Skocz do zawartości

Subwoofer do stereo dla zaawansowanego rozsądnie wyceniony


KazdyDzienLepszy

Recommended Posts

Dwadzieścia lat temu siedziałem w car-audio, zawodach sound off z czasów PASCA (poprzednik EASCA). Przerobiłem produkty audio wielu marek: DLS, Alpine F1, Eclipse, Nakamichi, Hertz, Morel, Audison, Steg, Audiosystem, Focal, Cerwin Vega, u-Dimension, Brax, Dego, Rockford HX, Jbl Gti, Powerbass, Xetec, czy nawet gotowców od Naim, Dynaudio, Mark Levinson itd itd...

Mało czasu ostatnio spędzam w trasie i postanowiłem usiąść na kanapie. W salonie łatwiej sobie poradzić z dyfrakcją i interferencją fal. Potrafię zestroić system, ale nie znam zbyt firm robiących sprzęt do domu.

Preferuję systemy 2+1 tzn stereo plus sub. Mam Focal Chora 826. Grają precyzyjnie, źródła pozorne na miejscu po wywaleniu podstawek. Zimne brzmienie (chyba nazywacie je tutaj jasnym?) zneutralizowałem. Jest przyzwoicie, to nie system na zawody ale dla mnie, a ja lubię zejście. Do niskiego aż się prosi sub BR albo przynajmniej membrana pasywna.

 

Zacząłem od czytania i jestem niemile zaskoczony jaką awaryjną tandetę wciska się do home audio/cinema za wygórowane kwoty.

Klipsch 112 - po gwarancji, masowo wymieniane kondensatory i wady płyty wzmacniacza (następca SPL ma te same wady?),

SVS SB/PB serie stare i pro - pojawinie się szumów, problemy uziemienia, za granicą stosy reklamacji, u nas też widząc po wypowiedziach, nawet po reklamacji podobne problemy

Polk audio HTS 12 - problemy z wybudzaniem, pomaga firmare upgrade, a czasami tylko wymiana

i tak szukałem dalej:

Rel - precyzyjny, ale bez wykopu i zejścia

Velodyne - kasała poszła w wireless i brakło na jakość

może coś z Tannoy 2.12, Elac, Fyne ?

Niskie zejście i wykop przy zachowaniu rozsądnej precyzji. Bezawaryjność. Mile widziane.

 

Co polecacie? chciałem zrobić listę do 3k PLN zanim umówię się na odsłuchy

Osobna lista może być do 4k z zaznaczeniem co otrzymuję zwiększając próg, to "tylko" subwoofer, uzupełnienie systemu nie jego serce, ale też powinno uderzać zdecydowanie :)

Dziękuję wszystkim, którzy doczytali do końca

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Mój faworyt jest Rel t5,svs 1000 pro, ewentualnie proszę o wiadomość na priv.

T5 odpada, jeżeli dobrze widzę tam siedzi 8 cali. Nigdy nie byłem zadowolony z zejścia niezależnie od marki. I to w samochodzie, a co dopiero mówić o dużym salonie w domu. 10 to minimum. A najlepiej 12.

Dobra dodaję do listy SVSa pro, jak ma się pb do sb?

 

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Polecam svs-a u mnie gra z focal chorusami , elegancko ustawiony apką :) gdyby chcieć zaszaleć finansowo to jl audio z dsp bym szukał , ale to już raczej x2-3 cenowo

SVS popularny widzę, to na pewno sprawdzę. JL znam z car audio, zawsze mieli fajne produkty, ale nie wyróżniali się wśród konkurencji by płacić zdecydowanie więcej. Na pierwszym miejscu stawiam na dobre strojenie, na drugim dopiero na markę. Ale nie chcę aby sprzęt stanowił wąskie gardło systemu.

 

Coś jeszcze polecacie do listy odsłuchowej? Przyznam, że przy tak bogatym rynku spodziewałem się stosu propozycji a tu w sumie głównie SVS :D

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...