Skocz do zawartości

Problem w połączeniu yamaha rx-a880 z tv samsung QE65QN85AAT


adam1268

Recommended Posts

W TV w menu dźwięk >> ustawienia eksperckie musisz zaznaczyć opcję "zgodność z dolby Atmos", trochę wyżej będzie do wyboru rodzaj formatu PCM/Dolby Digital/Dolby Digital+, tam wybierz DD+. Netflix ma Atmos-a ale kodowanego jako DD+. Sprawdź jeszcze czy na ampli na pewno wyświetla się atmos/pcm, czy może atmos/plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo albo amplituner emuluje Atmos a w rzeczywistości dostaje PCM, albo w Yamahah jest po prostu taki tryb dźwiękowy. Nie mam Yamahy więc mnie mam jak sprawdzić ( można jeszcze użyć innego źródła z Dolby Atmos (DD+), np. film z Netlixa na MiBoxie lub innym tego typu playerze i sprawdzić co wyświetla amplituner)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1268 napisał:

Chyba faktycznie coś nie tak z HDMI-eARC ,bo jeśli wyłączę w tv tryb HDMI-eARC to nie ma atmosa ,ale wszystko śmiga w DD+( Netflix oraz wybrane programy z tv naziemnej )

Ale z tego wynika ze ARC działa. Bo przecież optyczne nie prześle DD+. W każdym razie , jeśli ARC działa to powinno przesłać Atmosa z Netflixa. ARC obsługuje DD+( a na tym oparty jest DA z Netflixa), a eARC dodatkowo jeszcze gęste formaty dźwięku Dolby True HD czy DTS HD (Master Audio lub High Resolution Audio). Na moje oko poszukałbym jeszcze w ustawieniach TV bo wydaje mi się że on coś tu miesza z wysyłanym sygnałem przez ARC/eARC

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...