Skocz do zawartości

Alternatywa dla ZEN DAC v2 do ZEN CAN


Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem szeroko polecane combo ZEN DAC v2 + ZEN CAN, które wg opinii powinno pasować do moich słuchawek (Fostex TH610).

Jako, że sklep musi domówić CANa przysłali mi póki co DACa i szczerze mówiąc jestem zawiedziony- dźwięk z niego jest gorszy niż z integry na płycie głównej z ALC 1200.

Jedyna przewaga to bas, jednak kosztem wypłaszczenia całej reszty i zniekształcenia części wokali. Na dodatek czasami w czasie grania słychać takie jakby pyknięcia, jakby dac nie nadążał za utworem (wgrałem najnowszy firmware, najnowsze stery usb i wyłączyłem w windowsie wyłączanie usb- nic nie dało).

Planuję go zwrócić i stąd moje pytanie- czy poleci ktoś dobrą alternatywę dla niego, która będzie pasowała do ZEN CANa i tych słuchawek? Widzę dużo dobrych opinii na temat Toppinga DX3 Pro+, ale nie wiem, czy będzie on pasował do tego ampa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Opcji na pewno jest kilka. Do Zen CANa dobrze zgrywa się Topping E50, który zapewni większą przestrzeń oraz wyciągnie więcej smaczków z nagrań. Alternatywą mógłby być także Musical Fidelity V-90 DAC, który zapewni większą muzykalność oraz przybliży środek ( cena niestety idzie do góry w stosunku do Zen DACa czy Toppinga). 
Możesz także zrezygnować z Zen Cana i pójść w kierunku Fiio K5 Pro ESS lub Topping DX3 Pro + ale w tym przypadku musiałbyś chwilę poczekać, bo są w drodze do Polski. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2022 o 22:45, Paprykarz napisał:

Jedyna przewaga to bas, jednak kosztem wypłaszczenia całej reszty i zniekształcenia części wokali. Na dodatek czasami w czasie grania słychać takie jakby pyknięcia, jakby dac nie nadążał za utworem (wgrałem najnowszy firmware, najnowsze stery usb i wyłączyłem w windowsie wyłączanie usb- nic nie dało).

Jest duże prawdopodobieństwo że trafił się Tobie jakiś uszkodzony egzemplarz, zrób zwrot i poproś o wymianę na nowy wolny od wad. Jakby przyszedł drugi, nowy, poprawnie działający, to daj mu z z 30-50 godzin na wygrzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...