączone analogowo do komputera nic takiego nie występuje. Dodatkowo brak HDMI ARC powoduje, że korzystam z nich tylko gdy oglądam Netflix, YouTube lub słucham muzyki.  

Jakość dźwięku mi nie przeszkadza, może dlatego, że tak naprawdę nie miałem porównania do niczego konkretniejszego. Myślę, że nie jestem zbyt wymagający. Wpadłem na pomysł, aby głośniki S760D podłączyć pod komputer (aktualnie jakieś ekonomiczne głośniki), ale tylko dwa głośniki przednie z subwooferem ze względu na mały pokój – około 10m2. W tej sytuacji zostaje głośnik centralny (60w 4ohm) oraz dwa głośniki tylne (60w 4ohm).

Ze względu na to, że nie mogę pozwolić sobie na wysoki wydatek by kupić wszystko na raz, na początku myślałem o zakupie porządnych przednich kolumn stereo oraz amplitunerze. Jeśli chodzi o amplituner znalazłem cztery modele: Denon AVR-X2700H, AVR-X1700H oraz Yamaha RX-V6A, RX-V4A.

Jak dobrze rozumiem przy zachowaniu głośników S760D (centralny oraz tylne) pozostają amplitunery od Denon (w instrukcji dostępnej w Internecie wyczytałem, że można podłączyć głośniki 4ohm) a modele od Yamahy odpadają, ponieważ nie mają takiej możliwości - tylko jako głośniki przednie 4ohm. Do tego dochodzi dostępność, widzę, że Yamaha jest gorzej dostępna.

Stąd moje pytanie, czy przy amplitunerze Denon lepiej wybrać cały zestaw 5.0 (np. ZESTAW KOLUMN 5.0 POLK AUDIO T531 T50 + T30 + T15 lub inne) czy może jakieś porządne głośniki stereo z pozostałymi głośnikami Edifier S760D (centralny oraz tylne)? Powiedzmy, że na same głośniki mógłbym przeznaczyć do 2000zł.

Pokój, w którym miałoby się znajdować kino ma 17m2. Zestaw wykorzystywany w 50% muzyka i 50% filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych Ediferów, ale raczej nie podłączał bym ich do amplitunera. Bo to że maja napisane 4 omy to znaczy że mogą schodzić do dwóch.

Polk T 531, Heco Victa Prime, Magnat Supreme 802, Taga 607 to dobre komplety a zagrają lepiej od tych mikro systemów.

 

Na amplituner chwilę poczekasz więc masz czas na namysł. Ale gdyby gdzieś się pojawił to od razu go bierz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem używany amplituner Yamaha rx-v4a, zostało mi 3000 zł na głośniki. Zastanawiam się nad zestawem Heco Victa Prime (702, 202,102) 5.0. Znajomy natomiast polecał mi Heco Aurora 700 ale same przednie kolumny to koszt 3000 zł + w przyszłości musiałbym dokupić Heco Aurora 300 i Aurora Center 30 za 2000 zł. Łącznie wszystko wyszłoby 5000 zł. Stąd moje pytanie czy warto dopłacić? Różnica jest odczuwalna? Nie jestem audiofilem a Edifier S760D był wystarczający. Dodam, że pokój ma tylko 17m2. Dodatkowo ze względu na brak miejsca w pokoju, przy kolumnach podłogowych nie będę miał gdzie wstawić subwoofera. Dlatego rozważam też zestaw głośników z możliwością powieszenia na ścianie i subwooferem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli udało Ci się kupić Yamahę RX-V4a to Heco Victa Prime 702set lub cieplejsze Polk Audio T531 byłyby dobrym kierunkiem. 
Jesli brałbyś pod uwagę stopniową rozbudowę to Heco Aurora 700 byłyby zdecydowanie lepszą opcją i na przyszłość zostałyby Ci 300, center 30 oraz subwoofer. 
Kino domowe bez subwoofera będzie takie sobie, to właśnie subwoofer robi największy efekt. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam ponownie. 

Tym razem proszę o pomoc w wyborze subwoofera do mojego zestawu. Z początku myślałem o to by po prostu pasował do reszty czyli Heco Aurora Sub 30a. Jednak chciałbym poprawić brzmienie w muzyce, miejscami brakuje basu. Poza Heco myślałem o:

- Velodyne db-10

- SVS SB-1000 Pro 

- Rel HT1003 ( aktualnie wyszedł by około 2000 zł )

Z tego co się orientuję SVS byłby najlepszy, jednak jest najdroższy. Velodyne db-10 trochę zraził dwuletnią gwarancją (w przeciwieństwie do SVS ma 5 lat). Rel zwrócił moją uwagę tym, że jest aktualnie w promocji i również jest zamknięty jak pozostałe dwa. Przypomnę, że mój salon to 17m2. Głównie miałem zapytać czy warto brać Rel w tej cenie, czy dużo gorzej sprawdzi się w muzyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 19.01.2022 o 01:23, n7toan napisał:

Witam.

Przeglądam Internet w poszukiwaniu najlepszego dla siebie rozwiązania. Natrafiłem na to forum, dlatego postanowiłem napisać swój post z zapytaniem. Otóż chciałbym zmienić swoje głośniki – Edifier S760D 5.1 które aktualnie są podłączone do TV za pomocą przewodu optycznego. Ogólnie jestem z nich zadowolony jednak czuję niedosyt.

Głośniki Edifier mają swoją powszechnie znaną przypadłość. Przechodzenie między aplikacjami w TV, np. z YouTube na Netflix, z Netflix na YouTube, z dekodera Multimedia na Netflix, powoduje, że słychać za każdym razem pojedynczy stuk. Gdy są podłączone analogowo do komputera nic takiego nie występuje. Dodatkowo brak HDMI ARC powoduje, że korzystam z nich tylko gdy oglądam Netflix, YouTube lub słucham muzyki.  

Jakość dźwięku mi nie przeszkadza, może dlatego, że tak naprawdę nie miałem porównania do niczego konkretniejszego. Myślę, że nie jestem zbyt wymagający. Wpadłem na pomysł, aby głośniki S760D podłączyć pod komputer (aktualnie jakieś ekonomiczne głośniki), ale tylko dwa głośniki przednie z subwooferem ze względu na mały pokój – około 10m2. W tej sytuacji zostaje głośnik centralny (60w 4ohm) oraz dwa głośniki tylne (60w 4ohm).

Ze względu na to, że nie mogę pozwolić sobie na wysoki wydatek by kupić wszystko na raz, na początku myślałem o zakupie porządnych przednich kolumn stereo oraz amplitunerze. Jeśli chodzi o amplituner znalazłem cztery modele: Denon AVR-X2700H, AVR-X1700H oraz Yamaha RX-V6A, RX-V4A.

Jak dobrze rozumiem przy zachowaniu głośników S760D (centralny oraz tylne) pozostają amplitunery od Denon (w instrukcji dostępnej w Internecie wyczytałem, że można podłączyć głośniki 4ohm) a modele od Yamahy odpadają, ponieważ nie mają takiej możliwości - tylko jako głośniki przednie 4ohm. Do tego dochodzi dostępność, widzę, że Yamaha jest gorzej dostępna.

Stąd moje pytanie, czy przy amplitunerze Denon lepiej wybrać cały zestaw 5.0 (np. ZESTAW KOLUMN 5.0 POLK AUDIO T531 T50 + T30 + T15 lub inne) czy może jakieś porządne głośniki stereo z pozostałymi głośnikami Edifier S760D (centralny oraz tylne)? Powiedzmy, że na same głośniki mógłbym przeznaczyć do 2000zł.

Pokój, w którym miałoby się znajdować kino ma 17m2. Zestaw wykorzystywany w 50% muzyka i 50% filmy.

Cześć, masz na sprzedaż Edifiery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...