Skocz do zawartości

Zestaw HIFI do domowego odsłuchu


MH77

Recommended Posts

Witam, staram się zestawić zestaw HIFI do domowego odsłuchu muzyki, bez używania go do kina domowego.

Wstępnie dokonałem już wyboru amplitunera  wybór padł na YAMAHA  R-N308D i teraz staram się dopasować odpowiednie kolumny podłogowe i tu potrzebowałbym Waszej pomocy.

Pomieszczenie mam około 26m2 głośnik będą ustawione z tyłu i dość blisko ściany. Zależy mi aby kolumny miały dość dobre właściwości basowe jednak bez znacznej utraty na tonach wysokich  z uwagi na charakter muzyki jakiej słucham (techno, minimal techno, DUB tecchno, D&B), wiem że to nie łatwe zadanie ale nie chodzi tu o audiofilski odsłuch a normalne obcowanie z ulubionymi dźwiękami. Budżet jakim dysponuję to 4000/4500zł  za zestaw kolumn. Chodza za mną trzy produkty:

- ELAC Uni-Fi 2.0 UF52

- ELAC DEBUT 2.0 F6.2

- KEF Q950

Z góry dzięki za podpowiedzi w którym kierunku iść.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz do listy jeszcze Fyne Audio F501 tylko nie wiem czy metraż nie będzie za duży. KEF'y z tą Yamahą mnie nie urzekły ale to jest indywidualna sprawa. Jeszcze możesz pomyśleć o Dali Oberon 7 tylko tutaj masz troszkę wycięty środek. Koniecznie odsłuchaj przed zakupem, najlepiej w swoich warunkach - wypożycz 2-3 kpl i będziesz miał jasność który kierunek będzie odpowiedni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w takim budżecie starczy ci tylko na ten amplituner jeśli gdziekolwiek go zdobędziesz. A poważnie jak kupisz taką Yamahę to wypadałoby dokupić w miarę przyzwoite kolumny takie choćby jak proponowane wcześniej Dali Oberon 7, czy Kef z serii Q. Pod uwagę warto również wziąć Polk Signature Elite ES55 i one również dobrze zgrywają się z Yamahą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje wszystkim za info zwrotne.

Ampli już do mnie leci, oczywiście tak jak pisaliście nieosiągalna rzecz w sklepach, salonach itd. ale od czego są inne miejsca żeby kupować... 

Co do zestawienia z kolumnami to w dalszym ciągu mam dylemat i bez osłuchy raczej nie podejmę decyzji, ale jak będzie ampli to już w 3ciy ogarnę kilka miejsc gdzie go będę testował, najważniejsza baza. No ale żeby nie było tak słodko to jest jeszcze CD do dołożenia, i tu ponownie prośba o wsparcie. Co myślicie o zestawienie tego ampli z Yamaha CD- N500?

Do odsłuchy placków posiadam emeryta Rotel RP 3000 więc z tej strony mam1000% pewności o niezawodność ale cd które się ostały także zasługują na zacny odsłuch :)   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...